PDA

View Full Version : مشگل در اجرای برنامه در کامپبوتر های مختلف

ali_mnkt
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 01:18 صبح
سلام به همه ی دوستان

من یه برنامه در یک کامپیوتر با مشخصات گرافیکی زیر نوشتم:

1-کارت گرافیکی Gforce 8600

2- مانیتور wide,15

و در resolution : 1280 by 800 pixels

حالا من این برامه رو رو کامپیوتر مشتری اجرا می کنم فرم هایی که یه صورت maximum هستن

به صورت کامل نمایش داده نمی شن .و عکس هایی هم که برای back ground فرم ها

گذاشتم هم به یه رنگ دیگه در اومدن .خلاصه این که همه چیز به هم ریخته.

البته باید بگم که مانیتور مشتری wide نیست و کارت گرافیکیش هم پایینتره .

چطور باید این مشگل رو حل کنم ؟

Unknownlive
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 08:04 صبح
شما در خاطصیت Properties فرم می توانید با مقدار دهی Maximumsize مشخص کنید که حداکثر سایز چه قدر باشه خوب مسلما وقتی رزولیشن شما بالاتره و شما برای رزولیشن های بالا طراحی کردید و قتی رو پایین تر می ره یا باید برید و رزولیشن سیستم مشتری را تنظیم کنید یا با دستوری که نوشتم محدوده حداکثر شدن را بگید یا مثلا مشخصات رزولیشن را بر گردونید و با شرط ان را تنظیم کنید که بدترین راه چون پردازنده الکی اتلاف می شده در خصوص رنگ ها هم فکر کنم شما از رنگ های زیبا تب Web استفاده کردید باید عرض کنم که اونا رنگ ثابتی نیستند و ممکنه رو سیستم دیگه یه جور دیگه باشه چون مثلا یه دلیلش اینه که تعریف نشده و یا عمق رنگ گرافیکی پایین تره

ali_mnkt
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 01:31 صبح
شما در خاطصیت Properties فرم می توانید با مقدار دهی Maximumsize مشخص کنید که حداکثر سایز چه قدر باشه خوب مسلما وقتی رزولیشن شما بالاتره و شما برای رزولیشن های بالا طراحی کردید و قتی رو پایین تر می ره یا باید برید و رزولیشن سیستم مشتری را تنظیم کنید یا با دستوری که نوشتم محدوده حداکثر شدن را بگید یا مثلا مشخصات رزولیشن را بر گردونید و با شرط ان را تنظیم کنید که بدترین راه چون پردازنده الکی اتلاف می شده در خصوص رنگ ها هم فکر کنم شما از رنگ های زیبا تب Web استفاده کردید باید عرض کنم که اونا رنگ ثابتی نیستند و ممکنه رو سیستم دیگه یه جور دیگه باشه چون مثلا یه دلیلش اینه که تعریف نشده و یا عمق رنگ گرافیکی پایین تره

خوب این یه مشگل در کار برنامه نویسی به حساب می یاد . خوب ممکنه یکی بخواد یه برنامه

بنویسه و در تعداد زیاد به فروش بذاره خوب در این حالت که نمی تونه بره و تک تک resolution

همه سیستم ها رو دستکاری کنه.

در ضمن فرم هایی که در برنامه من به حالت maximum هستن اصلا نصف قسمت فرم

در کامپیوتر مقصد قابل دسترسی نیست حداقل اگه یه scroll پیدا می شد که بشه با اون

به اجزای مختلف دسترسی داشت می شد یه کاری کرد :ناراحت:

در ضمن من رو فرم هام از split container استفاده کردم که مشگل محو شدن قسمتی از

فرم در قسمت panel1 رخ می ده که در اصل قسمت عمده فرم رو هم تشکیل میده.

من یه عکس از حالت اصلی و حالت محو شده گذاشتم .

fa_te64
جمعه 07 خرداد 1389, 16:42 عصر
فک کنم اگه با خاصیتهای فرم جداکننده مثل lock یا dock... رو تغییر بدین مشکلتون حل شه.مشکل من رو که با جداکننده حل کرد