PDA

View Full Version : سوال: سوال در باره data view

moferferi
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 11:32 صبح
سلام.
چطور میشه دیتاویو را خای کرد
من از این روش استفاده میکنم ولی خطا میده
if(dv.count!=)(dv.table.clear)
ولی این خطا را میده
Object reference not set to an instance of an object.

واین که چور میشه دیتاویو را طوری مدیریت کرد که اگه بیش از حد پر شد کامپیوتر ریست نشه
من یه جدولی دارم که حدود یک میلیون رکورد داره ولی موقع پر کردن دیتاگرید ویو کامپیوتر ریست میشه.باید چکارکنم و چه expection ای به کار ببرم و از ریست شدن کامیوتر جلوگیری بشه

یه سوال دیگه هم داشتم :چطور میشه دیتاگریدویو را خالی کرد

Unknownlive
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 14:50 عصر
اووووووه چه خبره 1 میلیون رکورد!!! خوب چرا اصلا از Oracle استفاده نمی کنی ؟ خوب مگه نمی خای خالی کنی خوب یک رشته خالی به DataGridView ارسال کن ببین درست نمی شه!می تونی برای دیدن Exeption ها یا از MSDN استفاده کنی و یا به منو Debug->Exceptionبری و ببینی

Salar Ashgi
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 15:17 عصر
سلام ، خالی کردن دیتاگریدویو :

DataGridView1.Rows.Clear();

موفق و پیروز باشید !!!

mehdi.mousavi
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 15:31 عصر
سلام.
چطور میشه دیتاویو را خای کرد
من از این روش استفاده میکنم ولی خطا میده
if(dv.count!=)(dv.table.clear)
ولی این خطا را میده
Object reference not set to an instance of an object.

واین که چور میشه دیتاویو را طوری مدیریت کرد که اگه بیش از حد پر شد کامپیوتر ریست نشه
من یه جدولی دارم که حدود یک میلیون رکورد داره ولی موقع پر کردن دیتاگرید ویو کامپیوتر ریست میشه.باید چکارکنم و چه expection ای به کار ببرم و از ریست شدن کامیوتر جلوگیری بشه

یه سوال دیگه هم داشتم :چطور میشه دیتاگریدویو را خالی کرد

سلام.
اولا شما که یک میلیون رکورد رو به کاربر نشون نمیدید! 10 تا 10 تا، یا 50 تا 50 تا (دیگه نهایتش) میخواهید رکوردها رو به کاربر نشون بدید، پس موقع Query کردن هم فقط به میزان نیازتون رکورد در Resultset داشته باشید.

ثانیا، DataView یک جور رابط بین شما و DataTable هستش. اگر منظورتون اینه که dv.Count صفر بشه، خوب RowFilter رو مساوی یه شرط نادرست مثل "0=1" قرار بدید. اگر میخواهید Data ها رو به کل پاک کنید، باید روی DataTable اینکارو کنید.