PDA

View Full Version : الگورینم های فشرده سازی مثل WinRar یا Zip

fazel-d
شنبه 02 خرداد 1388, 13:07 عصر
می خواستم یه بحثی روی این نرم افزار ها داشته باشیم که چگونه فایل ها رو تا حجم زیادی فشرده می کنند و اون هم در سرعت پردازشی خیلی بالا الگوریتم فشرده سازی رو انجام می دهند.

pesar irooni
شنبه 02 خرداد 1388, 17:08 عصر
من چیز زیادی نمیدونم ولی با تبدیل رشته ها تو فایل به عدد با الگوریتمهای hashing و rehashing میشه صرفه جویی قابل توجهی کرد.

tanafos.ir
دوشنبه 04 خرداد 1388, 21:49 عصر
گرچه ظرفیت دستگاه های حافظه جانبی به طور فزاینده ای بیشتر و قیمتشان کمتر میشه ، ولی تقاضای ذخیره اطلاعات نیز در حال افزایش است. پس فایل داده ها باید به طور کامل بر روی حافظه جانبی ذخیره شود و مسئله فشرده سازی داده ها ، یافتن روش مناسبی برای کد گذاری فایل داده ها است.
روش متداول نمایش فایل ، کد دودویی است. در این کد ، هر کاراکتر با رشته دودویی منحصر به فردی نمایش داده می شود که کد واژه نام دارد.
:متفکر:مطالعه الگوریتم هافمن شاید بتونه بهت کمک کنه که یک روش حریصانه است.

tdkhakpur
دوشنبه 04 خرداد 1388, 23:12 عصر
سلام:
بحث فشرده سازی اصولا به نوع داده ای میخواهیم عملیات فشرده سازی انجام بدیم مربوط میشود. لذا بکار بردن ناصحیح یه برنامه فشرده ساز بر روی یه فایل غیر معقول علاوه بر اینکه حجم رو کاهش نمیده بلکه میتونه باعث افزایش حجم بشه.
مثلا فایلهای گرافیکی برای خودشون یه برنامه مخصوص برای فشرده سازی احتیاج دارند و معمول ترین الگوریتم برای فشرده سازی الگوریتم تعداد تکرار هست.
خوب هافمن رو هم میشه پیاده کرد ولی قدرت کمتری داره.
در حالت کلی برای نوشتن برنامه برای چنین کاری باید یه مطالعه دقیق از رفتار بانکهای اطلاعاتی و هچنین نوع داده های درون آنها داشته باشیم که این بهترین راه برای درک نحوه فشرده کردن داده هاست.
موفق باشید.

farhad1367
سه شنبه 05 خرداد 1388, 17:20 عصر
همان طور که هنگامی فایلی یا فولدری در هارد ایجاد می کنیم اون رو به صورت رندم روی هارد ذخیره می کند و در هنگام دفرکت منت کردن هارد آنها رو مرتب می کند و در کنار هم می گذارد در یک فایل هم به همین ترتیب است .
یعنی وقتی بایتی از داده را می خواهد ذخیره کند به صورت مرتب در کنار هم قرار نمی دهد .
به همین ترتیب کار این نرم افزار ها به گونه ای است که بایت ها رو شیفت می دهد .
در همین حد می دونم .

fazel-d
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 17:05 عصر
من چیز زیادی نمیدونم ولی با تبدیل رشته ها تو فایل به عدد با الگوریتمهای hashing و rehashing میشه صرفه جویی قابل توجهی کرد.
ميشه يه مقداري در مورد hashing و rehashing توضيح بدين

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 21:20 عصر
تا جايي كه من اطلاع دارم WinZip براي فشرده سازي از الگوريتم هافمن استفاده مي كنه.