PDA

View Full Version : مشکل فارسی نویسی دردلفی7

smoslamm
شنبه 02 خرداد 1388, 16:50 عصر
سلام علیکم
من وقتی در برنامه ای فارسی می نویسم بعضی از حرف به صورت نقطه چین (...) نشان
داده می شوند مانند:

نام خانوادگی:نام خانواد...ی
کتاب: ....تابویا بعضی از برنامه های نوشته شده در دلفی7 وقتی در بعضی از ویندوزها اجرا بشود به صورت؟؟؟؟؟نشان داده میشود با اینکه زبان فارسی وعربی نصب است
برای رفعی این مشکلها چه باید بکنم

Sweety
شنبه 02 خرداد 1388, 17:33 عصر
بايد در قسمت Regional Option فارسي را انتخاب كنيد و در قسمت Language گزينه install files for east asian language را تيك بزنيد.البته براي رفع مشكل حرف كاف ميتونيد از componant هاي موجود استفاده كنيد

smoslamm
شنبه 02 خرداد 1388, 20:18 عصر
بايد در قسمت Regional Option فارسي را انتخاب كنيد و در قسمت Language گزينه install files for east asian language را تيك بزنيد.
من در قسمتRegional Optionفارسی را انتخاب کرده ام ودر قسمتLanguageگزينه install files for east asian language را تيك زده ام ولی هنوز فارسی در دلفی 7 خوب جواب نمی دهد

البته براي رفع مشكل حرف كاف ميتونيد از componant هاي موجود استفاده كنيد componantکجا قرار دارندوچی هستند؟

Hamid_Programmer
شنبه 02 خرداد 1388, 20:50 عصر
سلام یه نگاهی به فونت کامپوننت بنداز . باید از فونتهایی که فارسی رو ساپورت می کنن مثل tahoma استفاده کنی

Hamid_Programmer
شنبه 02 خرداد 1388, 20:57 عصر
اگر اینکارو کردی و نشد تو کنترل پانل -> Regional and languge setting سپس تب advanced پایین صفخه تیکapply all setting رو بزن . توی تب languge تب advanced تیک extended support رو هم بزن سپس سیستم ریست میشه ان شالله مشکلت حل میشه . البته فونت یادت نره.

mehdimdp
یک شنبه 03 خرداد 1388, 00:14 صبح
وقتي يه فونت انتخاب ميكني
فكر كنم در قسمت complex بايد arabic رو انتخاب كني

smoslamm
یک شنبه 03 خرداد 1388, 00:34 صبح
مشکل هنوز هست حل نشد
من با انجام راه حلهای که گفتید ولی مشکل حل نشد

Hamid_Programmer
یک شنبه 03 خرداد 1388, 00:44 صبح
دوست عزیز روی فرم برنامت اینجوری یا توی Object Inspecter ?

smoslamm
یک شنبه 03 خرداد 1388, 01:21 صبح
دوست عزیز روی فرم برنامت اینجوری یا توی Object Inspecter ?
دوست عزیز کلا از نوشته شما چیزی نفهمیدم

mehdimdp
یک شنبه 03 خرداد 1388, 12:09 عصر
مطمئن هستي كه روي اون سيستم ها، در قسمت regional option گزينه فارسي و در پايينش ايران انتخاب شده اند ؟؟؟

smoslamm
یک شنبه 03 خرداد 1388, 14:40 عصر
مطمئن هستي كه روي اون سيستم ها، در قسمت regional option گزينه فارسي و در پايينش ايران انتخاب شده اند ؟؟؟
مطمئن هستم بله

hadiaj168
یک شنبه 03 خرداد 1388, 22:48 عصر
برای ... که بجای "ک" میزاره من فونت رو به Times New Roman تغییر میدم درست میشه.