PDA

View Full Version : تفاوت SQLExpress و SQL Server

saeed-kh
شنبه 02 خرداد 1388, 19:11 عصر
سلام به اساتی محترم.
تفاوت این دو تا چیه و هر کدوم چه مزایای و کاربردهای خاصی دارند؟
کجا بهتره ار SQLExpressو کجا از دیگری استفاده کنیم؟
:متفکر::افسرده:

afsharm
شنبه 02 خرداد 1388, 19:30 عصر
SQL EXpress برای کارهای کم حجم و خیلی کوچک هستش در حالی که بقیه «ویرایش»ها برای کارهای حجیم، تجاری و واقعی استفاده می‌شود. ضمنا نسخه تا آنجا که می‌دانم ویرایش Express شامل هیچ کدام از سرویس‌ها معروف SQL Server مثل Reporting Services نیست.

saeed-kh
دوشنبه 04 خرداد 1388, 01:57 صبح
من یک برنامه دارم که بانکش 4/5 تا جدول بیشتر نداره و هر کدومشم شاید بیشتر از 30/20 هزار داده نداشته باشه.
بنظرتون از کدوم استقاده کنم بهتره؟
در این حالت از نظر سرعت فرقی ندارن؟؟
مدیریت چطور؟
و امنیت؟

afsharm
دوشنبه 04 خرداد 1388, 08:25 صبح
۴-۵ تا جدول یعنی تعداد کم. پس Express هم می‌تونه کار راه بنداز باشه. ولی در مورد ۲۰-۳۰ هزار رکورد فکر می‌کنم بهتره احتیاط کنید و از نسخه‌های کامل‌تر استفاده کنید.
البته اگر برنامه شما یک برنامه تجاری است معمولا صاحب کارها دل خوشی از SQL Express ندارند و شما را مجبور می‌کنند یا از نسخه‌های کامل‌تر SQL Server یا اقلا از Access استفاده کنید.

بهنام بهمنی
چهارشنبه 17 تیر 1388, 16:50 عصر
Express Edition نسخه ای دارد که شامل سرویس های مختلف نظیر Report هم می شود , توصیه می شود با یک جستجوی ساده به سایت microsoft بخش sql- express بروید و اطلاعات جامعی راجع به آن به دست آورید.

adinochestva
چهارشنبه 17 تیر 1388, 17:02 عصر
دليلي وجود نداره تو ايران كه همه 500 تومان هستتد از express استفاده شود ;)

sajadmetall
پنج شنبه 08 تیر 1391, 10:30 صبح
برای ایجاد فایل ستاپ ایا روشی برای استفاده از sqlserver وجو داره؟؟؟

samadblaj
پنج شنبه 15 تیر 1391, 20:42 عصر
برای ایجاد فایل ستاپ ایا روشی برای استفاده از sqlserver وجو داره؟؟؟

لطفا اساتید پاسخ این دوستمون رو هم بدن.

در صورت استفاده از sqlserver برای Setup سازی فقط express رو نیاز داریم؟

لطفا بیشتر توضیح بدید ، شایع ترین خطا در استفاده از EXPRESS چیه؟

fahimi
یک شنبه 18 تیر 1391, 20:46 عصر
در مورد استفاده از نوع sql بستگی به کارکرد برنامه و توزیع برنامه شما دارد در صورتیکه برنامه شما استفاده تک کاربره دارد، بهتر از SqlEexpress استفاده کنید - در صورتیکه برنامه شما تحت شبکه است چند کاربر از آن اسفاده میکند SqlServer مناسبتر است است - در مورد ستاپ اینستال شیلد و InstallAware با افزانه ها مورد نیاز میتوانید استفاده کنید

samadblaj
سه شنبه 27 تیر 1391, 18:49 عصر
ممنونم از توضیحاتتون | امکانش هست از express در پروژه تک کاربرم استفاده کنم ولی ممکنه اطلاعات از حد غیر قانونی بگذره؟ چی میشه؟

csvbcscp
دوشنبه 11 آذر 1392, 04:09 صبح
این دو نسخه تفاوت های زیادی دارن، جهت کسب اطلاعات کامل در مورد اون به لینک زیر مراجعه کنید
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc645993(v=SQL.105).aspx