PDA

View Full Version : ویرایش در Ado.net

Navid Asadi
یک شنبه 03 خرداد 1388, 18:25 عصر
سلام
میخواستم بدونم چطوری تو ADO.Net ویرایش(Edit) کنم؟

aliila
یک شنبه 03 خرداد 1388, 18:43 عصر
اينايي كه گفتي يعني چه

sempay_ninjutsu
دوشنبه 04 خرداد 1388, 20:30 عصر
داداش اینجوری که شما سوال کردید تنها جوابی که براتون وجود داره :به سختی میشه این کارو کرد.سوال و کامل بگو.
:متعجب:

Navid Asadi
دوشنبه 04 خرداد 1388, 21:20 عصر
من میخواهم یک رکورد رو ویرایش کنم همین

Navid Asadi
دوشنبه 04 خرداد 1388, 21:59 عصر
مثلا تو ado با دستور : recordset.edit می شد این کار رو انجام داد. تو ADO.Net این کار چه شکلی صورت میگیره؟

sempay_ninjutsu
سه شنبه 05 خرداد 1388, 12:26 عصر
ado با ado.net تفاوت دارد. ado.netجون الگوی کاملا" جدیدی برای دستیابی به بانک اطلاعاتی است.ویژگی مهم ado.net اینست که بی اتصال است و تفاوت اصلی آن با ado میباشد.وقتی با ado.net با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار می کنید اطلاعاتی که از بانک اطلاعاتی دریافت می کنید در یک data set قرار می گیرد اگر اطلاعات موجود در data set را تغییر دهید اطلاعات متناظر در بانک اطلاعاتی تغییر نخواهد کرد چون از اتصال زنده استفاده نمی شود.در صورت نیاز data set میتواند با منبع داده اصلی اتصال برقرار کند و تغییرات را اعمال نماید.یه نمونه کد برای تغییر محتویات جدول نوشتم شاید با این مفاهیم بیشتر آشنا بشی.
Imports System.Data
Imports System.Data.SqlClient
Dim strcon As String
strcon = "data source=VAHID-D450DC08C;initial catalog=alborz;integrated security=true"
Dim con As New SqlConnection(strcon)
Dim da As New SqlDataAdapter
con.Open()
Dim sn As String
Dim cmd As New SqlCommand
Dim sqldel As String
sn = bank.DataGridView1.CurrentCell.Value
TextBox1.Text = sn
sqldel = "update bank set " & "bankname=" & " '" & TextBox2.Text & "' , " & "dsys=" & " '" & TextBox3.Text & "' , " & "tsys=" & " '" & TextBox4.Text & "'where bankcode =" & TextBox1.Text
cmd.CommandText = sqldel
cmd.Connection = con
cmd.ExecuteNonQuery()
bank.DataGridView1.Update()
con.Close()
MsgBox("تغییرات انجام شد", , "البرز ابزار")
bank.BankTableAdapter.Fill(bank.DataSet5.bank)
Me.Close()
bank.Show()

Navid Asadi
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 11:47 صبح
دوست عزیز
از مقدمه ای که گفتید اطلاع داشتم و روش استفاده از ADO.Net رو میدونستم من فقط میخواستم تا با استفاده از دستورات ADO.Net این کار رو انجام بدم.
به هر حال دستوراتی که نوشتین بسیار مفید بود و استفاده کردم ممنونم.