PDA

View Full Version : سوال: ادقام فیلد های یک جدول در هم

MOR_MS
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 16:53 عصر
با سلام و خسته نباشید به استادان گرامی
من به یک مشکل برخوردم و هرچه در تاپیکها گشتم جواب پیدانکردم
سوال 1: چطوری می توان در یک جدول(Table ) که دارای چند فیل است بخواهیم محتوای دوتا از فیلها را در یک فیلد بیاوریم مثلا جدول ما دارای 4 فیلد 1 ،2 ،3 و 4 می باشد من می خواهم وقتی 1 و2 را پر می کنم 1 و2 باهم در فیل 3 ادقام شود و فیلد سوم هم بعنوان فیلد کلید در جدول می باشد خواهش می کنم نگین در تاپیک ها بگردم چون یک هفته دارم دنبالش می گردم ولی جوابی که می خواستم پیدا نکردم

و یک سئوال دیگر که در فایل ضمیمه بر روی فرم توضیح دادم مطرح کردم
خواهش می کنم راهنماییم کنید متشکرم

مهدی قربانی
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 17:14 عصر
سلام
ممكنه بفرمائيد فرق اين سئوال با سئوالي كه شما مدتي قبل با همين عنوان مطرح كرديد چيه ؟
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=158483&page=1

MOR_MS
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 23:50 عصر
با سلام و خسته نباشید
شاید عنوان سئوال شبیه هم با شد ولی در سئوالهای قبل من چند تا جدول داشتم که می خواستم فیلد های آنها در یک جدول در زیر هم بیاید که با راهنمای های شما اساتید موفق شدم و خیلی خیلی تشکر می کنم ولی در این سوال می خواهم اطلاعات فیلد های یک جدول باهم ادقام شودیا مثل فایل نمونه که برای شما فرستادم انجام شود می خواهم اطلاعات دوتا فیلد با هم در یک فیلد در همان جدول بیاید

Hamid.Mayeli
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 00:43 صبح
توی Formula در بخش طراحی بنویس 1 + ' ' + 2
و اگه Int هستن از
Cast(1 as Varchar(
استفاده کن.
ولی بهتره فیلد 1و 2 رو با هم کلید کنی تا 3 رو کلید کنی.

MOR_MS
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 17:21 عصر
با سلام وخسته نباشید
میشه در مورد پاسخ خود توضیح بیشتری بدین در ضمن سئول دوم من که همراه با ضمیمه می باشد متونین یکه نگاهی بندازین و در مورد اون هم به من کمک کنید دیگه خسته شدم هر جا سر می زنم جواب نمی گیرم خواهش می کنم کمکم کنید

مهدی قربانی
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 18:15 عصر
سلام
براي سئوال اولتون در نمونه به جدول Table1 و فرم Table1 مراجعه كنيد و در فرم مذكور به كد نوشته شده در رخداد After Update فيلد b توجه كنيد .
براي سئوال دوم هم شما مي تونيد از رخداد After Update فيلد شماره دفترخانه استفاده كرده و با كمك تابع Left تعداد 5 كاراكتر موجود در فيلد تاريخ روز كه /1387 ميشه رو به ماقبل شماره دفتر اضافه كنيد ، به كدهاي نوشته شده در رخداد After Update فيلد شاره دفترخانه توجه كنيد .