PDA

View Full Version : تشخیص مسیری که درخواست اجرای برنامه رو به ویندوز داده !

Mahmood_M
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 16:19 عصر
با سلام
راستش نتونستم عنوانی مناسبتر برای این تاپیک پیدا کنم !
و اما سئوال :
من یک Item به منوی راست کلیک روی Folder ها اضافه میکنم که وظیفش اجرای یک برنامه هست ، حالا می خوام وقتی روی منو کلیک شد و برنامه اجرا شده ، مسیر پوشه ای که روش راست کلیک شده رو پیدا کنم ...
مشکل روی قسمت آخر ، برای پیدا کردن مسیر پوشه هست ... ، آیا مسیر این پوشه به عنوان پارامتر به برنامه ارسال میشه ؟ چه راهی برای پیدا کردنش هست ؟

با تشکر از همگی ...

Felony
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 23:26 عصر
اگر فایل باشه به وسیله ی ParamStr و paramCount میشه فهمید که کدام فایل برنامه رو صدا زده ، فولدر رو مطمئن نیستم ولی فکر میکنم با همین ها بشه .

Saeed_m_Farid
جمعه 08 خرداد 1388, 00:17 صبح
آیا مسیر این پوشه به عنوان پارامتر به برنامه ارسال میشه ؟ چه راهی برای پیدا کردنش هست ؟
درباره پارامتر ارسال شده به برنامه هندل كننده نوع فايل قبلا يه بحث هايي (http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=727447&postcount=31) شده بود، همونطور كه SilverSoft گفتن : ويندوز مسير فايل رو بعنوان پارامتر به برنامه ميفرسته كه نوع ارسال پارامتر هم (همونطوريكه تو شكل مشخص شده) قايل تنظيم هست، اين برنامه هندل كننده است كه تصميم مي گيره با پارامتر دريافتي چكار كنه؛ مثلا شما ميتونيد با ExtractFileDrive درايو رو در بياريد يا ...

پ.ن. : فقط جهت تكميل تاپيك جهت مراجعات بعدي! والا شما اساتيد بنده هستيد ...

Mahmood_M
جمعه 08 خرداد 1388, 00:53 صبح
ممنون از جواب دوستان ...
اما پارامتری که به برنامه ارسال میشه ، مسیر فایل اجرایی برنامه هست ، نه مسیر فایل ( یا پوشه ای ) که روش کلیک شده ...
من می خوام مسیر پوشه رو بدست بیارم ...

ممنون ، موفق باشید ...

ویرایش :

مشکل از مقدار کلید ایجاد شده در رجیستری بود که حل شد ...

موفق باشید ...

Saeed_m_Farid
جمعه 08 خرداد 1388, 01:59 صبح
اما پارامتری که به برنامه ارسال میشه ، مسیر فایل اجرایی برنامه هست ، نه مسیر فایل ( یا پوشه ای ) که روش کلیک شده ...
جسارتاً، اون 1% (كه تو شكل اومده) همون "مسیر فایل ( یا پوشه ای ) که روش کلیک شده" هست كه شما ازطريق ParamStr ميتونيد تو برنامه اجرايي استفاده اش كنيد، مقدار كليد ايجاد شده رجيستري هم واسه همين پارامتر ارسال شده به برنامه است كه مقداردهي ميشه.

Mahmood_M
یک شنبه 10 خرداد 1388, 16:34 عصر
ببخشید ، به عکس نگاه نکرده بودم ولی با دیدن یک کلیک نمونه در رجیستری مشکل پیدا شد ..
بازم ممنون

موفق باشید ...