PDA

View Full Version : چگونه دلفی 2009 را در ویندوز xp نصب کنم؟

electrocomp
جمعه 08 خرداد 1388, 23:24 عصر
اگر تا حالا خواسته باشید Delphi 2009 را در ویندوز XP نصب کنید حتماً به این مشکل برخورده اید که پیغام می دهد MDAC 2.8 بر روی سیستم نصب نیست و باید آن را نصب کنید. اما از چندین سایت مختلف MDAC 2.8 را دریافت کرده و خواسته ام نصب کنم، اما همه شان پیغام می دهند که نصب است. آیا کسی نسخه ای از MDAC را دارد که این مشکل را برطرف کند؟

این مشکل در نصب Delphi 2007 هم وجود داشت. آیا کسی با این مشکل برخورد کرده و توانسته دلفی را نصب کند؟

البته یادآور می شوم که دلفی 2009 براحتی بر روی ویستا بدون هیچگونه مشکلی نصب می شود.

Nima NT
شنبه 09 خرداد 1388, 01:47 صبح
آیا مجموعه Office بر روی سیستم شما نصب هست ؟

electrocomp
شنبه 09 خرداد 1388, 03:44 صبح
بله. هم Office 2007 و هم Office 2003 بر روی سیستم نصب است و همه بدرستی کار می کنند، مخصوصاً Access 2007 و Access 2003 که به بانک اطلاعاتی ربط دارند.

Ahmad Chehreghani
شنبه 09 خرداد 1388, 11:41 صبح
اگر تا حالا خواسته باشید Delphi 2009 را در ویندوز XP نصب کنید حتماً به این مشکل برخورده اید که پیغام می دهد MDAC 2.8 بر روی سیستم نصب نیست و باید آن را نصب کنید. اما از چندین سایت مختلف MDAC 2.8 را دریافت کرده و خواسته ام نصب کنم، اما همه شان پیغام می دهند که نصب است. آیا کسی نسخه ای از MDAC را دارد که این مشکل را برطرف کند؟

این مشکل در نصب Delphi 2007 هم وجود داشت. آیا کسی با این مشکل برخورد کرده و توانسته دلفی را نصب کند؟

البته یادآور می شوم که دلفی 2009 براحتی بر روی ویستا بدون هیچگونه مشکلی نصب می شود.

من با ويندوز XP کار مي کنم و تا حالا به مشکلي که گفتيد بر نخوردم. توي نصب Delphi 2007 هم مشکلي نداشتم

electrocomp
شنبه 09 خرداد 1388, 11:52 صبح
البته احتمالاً شما ویندوزتان را کامل Update کرده اید.درست می گویم؟
البته من هم می توانم این کار را انجام دهم اما می دانم با Update ویندوز احتمالاً برخی از برنامه هایم با مشکل مواجه شوند. البته ویندوزم XP SP3 است. اگر امکان دریافت فقط همین Package بطور جداگانه باشد خیلی خوب میشد. راه حل آخرم Update کامل ویندوز از طریق اینترنت خواهد بود. اگر کسی پیشنهادی برای رفع این مشکل داره بگه.

Ahmad Chehreghani
شنبه 09 خرداد 1388, 12:00 عصر
البته احتمالاً شما ویندوزتان را کامل Update کرده اید.درست می گویم؟

نه! من هم مثل بقيه يه سي دي ويندوز از دوستام گرفتم و نصب کردم. ويندوز من سرويس پک 2 هستش. در ضمن چند بار هم ويندوز عوض کردم ولي به مشکل شما بر نخوردم.

electrocomp
شنبه 09 خرداد 1388, 20:59 عصر
اونایی که این مشکل را نداشتند که خدا را شکر. اما اگر از دوستان کسی با این مشکل در ویندوز XP برخورد کرده و بطریقی حلش کرده روش را برای ما هم بگه. خیلی ممنون میشم.

البته من در سایت های مختلفی هم دیدم که این مشکل را مطرح کرده اند، حتی سایت های خارجی، اما هیچ کدوم به جواب نهایی و روش حل نرسیدن!:عصبانی++:

Nima NT
شنبه 09 خرداد 1388, 21:15 عصر
نمیدونم شاید به دلفی 2009 شما برمیگرده , چون در ایران هزار و یک بلا به سر Setup برنامه میارن تا بتونن همه اون رو تو یه DVD ذخیره کنن و کنارش یه 200 تا کامپوننت هدیه قرار بدن !
من هم جستجویی که انجام دادم متوجه شدم این مشکل اکثرا" برای نسخه های کپی ( مثل کشور ما ) پیش اومده.

electrocomp
شنبه 09 خرداد 1388, 23:03 عصر
ممکنه اینجور باشه اما فقط در مورد دلفی 2007 که یکی از بیرون خریده بودم.

اما Delphi 2009 را مستقیماً از سایت CodeGear دانلود کردم و مسلماً هیچ دستکاری روی اون انجام نشده. تصمیم داشتم پس از نصب کرکش را پیدا کنم و نصب کنم. Delhi 2009 را از این آدرس دانلود کرده بودم:
http://altd.codegear.com/download/Delphi_C++Builder2009/Delphi_C++Builder2009.iso

همانطور که می بینید مستقیماً از سایت مرجع دانلود شده و نمیه در موردش چنین احتمالی را در نظر گرفت. بنابراین اگر کسی این مشکل را برای خودش حل کرده، برای ما هم بگه ممنون میشم.:افسرده:

qazwsx
یک شنبه 10 خرداد 1388, 00:31 صبح
من اول همین مشکل رو داشتم بعد sp3 رو نصب کردم حل شد قبلا sp2 داشتم احتمالا از ویندوز شما هست حتما sp3 نصب کنید

electrocomp
یک شنبه 10 خرداد 1388, 00:35 صبح
ویندوز من هم SP3 هست. این مشخصات ویندوزم در قسمت System Properties:
Microsoft Windows XP
Professional
Version 2002
Service Pack 3

احتمالاً باید ویندوزم را Update کنم. دیگه شاید مجبور بشم این کار را بکنم.:گریه:

Nima NT
دوشنبه 11 خرداد 1388, 20:37 عصر
دوست عزیز امروز متوجه شدم که SQL Server برنامه MDAC رو با خودش نصب میکنه شما یه بار SQL server رو نصب کن و بعد سعی کن دلفی رو نصب کنی , ببین نتیجه میگیری یا نه.

electrocomp
دوشنبه 11 خرداد 1388, 21:26 عصر
ممنون از راهنمایی، ولی من روی سیستمم هم SQL Server 2005 نصب دارم و هم SQL Server 2000، ولی یادمه SQL Server 2000 را بعد از SQL Server 2005 نصب کردم. اگر این که میگی درست باشه، ممکنه SQL Server 2000 نسخه نصب شده توسط SQL Server 2005 را جایگزین کرده باشه. یکبار روی یک سیستم جدا SQL Server 2005 را نصب می کنم و بعد دلفی را ببینم چی میشه. نتیجه را همین جا می زارم.:متفکر:

Nima NT
دوشنبه 11 خرداد 1388, 22:05 عصر
البته نسخه ای که من نصب کردم SQL Server 2000 هست.

electrocomp
شنبه 16 خرداد 1388, 16:51 عصر
جهت اطلاع کسانی که این مشکل را داشتند:

من دلفی 2009 را اینبار روی یک Windows XP SP2 نصب کردم و بدون هیچگونه مشکلی نصب شد. ویندوزش تازه بود، یعنی تقریباً هیچ برنامه ای روش نصب نبود مخصوصاً SQL Server. مشکل از SQL Server نبود. دیگه رو ویستا نصب کردم چون نمیشه ویندوز سیستم خودم را عوض کنم چون برنامه هاش زیاده.

mazand
چهارشنبه 31 تیر 1388, 00:48 صبح
سلام به همه .دوست عزیز به نظرم نسخه خانگی رو نصب کردی Professional رونصب کنی این مشکل دیگه پیش نمیاد .

mazand
چهارشنبه 31 تیر 1388, 00:50 صبح
باید Professional نصب کنی حل میشه دوست عزیر

electrocomp
جمعه 02 مرداد 1388, 20:14 عصر
فکر نمی کنم مشکل از اون باشه چون نسخه ویندوز من اینه:
Microsoft Windows XP Profesisonal Build 2600 SP2