PDA

View Full Version : تهیه دیسکت بانک

MOR_MS
دوشنبه 11 خرداد 1388, 16:25 عصر
با سلام و خسته نباشید
1- می خواستم ببینم چطور می شود در اکسس برای بانک یک دیسکت پرداخت تهیه کرد کا بانک بتواند ان را اجرا کند
2- دوم این که من سه ستون دارم که در هر ردیف از این سه ستون جدول شامل 1 - کل حقوق 2- مالیات و 3- خالص پرداختی است وقتی من هر کدام از ستونها را در پایین گزارش جمع می گیرم با جمع دستی که می زنم تفاوت دارد فکر می کنم تفاوت در اعشار انها می باشد می ببینم چطور می شود در جمع گزارش اعشار جمع نشه و اعداد به همان صورت که گرد شدند جمع شوند چون وقتی می خواهم به حروف تبدیل کنم غلط می نویسد
خواهش می کنم در این باره راهنمای و کمکم کنید متشکرم:متفکر::متفکر:

amir4_1363
دوشنبه 11 خرداد 1388, 20:43 عصر
دوست عزیز برای سوال دومت فرمت فیلدی رو که میخوای اعداد ریالی ثبت بشه رو Currency تغییر بده تا در اعشار هم دچار مشکل نشوی که البته یک نمونه رو هم برات گذاشتم

mosaArabi
سه شنبه 12 خرداد 1388, 13:35 عصر
با سلام
دوست گرامي در خصوص سئوال اول شما بايد بگم كه هر بانكي براي خودش فرمت خاص و پسوند خاصي داره . من براي جايي اين كار را انجام دادم كه پسوند فايل بانك TXTبوده و فرمت را هم از بانك مربوطه گرفتم مثلا اول تاريخ +شماره حساب +مبلغ كه بايد مثلا 25 رقم باشد بصورت 8801019999999990005623582
در خصوص سئوال دوم ببين اگه شما در قسمت محاسبات كه انجام دادي از كلمه FIXدر ابتدا و محاسبات را داخل يك پرانتز انجام بده و زمان جمع نيز اين كار را انجام بده مثل : (fix(karkad*dastmozd rozaneh در خصوص جمع نيز : ((Fix(sum(hoghogh

MOR_MS
سه شنبه 12 خرداد 1388, 23:41 عصر
با سلام
دوست عزیز اگر می شود یکم بیشتر و یا اگر می شود در قالب یک نمونه برام بیشتر توضیح بدین خیلی ممنون می شم در ضمن در تهیه دیسکت من در ریف اول باید مشخصات درستگاه پرداخت کننده و کد بانک و جمع کل و تاریخ و مرحله پرداخت نیز آورده شود و نیز در اسم فایل خروجی باید کد دستگاه و کد بانک و نیز تاریخ قسمت روز و ماه ثبت شود
خیلی از شما ممنون می شوم در این باره به من کمک کنید من خلی فوری به این گزارش نیاز دارم بازهم از شما تشکر می کنم

mosaArabi
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 10:10 صبح
با سلام
عزيز جان شما در خصوص اطلاعات مورد نياز اسما شرح دادي ولي من قبلاخدمتتون گفته بودم بايد تعداد كاراكترها و اينكه آيا بهم پيوسته باشند يا بين اونا ويرگول باشه يا ... يك برگه بانك به شما ميده . آيا اون برگه را داري يا اگه ميدوني نمونه را بصورت عددي كه من برات نوشتم بنويس (يك نمونه ) تامن هم بتونم كمكي انجام بدم . اگه تونستي يك نمونه برنامه اكسس ساده هم بذار كه روي اون عملي كار بكنيم تا زود تر كارت انجام بشه . راستي پسوند فايل بانك را هم نگفتي ؟

MOR_MS
شنبه 23 خرداد 1388, 13:48 عصر
سلام
خسته نباشید ببخشید دیر شد یه گرفتاری برام پیش امد که نتوانستم جواب شمارا بدهم من یک نمونه از فایلی که قرار است به بانک داده بشه را برا شما می گزارم که باید به همین صورت درست بشه توضیه اینکه سطر اول به ترتیب از چپ به راست که عنوان می باشد (4 کاراکتر برای کد بانک )،(4کراکتر کد سازمان )،(4 کاراکتر کد مرحله)،(6کاراکترتاریخ)،(15کا اکتر مبلغ کل)،(5 کاراکتر جمع تعداد)و(10کراکترهم خالی می باشد)اما از سطر دوم بصورت (5کاراکترشماره ردیف)،(13کاراکتر شماره حساب)،(15کاراکتر مبلغ )و (15کاراکتر هم خالی)که کل آنها 48کاراکترمی باشد حال نمی دونم چطوری این کار را انجام بدم بین کاراکتر ها هم فاصله نیست و فایل هم به صورت txteمی باشد در ضمن نام فایل هم ترکیبی از کد سازمان وکدبانک وماه می باشد با تشکر از شما

mosaArabi
یک شنبه 24 خرداد 1388, 16:00 عصر
باسلام
دوست گرامي من يك نمونه آپلود كردم . اميد وارم كه بدردت بخوره
ضمنا در گزارش خروجي هر 2 سطر درميان يك سطر خالي ايجاد ميشود كه من در گزارشات ارائه شده به بانك مشكلي نداشتم
موفق باشي

MOR_MS
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 17:36 عصر
باسلام و خسته نباشید
دست شما درد نکند ولی در نمونه ای که شما برایم فرستادید زمانی کاربرد دارد که من هنوز هیچ اطلاعاتی درآن ثبت نکرده باشم ولی برنامه من اطلاعات زیادی دارد که اشخاص زیادی هستند که باید به حساب آنها وجه واریز شود و این اطلاعات در برنامه است حالا چطوری می شود اعدادی که در برنامه وجود دارند را به اول آنها صفر اضافه شود و یک سئول دیگر اینکه من ردیف ندارم چطوری دریف چهار رقمی که ارقام سمت چپ ان صفر باشد را به گزارشم اضافه کنم و کل آن را در دریف اول بیاورم من واقعاً گیج شدم و خیلی هم فشار کاریم زیاد هست که پرداخت شود خواهش می کنم در این باره هم راهنماییم کنید

mosaArabi
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 12:13 عصر
دوست گرامی با سلام
شما از نمونه جهت استفاده در برنامه خودتون (روش ساخت) باید بهره ببرید . من برنامه شما را نداشتم که روی آن کا کنم . اگه میتونی برنامه را آپلود کن تا باهم اصلاحش کنیم یا اگه حجمش زیاده در صورت تمایل میتونی ایمیل کنی mosa_arabi@yahoo.com
ضمنا تا برنامه یا نمونه مشایه برنامه شما نباشد من چطوری راهنماییت کنم ؟؟؟؟؟:افسرده:

MOR_MS
جمعه 29 خرداد 1388, 00:21 صبح
باسلام خدمت دوست عزیز
من نمونه برنامهام را که جدولها و فرمهای غیر مرتبط را حذف کردم برای شما گزاشتم ببخشید کمی ابتدای هست

MOR_MS
جمعه 29 خرداد 1388, 00:42 صبح
نمونه برنامه

MOR_MS
شنبه 30 خرداد 1388, 11:39 صبح
باسلام
منتظر و بیشتر نگران:افسرده::ناراحت:

mosaArabi
شنبه 30 خرداد 1388, 15:17 عصر
با سلام
دوست عزیز من در کوری disketbank ردیف جهت پرسنل را ندیدم و لی بقیه را پیدا کردم (امیدوارم که درست انتخاب کرده باشم) . بنابراین در قسمت گزارش بدون ردیف فعلا درست کردم و بین اجزاء تشکیل دهنده فاصله گذاشتم تا شما تایید کنید که من سلولها را درست انتخاب کرده ام یا نه . اگه درست بود در رابطه با ردیف هم صحبت می کنیم
موفق باشی

با سلام مجدد
ظاهرا در فایل اصلاحی مشکلی بوجود آمده من روی فایل مجدد کار میکنم و نتیجه را آپلود می کم

مجددا سلام
فایل اصلاح شده را مجددا ضمیمه کردم و فایل خراب را حذف کردم. ضمنا بخاطر اینکه گزارش دیده شود مجبور شدم شراط های شما را از کوری حذف کنم . شما فعلا فایل را روی برنامه خودت امپورت نکن تا جواب قطی بدست بیاید
موفق یاشی

MOR_MS
یک شنبه 31 خرداد 1388, 15:22 عصر
باسلام
خسته نباشید دست شما درد نکند من بدون اجازه شما تغیری در گزارش دادم برای شما می فرستم در مورد ردیف و جمع ردیف نمی دانم کارم درست بوده یانه یک نظری بدین متشکرم یک دنیا دستت درد نکند
:تشویق::تشویق::تشویق:

mosaArabi
یک شنبه 31 خرداد 1388, 15:54 عصر
با سلام
کار شما خوب بود . خوشحال شدم که مشکلت حل شد .در خصوص ردیف اگربرای شما ترتیب پرسنل مهم نیست (در ماههای بعدی)همین روش مناسب میباشدولی اگر اهمیت دارد و هر کس باید در هرماه ردیف خودش را داشته باشد شما باید برای هر شخص شماره خاص خودش را در فرم و تیبل مربوطه ایجاد کنید . در خصوص جمع ردیف دقیقا عمل شما صحیح است.
با آرزوی موفقت روز افزون

MOR_MS
دوشنبه 01 تیر 1388, 00:19 صبح
باسلام ببخشید
درمورد نام فایل خروجی میشود کاری کرد که در یک تکس باکس مسیر و اسم فایل که شامل کد بانک +کد سازمان+دورقم ماه تاریخ که وارد می شود راگرفته و با یک دکمه ذخیره شود
متشکرم

mosaArabi
دوشنبه 01 تیر 1388, 14:14 عصر
با سلام
این امکان را میشود با کد نویسی در VBحل کرد که متاسفانه من در این زمینه زیاد اهل فن نیستم . شاید یکی از دوستان وارد به این قضیه بتونند کمکت کنند
موفق باشی