PDA

View Full Version : مشكل در نمايش Report و Pivot Table

bita_ziba77
سه شنبه 12 خرداد 1388, 15:33 عصر
با سلام
من يك بانك اطلاعاتي ساخته ام كه هنگامي كه Bottom مربوط به گزارشات را فشار مي دهم گزارش مربوطه را به صورت Dialog نمايش مي دهد . مشكل من اين است كه گزارشات داراي scroll bar در صفحه نبوده و كل گزارش به صورت يك صفحه بزرگ نمايش داده مي شود و براي ديدن اطلاعات كل آن بايد كليك چپ موس را در بالاي صفحه گزارش نگه داشته و به چپ و يا راست حركت مي دهيم.
همچنين اين مشكل با فرم هايي كه با فرمت Pivot Table باز مش شود نيز وجود دارد لطفا در اين رابطه من را راهنمايي نماييد.

bitasoft.ir
جمعه 15 خرداد 1388, 14:02 عصر
با سلام
من يك بانك اطلاعاتي ساخته ام كه هنگامي كه Bottom مربوط به گزارشات را فشار مي دهم گزارش مربوطه را به صورت Dialog نمايش مي دهد . مشكل من اين است كه گزارشات داراي scroll bar در صفحه نبوده و كل گزارش به صورت يك صفحه بزرگ نمايش داده مي شود و براي ديدن اطلاعات كل آن بايد كليك چپ موس را در بالاي صفحه گزارش نگه داشته و به چپ و يا راست حركت مي دهيم.
همچنين اين مشكل با فرم هايي كه با فرمت Pivot Table باز مش شود نيز وجود دارد لطفا در اين رابطه من را راهنمايي نماييد.

اگه میشه یک نمونه کوچیک بزارین تا راهنمائی کنم.

bita_ziba77
یک شنبه 17 خرداد 1388, 13:34 عصر
با تشكر فايل زير پيوست مي گردد.

h_arman
یک شنبه 17 خرداد 1388, 13:40 عصر
دوست عزیز تو نمونه شما که هیچ کدی نوشته نشده. یعنی دکمه روی فرم اصلا هیچ کاری نمیکنه

bita_ziba77
دوشنبه 18 خرداد 1388, 08:45 صبح
دوست عزیز تو نمونه شما که هیچ کدی نوشته نشده. یعنی دکمه روی فرم اصلا هیچ کاری نمیکنه

دوست عزيز
با سلام
لازم به توضيح است من با اكسس 2007 كار مي كنم و مشكلي كه گفتيد وجود ندارد.

bita_ziba77
سه شنبه 19 خرداد 1388, 17:10 عصر
لصفا راهنمايي بفرماييد.

bita_ziba77
شنبه 23 خرداد 1388, 15:23 عصر
با سلام
دوستان هنوز مشكل من برطرف نشده است.
با توجه به تصوير زير:

alirezabahrami
شنبه 23 خرداد 1388, 19:36 عصر
با سلام
دوستان هنوز مشكل من برطرف نشده است.
با توجه به تصوير زير:
با سلام

نمیدانم تا چه حد ضرورت دارد که باآفیس 2007 کارکنید . بنده هم اذعان دارم که محیط آفیس 2007 زیباست ودارای امکانات بیشتری نسبت به آفیس 2003 و xp میباشد . ولی به سه دلیل پیشنهاد میشود فعلاً با آفیس 2003 کار کنید 1- اینطور که از شواهد پیداست ، بیشتر کاربران در این سایت در زمینه اکسس ، از آفیس 2003 استفاده می کنند 2- بنظر میرسد نسخه کنونی آفیس 2007 ، نسخه آزمایشی شرکت مایکروسافت باشد و احتمال اینکه در آینده دستخوش تغییر اتی از سوی شرکت تولید کننده آن بشود ، هست.3- محیط آن در زمینه اکسس با محیط اکسس 2003 و xp خیلی تفاوت دارد . (البته در خصوص دلیل دوم تردید دارم که اظهار نظرم درست است یا نه ؟)
علی ایحال من فایل نمونه شما را با اکسس 2003 اجرا کردم . در اولین نگاه و در تائید نظر دوست عزیزمان جناب آقای آرمان متوجه شدم کمند باتن شما بعلت اینکه در رخداد کلیک آن فاقد هرگونه دستوری بود اجرا نمیشد و دلیل آن هم اینست که شما این برنامه را با اکسس 2007 ایجاد کرده اید ودر اکسس 2007 بعلت اینکه یک آیتمی که مربوط به فعال کردن کد های ویژوال بیسیک است غیر فعال شده ، برای اجرا شدن دستورات ، معمولاً از ماکروها استفاده میشود ( زمانیکه کمند باتنی را بصورت ویزارد ایجاد می کنید بطور اتوماتیک در قسمت رخداد مربوطه یک ماکرو ایجاد میشود )
مشکل شما هم در قسمت گزارش ، دراکسس 2003 براحتی قابل برطرف شدن است
موفق باشید

bita_ziba77
یک شنبه 24 خرداد 1388, 09:22 صبح
با سلام خدمت دوستان
چون من بانك اطلاعاتم را از ابتدا با اكسس 2007 نوشته ام عملا غير ممكن است تا به فرم اكسس 2003 كه كدهاي ان قابل اجرا باشد درآورم.
در ضمن در اكسس 2003 به چه نحوي اين كار را انجام دهم.
با تشكر

alirezabahrami
یک شنبه 24 خرداد 1388, 09:39 صبح
با سلام خدمت دوستان
چون من بانك اطلاعاتم را از ابتدا با اكسس 2007 نوشته ام عملا غير ممكن است تا به فرم اكسس 2003 كه كدهاي ان قابل اجرا باشد درآورم.
در ضمن در اكسس 2003 به چه نحوي اين كار را انجام دهم.
با تشكر
با سلام
فايل اصلاح شده خودت (ضميمه ) را با اكسس 2003 اجرا كن .
ضمناً با توجه به اينكه در اكسس 2007 براي اجراي دستورات ، كدي ايجاد نگرديده است و دستورات صرفاً از طريق ماكروها اجرا شده خيلي هم سخت نيست كه آبجكت هاي ايجاد شده در اكسس 2007 را به اكسس 2003 منتقل كنيد . كافيست اينكار را از طريق ايمپورت انجام دهيد و بعد از انتقال براي اجراي كنترل هاي مربوطه كد مورد نظر را بنويسيد .
موفق باشيد