PDA

View Full Version : نمايش آخرين سطر فرم و يا گزارش در هنگام باز شدن فرم و يا گزارش

bita_ziba77
سه شنبه 12 خرداد 1388, 15:46 عصر
با سلام
من مي خواهم هنگامي كه كاربر گزارش و يا فرم را باز ميكند آخرين سطر و يا ورودي رانمايش دهد چون گزارشات من تعداد زيادي سطر دارد مي خواهم به آخرين سطر رفته و آخرين ورودي مشخص گردد. لطفا من را راهنمايي بفرماييد.

alirezabahrami
سه شنبه 12 خرداد 1388, 16:45 عصر
با سلام
من مي خواهم هنگامي كه كاربر گزارش و يا فرم را باز ميكند آخرين سطر و يا ورودي رانمايش دهد چون گزارشات من تعداد زيادي سطر دارد مي خواهم به آخرين سطر رفته و آخرين ورودي مشخص گردد. لطفا من را راهنمايي بفرماييد.
با سلام
در رخداد on click كمند باتني كه براي نمايش گزارش يا فرم در نظر گرفته ايد بعد از دستور اجراي گزارش يا فرم كد زير را تايپ كن :

SendKeys "{End}"

ضمناً خصوصيت autoresize فرم يا گزارشت در حالت yes باشد .
موفق باشيد

bita_ziba77
دوشنبه 25 خرداد 1388, 17:04 عصر
با سلام
من نتوانستم از دستوري كه نوشته بوديد استفاده كنم ولي مشكل من در فرم ها حل شد.
من يك ماكرو نوشته ام كه هنگام باز شدن فرم به آخرين ركورد مي رود(Go to Last Record) ولي در Report ها اين مورد وجود ندارد لطفا راهنمايي نماييد.

alirezabahrami
دوشنبه 25 خرداد 1388, 17:38 عصر
با سلام
من نتوانستم از دستوري كه نوشته بوديد استفاده كنم ولي مشكل من در فرم ها حل شد.
من يك ماكرو نوشته ام كه هنگام باز شدن فرم به آخرين ركورد مي رود(Go to Last Record) ولي در Report ها اين مورد وجود ندارد لطفا راهنمايي نماييد.
با سلام
نميدانم چگونه عمل كرده ايد كه با دستور فوق ، در لحظه باز شدن گزارشت ، آخرين صفحه نمايش داده نميشود ؟ چرا كه خودم در گزارش هايم از اين دستور استفاده مي كنم و و تا حالا مشكلي هم پيش نيامده. قطعاً محل نوشتن آن در ماژول مربوطه درست انتخاب نكرده ايد . شما براي اجراي گزارش ابتدا كد باز شدن گزارش را بايد بنويسيد و بعد دستور "{SendKeys "{End را تايپ بكنيد .براي اينكه اول گزارش بايد باز شود بعد دستور فوق اجرا شود .
موفق باشيد

mosaArabi
سه شنبه 26 خرداد 1388, 09:09 صبح
با سلام
شما ميتوانيد عبارت "{SendKeys "{End را در قسمت On Openگزارش بنويسي و زمان باز كردن گزارش شما به صفحه آخر گزارش منتقل ميشويد
موفق باشيد

bita_ziba77
سه شنبه 26 خرداد 1388, 09:21 صبح
با سلام
نميدانم چگونه عمل كرده ايد كه با دستور فوق ، در لحظه باز شدن گزارشت ، آخرين صفحه نمايش داده نميشود ؟ چرا كه خودم در گزارش هايم از اين دستور استفاده مي كنم و و تا حالا مشكلي هم پيش نيامده. قطعاً محل نوشتن آن در ماژول مربوطه درست انتخاب نكرده ايد . شما براي اجراي گزارش ابتدا كد باز شدن گزارش را بايد بنويسيد و بعد دستور "{SendKeys "{End را تايپ بكنيد .براي اينكه اول گزارش بايد باز شود بعد دستور فوق اجرا شود .
موفق باشيد

با سلام
من گزينه sendkeys در ليست فرمان هاي مربوط به ماكروهاي من وجود ندارد.
من در كجا بايد فرماني كه گفته ايد را تايپ كنم(من از اكسس 2007 استفاده مي كنم)
با توجه به شكل زير راهنمايي كنيد:

bita_ziba77
سه شنبه 26 خرداد 1388, 10:46 صبح
با سلام
اگر امكان دارد در قالب يك نمونه فايل اين روش را به من نشان دهيد.

alirezabahrami
سه شنبه 26 خرداد 1388, 11:22 صبح
با سلام
اگر امكان دارد در قالب يك نمونه فايل اين روش را به من نشان دهيد.
با سلام
فايل نمونه را ببين . فايل فوق داراي 18 صفحه ميباشد و با باز شدن گزارش ، صفحه 18 ( آخرين صفحه )نمايش داده ميشود . البته در اين فايل ، دستور" {SendKeys "{End را در رويداد open گزارش قرار دادم .
موفق باشيد