PDA

View Full Version : برنامه نویسی شبکه (Socket Programing)

arjangf
سه شنبه 12 خرداد 1388, 17:40 عصر
با درود به همه دوستان عزیز

من قصد دارم برنامه ای بنویسم که بتواند مشخصات سخت افزاری سیستمهای شبکه را برگرداند. فکر میکنم این برنامه یه جورایی به برنامه نویسی شبکه ( Socket Programing) ربط داشته باشه . و من هم اطلاعاتی از برنامه نویسی شبکه ندارم . از دوستان خواهش میکنم که کمکم کنند. پیشاپیش از همکاریتان سپاسگذارم.

Nima NT
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 17:00 عصر
برنامه خودت رو به دو سیستم Server و Client تقسیم میکنی , سیستم Server روی کامپیوتر ها نصب میشه و مقادیر سخت افزار رو درمیاره و برای Client ارسال میکنه ( منظورم از Client همون مدیر هست ).
برای ارسال میتونی از WinSock یا کامپوننت هایی مثل IPWorks استفاده کنی.

ساران سافت
جمعه 12 تیر 1388, 13:22 عصر
میشه یکم در مورد استفاده از winsock در vb.net توضیح بدید یا مرجعی چیزی معرفی کنید

arashmidos2020
دوشنبه 05 مرداد 1388, 20:07 عصر
اگر میشه این موضوع رو بیشتر توضیح دهید خیلی ها این مشکل رو داند

rooshan2008
دوشنبه 05 مرداد 1388, 23:24 عصر
سلام
از روشی که گقتین شدنیه ، چندان هم سخت نیست
البته با استفاده از WMI هم شدنیه نیازی هم به درگیر کردن خودتون با Socket نیست .
به شما این امکان رو میده که از امکانات دیگر کامپیوتر ها هم اطلاع پیدا کنید. البته باید آدرس کامپیوتر رو بهش تو شبکه بدین.

arsalansalar
سه شنبه 06 مرداد 1388, 10:19 صبح
اینم لینک دانلود WinSock
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=423051&postcount=1

armanikurd
دوشنبه 13 مهر 1388, 00:08 صبح
دورود

درواقع با استفاده از سوکت پروگرامینگ می تونی اینجوری عمل کنی که :

یک نرم افزار رو به عنوان سرور و اصلی در نظر بگیریو یه برنامه ی محدود تر و فرمان بر به اسم کلاینت و با امکانات کمتر...

برای ارتباط این دو برنامه که به صورت مجزا روی دو سیستم نصب شدن باید از آی پی کامپیوتر ها استفاده کنی. و بین اونها با استفاده از یه پورت نرم افزاری اقدام به ارسال اطلاعات و دستورات کنی.
مثلا ارسال پیغام Reset از سوی سرور با ای پی 192.168.0.1 به سیستم کلاینت با آی پی 192.168.0.2 با استفاده از پورت 1000 . که در این صورت باید سیستم کلاینت عکس العمل مناسب رو مثلا ریست کردن کامپیوتر رو انجام بده و کارایی از این دست

پیشنهاد می کنم در ابتدا در باره مبحث TCP/IP یه مطالعه ای داشته باشید.
موفق باشید

__H2__
دوشنبه 13 مهر 1388, 11:11 صبح
سلام
تاپیک اموزشی TCP/IP Socket Programming in Framework.Net 2.0
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=121111