PDA

View Full Version : خبر: آموزش به همرا مثال از برنامه نويسي پرولوگ

mehdi_turbo
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 23:54 عصر
با سلام خدمت تمامي دوستان

من مدتي است كه در زمينه برنامه نويسي پرولوگ فعاليت مي كنم و دوست دارم انچه كه در اين مدت ياد گرفتم و نسبتا جامع و فراگير است را با ديگران تقسيم كنم. اين جا يه فايل pdf ‌براي اموزش پرولوگ و همچنين يه برنامه براي سيستم تشخيص پزشكي با پرولوگ هست كه توضيحاتش تو فايل همان فايل هست.
اگه سوال يا مشكلي در زمينه برنامه نويسي پرولوگ داشتيد مي تونيد تو اين تاپيك بيان كنيد كه اگر بلد بودم مابقي دوستان نيز بهرهمند شوند
اطلاعات كامل داخل pdf هست .

لينك دانلود فايل (http://uploading.com/files/JCL9LCFN/mehdi nafisi.rar.html)
:تشویق::تشویق::تشویق::

pesar irooni
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 03:52 صبح
دوست عزیز اگه ممکنه تو همین سایت آپلود کنید. من موفق به دانلود نشدم. (دانلود از اینجا خیلی راحت تره)

mehdi_turbo
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 15:21 عصر
دوست عزیز اگه ممکنه تو همین سایت آپلود کنید. من موفق به دانلود نشدم. (دانلود از اینجا خیلی راحت تره)

سلام

شرمنده ، بزودي اپلود مي كنم روي سايت

mehdi_turbo
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 15:43 عصر
اميدوارم مشكلي در دانلود نداشته باشيد :متعجب:
در اين 2 فايل شما يك پروژه نسبتا خوب در زمينه سيستمهاي خبره را مشاهده مي كنيد
يك فايل با پسوند pl كه سورس من با زبان پرولوگ
و يك فايل كه مستندات پروژه است
من در داكيومنت پروژه اطلاعات كاملي در رابطه با چگونگي شروع كار و برنامه مورد نياز براي شروع را درج كرده ام
در فايل مربوط به مستندات پروژه يك اموزش پرولوگ قرار دارد كه براي من خيلي مفيد بود و توصيه مي كنم حتما مطالعه بفرماييد
اگر نظر يا انتقادي در اين رابطه داريد خوشحال مي شوم كه با من در ارتباط بگذاريد

pesar irooni
شنبه 16 خرداد 1388, 02:16 صبح
سلام دوست عزیز. من هنوز مقاله تون رو نخوندم، دانلود کردم تا اگه وقت شد (یا لازم شد) سر فرصت بخونم. اما یه نگاه سرسری انداختم و لازمه چند تا نکته رو یادآور بشم.
اول : چرا فهرست نداره؟؟؟ هرچند کم، لازمه.
دوم : بهتر بود راجع به مباحث پیشرفته تر هم میگفتی. مثلا نحوه هرس کردن تو پرولوگ و یا حل مساله 8 وزیر. مثلا بررسی چند case study جالب بود
سوم : بیشتر رو syntax تمرکز داشت هرچند که با عنوان (یعنی آموزش پرولوگ) همخوانی داشت.
چهارم : راجع به سیستم تشخیص پزشکی صحبت خاص و یا تشریحی نشده بود. (البته شرمنده چون من قبلا یه نیم نگاهی به پروژه فوق بچه های امیر کبیر انداخته بودم و موضوعش همین تشخیص پزشکی بود انتظار بیشتری داشتم)

اما در کل خوب بود و برای شروع کار برنامه نویسی باید مناسب باشه. دستتون درد نکنه.
امیدوارم این انتقاد رو به نیت خیر بگیری و گرنه ما هم شاگردتیم هم چیزی از هوش مصنوعی بلد نیستیم.

mehdi_turbo
شنبه 16 خرداد 1388, 10:50 صبح
سلام

من هميشه عاشق انتقاد هستم
مخصوصا منتقد ت منصف باشه
به زودي چيز هاي بهتري مي فرستم
فعلا دستم به امتحانات پاياني بنده
تا تمام شد جديدا را مي فرستم
داكيومنت را نيز اصلاح مي كنم
باتشكر از شما دوست عزيز

امتحانات تمام شد ولي فايل ها ي ويرايش شده را نمودن كجا گذاشتم ، تمام سعي من اينه كه پيداشون كنم و مطالب مفيدي در اختيار شما دوستان علاقه مند به پرولوگ قرار دهم

babaksh
سه شنبه 03 خرداد 1390, 14:19 عصر
سلام دوستان

من یک پروژه ساده به زبان پرولوگ میخوام که بتونه دانش رو پیاده سازی کنه و دانش رو اپدیت کنه و ...

free bird
سه شنبه 10 خرداد 1390, 23:45 عصر
سلام خدمت همه شما بچه ها..

بچه ها من چیز زیادی از prolog نمیدونم..
خوب..
باید بخونم اما شما که کار کردین بگین که از نظر منطقی و در یه چارچوب کلی آیا این زبان امکان تشخیص درست بودن یک جمله فارسی رو از بین کلمات ورودی داره؟؟درست بودن از نظر منطقی و مفهومی..

مثلا اینکه من عدد اول هستم

از نظر ساختاری درسته اما مفهومی نه..

ممنوون از شما

saharjo0n
دوشنبه 11 آذر 1392, 12:18 عصر
سلام
خسته نباشین
میخواستم اگه امکانش هست منو راهنمایی کنین
من این ترم باید یه پروژه به زبان پرولوگ بنویسم ولی اصلا نمیدونم موضوعم چی باشه
میشه یه چندتا موضوع بهم بگین؟

educable
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 11:04 صبح
نشکر خوب بود

parydarya
دوشنبه 18 فروردین 1393, 10:27 صبح
با سلام خدمت تمامي دوستان

من مدتي است كه در زمينه برنامه نويسي پرولوگ فعاليت مي كنم و دوست دارم انچه كه در اين مدت ياد گرفتم و نسبتا جامع و فراگير است را با ديگران تقسيم كنم. اين جا يه فايل pdf ‌براي اموزش پرولوگ و همچنين يه برنامه براي سيستم تشخيص پزشكي با پرولوگ هست كه توضيحاتش تو فايل همان فايل هست.
اگه سوال يا مشكلي در زمينه برنامه نويسي پرولوگ داشتيد مي تونيد تو اين تاپيك بيان كنيد كه اگر بلد بودم مابقي دوستان نيز بهرهمند شوند
اطلاعات كامل داخل pdf هست .

لينك دانلود فايل (http://uploading.com/files/JCL9LCFN/mehdi nafisi.rar.html)
:تشویق::تشویق::تشویق::

سلام
ببخشید من می خواستم بدونم چه جوری می شه یک برنامه پرولوگ را در sql پیاده سازی کرد؟قوانین را چگونه تعریف کرد؟لطفا راهنمایی کنید.ممنون

parisasar
پنج شنبه 21 فروردین 1393, 23:12 عصر
سلام دوستان من یه مثال پرولوگ تو sql server 2008 می خوام

momimomi
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 15:05 عصر
دوستان من هم یه مثال پرولوگ رو در sql می خواستم
جدول هاشو چگونه باید طراحی کنیم؟

tarokhjj
شنبه 14 تیر 1393, 12:48 عصر
سلام من یک پروژه برنامه نویسی به زبان پرولوگ دارم اگر انجام میدین هزینه هاش رو هم پرداخت میکنم.
لطفا با من تماس بگیرید 09203184066