PDA

View Full Version : سوال: نشان مقدار به صورت اتوماتیک

jaberjiji
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:41 عصر
سلام

چه جوری میتونم وقتی مثلا مقداری رو انتخاب کردم در فرم به صورت کشویی
به صورت اتوماتیک قیمتش رو تو یه فیلد جلوش بزنه
مثلا کد پرسنلی طرف رو انتخاب کردم از منوی کشویی بعد اون اسم و سایر اطلاعاتش رو تو فبلدهایی که ساختم بزنه
ممنون

alirezabahrami
جمعه 15 خرداد 1388, 09:39 صبح
سلام

مثلا کد پرسنلی طرف رو انتخاب کردم از منوی کشویی بعد اون اسم و سایر اطلاعاتش رو تو فبلدهایی که ساختم بزنه
ممنون
با سلام
فكر مي كنم يك مقداري سؤالت شبيه سؤالي كه يكي از دوستان در تاپيك زير مطرح كرده اند باشد .آن را ببين شايد بدردت بخورد.
موفق باشيد.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=155099

nabeel
جمعه 15 خرداد 1388, 16:43 عصر
سلام bitasoft.ir

میتونین از با استفاده از دستور Filter این کار رو انجام بدین.

دوست گرامي پاسخ سئوال توسط كدام يك از مشخصه هاي فيلتر قابل اعمال ميباشد . لطفاً سئوال رو مجدداً مطالعه بفرماييد .

تشكر

bitasoft.ir
جمعه 15 خرداد 1388, 23:26 عصر
میگم به شرطی که مهدی قربانی پاکش نکنه.

اینجا بدجوری سانسورینگ اطلاعات هست.

از دستور فیلتر به شکل زیر میشه استفاده کرد.

ApplyFilter [dbo_Members]![Name] Like *"ali"*

nabeel
شنبه 16 خرداد 1388, 00:52 صبح
سلام bitasoft.ir

دوست عزیز , من متوجه منظور شما از سانسورینگ اطلاعات نمیشم . ( مطمئن باشید اون بخش رو کسی پاک نمیکنه , کار خلافی صورت نگرفته )

قصد یک گفتگو به جهت شفاف سازی حل مشکل یک کاربر دیگه رو دارم .

شما دوست عزیر لطف کردید و پاسخی رو ارائه فرمودید که باز هم تصور میکنم که انحراف موجود در پاسخ برداشت غلط از متن سئوال بوده باشه . ( شاید هم برداشت غلط من از سئوال )

به نظر میاد پاسخ ارسالی از سوی آقای alirezabahrami یکی از روشهایی هست که منتهی به پاسخ میشه .

با توجه به اینکه یک باور همیشگی دارم و اون هم : کار را که کرد , آنکه تمام کرد . بر همین اساس معمولاً در اینجور مواقعی ترجیح میدم خود شخص ( در اینجا شما دوست گرامی ) در صورت تمایل اقدام به ارسال پاسخ تکمیلی کنه .

با توجه به اینکه علاقه ندارم موضوع به بحث کشیده بشه نکات زیر رو اعلام میکنم در صورت تمایل اصلاح بفرمایید .

1 - دستور اشاره شده در تاپیک شماره 4 حتی در صورتی که با عنوان سئوال مرتبط باشه صحیح نیست

به طور مثال دستور زیر ساختار یک عملیات فرضیست

DoCmd.ApplyFilter [dbo_Members]![Name] Like "*ali*"

2 - به نظر میاد خط آخر سئوال نمایانگر هدف اصلی سئوال باشه ( به احتمال زیاد منوی کشویی همون Combo Box هستش )

قبلاً از اینکه تلاش میکنی تا پاسخی به سئوالات دیگر دوستان بدی تشکر میکنم .

موفق باشی دوست گرامی

مهدی قربانی
شنبه 16 خرداد 1388, 01:20 صبح
میگم به شرطی که مهدی قربانی پاکش نکنه.

اینجا بدجوری سانسورینگ اطلاعات هست.

از دستور فیلتر به شکل زیر میشه استفاده کرد.

ApplyFilter [dbo_Members]![Name] Like *"ali"*

سلام
دوست گرامي
لطف كنيد آدرس موارد سانسور شده اي كه ادعا كرديد اعلام كنيد .
اگر به قول جنابعالي قرار به سانسور بود بايد بيشتر پستهاي امروز شما حذف ميشد ( بدليل يا خيلي تلگرافي بودن پاسخها و يا اصلاً مرتبط نبودن اونها و يا فاقد محتوا بودن )
بنظر ميرسه شما هدفتون صرفاً راهنمايي و حل مشكلات كاربران نباشه ....
ضمناً منظور كاربر jaberjiji مقداردهي اتوماتيك ساير فيلدها بر اساس مقدار ورودي در فيلد پايه در يك فرم هست كه اينجا ديگه فيلتر بكار نمياد چون قاعدتاً مقادير مورد نياز بايد از سورس ديگه اي تامين بشه كه به قول دوستان يكي از راهها استفاده از Dlookup‌هست !!!

bitasoft.ir
شنبه 16 خرداد 1388, 01:32 صبح
سلام
دوست گرامي
لطف كنيد آدرس موارد سانسور شده اي كه ادعا كرديد اعلام كنيد .
اگر به قول جنابعالي قرار به سانسور بود بايد بيشتر پستهاي امروز شما حذف ميشد ( بدليل يا خيلي تلگرافي بودن پاسخها و يا اصلاً مرتبط نبودن اونها و يا فاقد محتوا بودن )
بنظر ميرسه شما هدفتون صرفاً راهنمايي و حل مشكلات كاربران نباشه ....

من زیاد دوست ندارم بحث کنم.
فقط همین قدر بگم که من قبلا با نام najafzade در اینجا فعالیت می کردم. چند تا سوال پرسیدم و لی همش میگفتن تکراریه و حذفش می کردن.
البته بعضی از جوابهایی رو که می دادم هم الکی حذفش می کردن.

شما تمامی سوالهایی رو که پرسیدن و جوابهایی رو که دادن بررسی کنین.
بیش از 90 درصدشون فقط یه اشاره ای به جواب کردن تا خود کاربر هم در حقیقت بره دنبالش و یه تکونی به خودش بده.

به هر حال برای اینکه شما بدونین من در آدرس زیر هم فعالیت می کنم. (با نام najafzade)
http://forum.persiantools.com/f131.html

حالا هم اومدم اینجا تا یه کم بیشتر به ملت کمک کنم.
نه با کسی سر جنگ دارم. نه چیز دیگه
شما هم قربانی جان یکی از پستهای من رو پاک کردین و خودتون هم می دونین کدوم رو میگم.
پس از من مدرک نخواین.

در هر حال چیزی که زیاده فروم است.
اینجا نشد یه جای دیگه
هدف من فقط کمک کردنه.
اگر هم فکر میکنین که چون بازدید کنندتون زیاده احتیاجی به کمک من نیست خوب این رو بگین ماهم میریم دنبال کارمون.
ولی این رو بدونین که غرور و باد غب غب باعث شکست انسان میشه.:گیج:

مهدی قربانی
شنبه 16 خرداد 1388, 02:57 صبح
خوب اتفاقاً از روي نحوه پاسخگويي شما شك كرده بودم كه موارد خيلي آشناست پس شما قبلاً با نام كاربري najafzade (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=36081) فعاليت مي كرديد بله به خاطر ميارم منتها دوست عزيز ظاهراً شما اينقدر جريمه دريافت كرديد كه منجر به محروميتتون شده به قسمت جرايم پروفايل قبليتون نگاه بندازيد ! جالبه كه فقط از يك مدير جريمه دريافت نكرديد اونوقت چطور ادعا مي كنيد كه بي گناه هستيد ، اينجا بيخود به كسي تذكر ، اخطار يا جريمه نميدن و يا تاپيك و پستي بي علت حذف و ويرايش نميشه حتي بعضاً با كاربران هم بيشتر مدارا ميشه چون هدف محدود كردن و بستن كسي نيست ولي با عدم رعايت قوانين حتماً برخورد ميشه چون احترام به قوانين در صدر فعاليتها قرار داره و موقعي كمك و همكاري شما قابل قبوله كه به قوانين احترام بذاريد
دوست عزيز بنده خودمم در اين سايت يك كاربرم و فقط مسئوليت اداره بخش به من واگذار شده بنابراين بنده و سايرين اينجا با كسي سر جنگ نداريم ولي اجازه تخلف هم به كسي نميديم
اينجا هر كسي بخواد ميتونه فعاليت يا خدمت كنه و هيچ مانعي سر راهش نيست ولي .... با احترام به قوانين ، شخصاً دست كاربران ساعي ، خدوم و منضبط رو مي بوسم .
در آخر اينكه سعي نكنيد با فرافكني اذهان رو منحرف كنيد و در ازاي عدم رعايت قوانين و برخورد با تخلفاتتون مسئولين رو متهم به غرور و باد غب غب نكنيد يقين بدونيد كه كاربران اين سايت خودشون قادر به قضاوت لازم در اين زمينه هستن .

bitasoft.ir
شنبه 16 خرداد 1388, 10:13 صبح
خوب اتفاقاً از روي نحوه پاسخگويي شما شك كرده بودم كه موارد خيلي آشناست پس شما قبلاً با نام كاربري najafzade (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=36081) فعاليت مي كرديد بله به خاطر ميارم منتها دوست عزيز ظاهراً شما اينقدر جريمه دريافت كرديد كه منجر به محروميتتون شده به قسمت جرايم پروفايل قبليتون نگاه بندازيد ! جالبه كه فقط از يك مدير جريمه دريافت نكرديد اونوقت چطور ادعا مي كنيد كه بي گناه هستيد ، اينجا بيخود به كسي تذكر ، اخطار يا جريمه نميدن و يا تاپيك و پستي بي علت حذف و ويرايش نميشه حتي بعضاً با كاربران هم بيشتر مدارا ميشه چون هدف محدود كردن و بستن كسي نيست ولي با عدم رعايت قوانين حتماً برخورد ميشه چون احترام به قوانين در صدر فعاليتها قرار داره و موقعي كمك و همكاري شما قابل قبوله كه به قوانين احترام بذاريد
دوست عزيز بنده خودمم در اين سايت يك كاربرم و فقط مسئوليت اداره بخش به من واگذار شده بنابراين بنده و سايرين اينجا با كسي سر جنگ نداريم ولي اجازه تخلف هم به كسي نميديم
اينجا هر كسي بخواد ميتونه فعاليت يا خدمت كنه و هيچ مانعي سر راهش نيست ولي .... با احترام به قوانين ، شخصاً دست كاربران ساعي ، خدوم و منضبط رو مي بوسم .
در آخر اينكه سعي نكنيد با فرافكني اذهان رو منحرف كنيد و در ازاي عدم رعايت قوانين و برخورد با تخلفاتتون مسئولين رو متهم به غرور و باد غب غب نكنيد يقين بدونيد كه كاربران اين سايت خودشون قادر به قضاوت لازم در اين زمينه هستن .

شما ها فقط بلدین توهین کنین.
من نمیگم که اشتباه نکردم.
ولی بعضی وقتها توهینهای بعضی ها رو مجبور شدم جواب بدم.
مثلا وقتی بلد نبودن جواب یک سوال رو بدن همینطوری یا حذفش می کردن یا یه جواب تلگرافی می دادن.
بعد هم ادعایی داشتن که چی بگم.
خلاصه اگه انتقاد من به کام کسی خوش نمیومد من رو جریمه می کرد.
بیشترش هم از روی غرض ورزی بود نه چیزای دیگه.
مثلا مثل همون دو نفری که دوتا هندونه گذاشتن زیر بغل شما
آخه من نمیدونم این مطلبی که شما واسه جواب من نوشته اید چه تشکر کردنی داره که این دونفر از شما تشکر کردن؟؟؟؟
حتما دلیلی داره دیگه. علت این جریمه شدنهای من هم همینه.
یکی از یکی آتو داره
یکی پسر خاله اون یکیه
یکی با اون یکی رفیقه
و خلاصه یکی واسه . . . اون یکی این کار رو می کنه
و نهایتا باعث میشه که یک نفر 20 تا جریمه بگیره
نمونش همین دونفری که الان از شما به خاطر این مطلب مفید تشکر کردن.
آخه من نمیدونم این مطلب کجاش علمی و مفیده که این دو نفر تشکر کردن؟
شماها روش کارتون همینه : اول توهین می کنین بعدش هم طرف رو جریمه می کنین و یه طوری حرف می زنین که انگار همیشه حق به جانب شماس.

bitasoft.ir
شنبه 16 خرداد 1388, 10:44 صبح
سلام

ممنون

دوست عزیر
من یک Sample براتون آپلود کردم به صورت فایل ضمیمه
امیدوارم به کارتون بیاد.
البته اگه حذفش نکنن.
قبلا از آقای قربانی هم تشکر میشه

vcldeveloper
شنبه 16 خرداد 1388, 12:19 عصر
آخه من نمیدونم این مطلبی که شما واسه جواب من نوشته اید چه تشکر کردنی داره که این دونفر از شما تشکر کردن؟؟؟؟ مدیران لزوما بخاطر مطالب فنی از سایر مدیران را کاربران تشکر نمی کنند، بلکه گاهی تشکر از یک پست توسط یک مدیر نشان دهنده موافق بودن آن مدیر با نظر ارائه شده و تایید آن هست.

آقای قربانی توضیحاتی درباره فعالیت در سایت به شما ارائه کردند. برای اینکه فردا نگید اینها نظرات شخصی فلان مدیر بخش بود، و دیگران این نظرات را قبول ندارند، از پست ایشان تشکر کردم؛ یعنی من هم به عنوانی یکی از مدیران سایت موافق این مطلب هستم.

امیدوارم موضوع روشن شده باشه.

اگر در پست شماره 4 مزه پرانی نکرده بودید، و بجای حرف های الکی فقط به جواب سوال کاربر می پرداختید، مسلما الان هم خودتان و هم مدیر بخش با خیال آسوده و بدون درگیری مشغول انجام کارهای خودتان بودید.

سعی کنید بدون حاشیه در سایت فعالیت کنید.

bitasoft.ir
شنبه 16 خرداد 1388, 13:19 عصر
مدیران لزوما بخاطر مطالب فنی از سایر مدیران را کاربران تشکر نمی کنند، بلکه گاهی تشکر از یک پست توسط یک مدیر نشان دهنده موافق بودن آن مدیر با نظر ارائه شده و تایید آن هست.

آقای قربانی توضیحاتی درباره فعالیت در سایت به شما ارائه کردند. برای اینکه فردا نگید اینها نظرات شخصی فلان مدیر بخش بود، و دیگران این نظرات را قبول ندارند، از پست ایشان تشکر کردم؛ یعنی من هم به عنوانی یکی از مدیران سایت موافق این مطلب هستم.

امیدوارم موضوع روشن شده باشه.

اگر در پست شماره 4 مزه پرانی نکرده بودید، و بجای حرف های الکی فقط به جواب سوال کاربر می پرداختید، مسلما الان هم خودتان و هم مدیر بخش با خیال آسوده و بدون درگیری مشغول انجام کارهای خودتان بودید.

سعی کنید بدون حاشیه در سایت فعالیت کنید.

شما با این حرفتون هم توهین کردین و هم نظر بنده رو در پست شماره 10 تائید کردید.

نهایتا مگه خودتون توهینهای خودتون رو تائید کنین.

quote=bitasoft.ir;735839]شما ها فقط بلدین توهین کنین.
من نمیگم که اشتباه نکردم.
ولی بعضی وقتها توهینهای بعضی ها رو مجبور شدم جواب بدم.
مثلا وقتی بلد نبودن جواب یک سوال رو بدن همینطوری یا حذفش می کردن یا یه جواب تلگرافی می دادن.
بعد هم ادعایی داشتن که چی بگم.
خلاصه اگه انتقاد من به کام کسی خوش نمیومد من رو جریمه می کرد.
بیشترش هم از روی غرض ورزی بود نه چیزای دیگه.
مثلا مثل همون دو نفری که دوتا هندونه گذاشتن زیر بغل شما
آخه من نمیدونم این مطلبی که شما واسه جواب من نوشته اید چه تشکر کردنی داره که این دونفر از شما تشکر کردن؟؟؟؟
حتما دلیلی داره دیگه. علت این جریمه شدنهای من هم همینه.
یکی از یکی آتو داره
یکی پسر خاله اون یکیه
یکی با اون یکی رفیقه
و خلاصه یکی واسه . . . اون یکی این کار رو می کنه
و نهایتا باعث میشه که یک نفر 20 تا جریمه بگیره
نمونش همین دونفری که الان از شما به خاطر این مطلب مفید تشکر کردن.
آخه من نمیدونم این مطلب کجاش علمی و مفیده که این دو نفر تشکر کردن؟
شماها روش کارتون همینه : اول توهین می کنین بعدش هم طرف رو جریمه می کنین و یه طوری حرف می زنین که انگار همیشه حق به جانب شماس.[/quote]