PDA

View Full Version : سوال: تاییدیه از کاربر هنگام خروج از برنامه

pmoshir
دوشنبه 18 خرداد 1388, 01:39 صبح
با سلام

ماژول یا کدی رو میخوام که بدون در نظر گرفتن فرمها هنگام خروج از برنامه از کاربر بصورت Msgbox یک تاییدیه بگیره.

با تشکر

shush_sun
دوشنبه 18 خرداد 1388, 09:31 صبح
در on close فرم اصلی میتوانید با دستور msgbox این کار را انجام دهید .

pmoshir
دوشنبه 18 خرداد 1388, 11:34 صبح
دوست عزیز لطفا به سوال دقت کنید "بدون فرم"

nabeel
دوشنبه 18 خرداد 1388, 19:43 عصر
سلام pmoshir

دوست گرامی سئوال شما در نهایت بدون پاسخ میمونه مگر اینکه در میانه راه شرح سئوال رو عوض کنید .

ولی فکر میکنم قطعه کد زیر به احتمال خیلی کمی پاسخ شما باشه .

Public Sub ExitApp()
If MsgBox("Sample Message ?", vbYesNo + vbInformation + vbDefaultButton2, "Sample Title") = vbYes Then
DoCmd.Quit
End If
End Sub

موفق باشید

pmoshir
دوشنبه 18 خرداد 1388, 20:30 عصر
با تشکر جناب nabeel

یک سوال قفط میخوام همین ماژول رو در هنگام خروج از برنامه اجرا کنم.مانند ماکرو AutoExec که هنگام ورود به برنامه اجرا میشود. فقط با این فرق که هنگام خروج صورت گیرد.

با تشکر

nabeel
سه شنبه 19 خرداد 1388, 09:42 صبح
سلام pmoshir

دوست گرامي ، Access يك برنامه رويداد گراست و اين رويدادها هم قاعدتاً شي گرا .
بايد رويدادي بر روي يك شيء رخ بده تا برنامه هم بتونه عكس العمل مناسب رو در اين خصوص به اجرا در بياره .
شما در سئوال عنوان فرموديد در هنگام بسته شدن برنامه . آبجكتي كه به برنامه اشاره داره Application هستش ، ولي متاسفانه اين آبجكت فاقد خصيصه هايي جهت اجراي عمليات مورد نظر شماست .

شما ميتونيد ميليونها خط كد برنامه در داخل برنامتون داشته باشيد ولي تا وقتي كه بر روي اونها رويدادي اعمال نشه ، حتي يك خط هم به اجرا در نمياد . منظورم اينه كه مشكل كدهاي مورد نياز جهت انجام عمليات نيست ، مشكل نحوه انفعالي نمودن اون كدهاست .
متاسفانه من تا اين لحظه از رويدادهايي كه Application ميتونه صادر كنه تا بتونه به عنوان ورودي كد مورد استفاده قرار بگيره اطلاع ندارم .

موفق باشيد

pmoshir
چهارشنبه 02 دی 1388, 17:27 عصر
Private Sub Form_Close()
If MsgBoxFa("", vbInformation + vbYesNo + vbMsgBoxRight, "") = vbYes Then
DoCmd.Quit
Else
DoCmd.CancelEvent
Me.Undo
End If
End Sub

دوستان عزیز این کد رو در فرم اصلی میزارم ولی با جواب yes یا no هردو فرم رو میبنده ولی من فقط میخوام با جواب بله اینکار انجام شه.
با تشکر

mehdi_fiz
پنج شنبه 03 دی 1388, 06:00 صبح
سلام دوست عزیز

شما این کد را در رویداد Unload فرم به شکل زیر بنویسید

Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)
If MsgBox("", vbInformation + vbYesNo + vbMsgBoxRight, "") = vbYes Then
DoCmd.Quit
Else
DoCmd.CancelEvent
End If
End Sub

موفق باشید