PDA

View Full Version : بالابردن سرعت در كريستال ريپورت

mhbshn
شنبه 23 خرداد 1388, 14:16 عصر
چگونه ميتوان سرعت لود شدن گزارش با كريستال ريپورت را در برنامه هاي vb.net 2008 بالا برد ( از بانك access )

__H2__
یک شنبه 24 خرداد 1388, 13:49 عصر
سلام
کریستال را هر کاری کنی کند است!
پیشنهاد میکنم برای طولانی مدت از ابزار گزارشگیری بهتری استفاده کنید،
مثل stimul و active و devexpress و...

Afshin160
یک شنبه 24 خرداد 1388, 16:29 عصر
سلام ...
-H2- جان حق باشماست ولي شايد دليل استفاده از کریستال وجود منابع و مثاالهاي فراوان اون باشه ..
من خودم زياد ازش راضي نيستم و خيلي دوست دارم با يه ابزار قويتر كار كنم ... شما درهر يك از win application و web application كدام ابزار را پينهاد مي كنيد كه منابع و راهنماي قوي هم داشته باشه ...
متشكر ميشم اگه راهمناي كنيد ؟

__H2__
یک شنبه 24 خرداد 1388, 16:50 عصر
سلام و خسته نباشید.
حقیقتش تا حالا برای web از ابزار گزارشگیری استفاده نکردم...
به نظرم طراحی صفحات معمولی aspx با کنترلرهای list و grid و... محدوده عمل بازتری ارائه میدهد و حداقل مرا راحت تر به شکل مورد نظرم می رساند.

ولی برای win گمانم Stimul Report چیز خوب و سر راستی باشد،
حتماً تجربه اش را داشتید، هر موقع زیاد با کریستال کار میکنم، یک جورایی سر آدم گیچ میره و زودتر میخواهد از محیط کریستال خارج شود، در واقع واسط کاری چندان مطلوبی ندارد، مخصوصاً تراز کردن کنترلرها با آن واحدهای مسخره اش آدم به به مرز جنون میرساند!!!!

- در عوض stimul خیلی روان تر است
- امکان طراحی توسط خود کاربر را دارد (البته نسخه های پولی کریستال هم این قابلیت را دارند.)
- زبان فارسی را ساپورت میکند (گرچه خود من معنی لغظهای انگلیسی اش را بیشتر متوجه میشوم!)
- امکان بزرگنمایی دارد
- گزارش نهایی را با سه فرمت میتواند در اختیارتان قرار دهد ...
تک فایل cs.* یا vb.* یا dll.* یا mrt.*
یعنی میتواند یک سورس کد C#.Net یا VB.Net بدهد تا خود این سورس به تنهایی و بدون هیچ فایل دیگری گزارش را در برنامه بسازد!
(مثل خود vs که برای طراحی فرمهای برنامه کدی را در فایل design.cs|vb تایپ میکند.)

- برای کار در رایانه مقصد (بر خلاف کریستال) احتیاج به نصب ندارد و با کپی dll هایش کنار exe کار میکند.

و...

موفق باشید.