PDA

View Full Version : مشکل همیشگی فارسی

p_ooya
سه شنبه 26 خرداد 1388, 13:31 عصر
سلام به همه.
تمام جستجوهای من برای این پرسش تنها به یک تاپیک ختم شد که جواب من نبود. لذا مجبورم سوال همیشگی رو بپرسم:
من یه برنامه نوشتم و به دلایلی مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم و حالا تمام caption ها به صورت "علامت سوال" نمایش داده میشه. نکته ای که هست اینه که الان براحتی می تونم توی محیط دلفی 7 فارسی تایپ کنم و مشکلی نیست اما برنامه قدیمی مشکلداره. من پیشاپیش سه تا از جواب های احتمالی رو خودم می گم تا بدونید کمکی نمی کنه.
Language for non-unicode programs تنظیم شده.
همون فونت تاهوما که در ویندوز قبلی بوده، اینجا هم نصبه.
الان شرایطش رو ندارم که تمام caption ها رو مجدداً تایپ کنم چون تعدادشون خیلی زیاده.
خودم می دونم که باید تو سورس برنامه کپشن رو می نوشتم تا این مشکل پیش نیاد، ولی جوونی کردم دیگه.

حالا اگه کسی علاوه بر موارد فوق الذکر بتونه راهنمایی دیگه ای بکنه، لطف بزرگی در حق من کرده.

پیشاپیش از کمک شما ممنونم.

tdkhakpur
سه شنبه 26 خرداد 1388, 14:26 عصر
سلا
ببینید captionهای و سایر کامپوننتهای موجود که دارای text هستند توسط کنترل کننده زبان سیستم ویرایش میشوند اصلا به نوع فونت بستگی ندارند.بلکه به نوع زبانی هست که شما در قسمت کنترل زبان فارسی روی آن تیک زده اید این زبانها برای خودشون یک کد پیج خاص بکار میبرند.
البته فکر کنم یک راهی باشه که اون هم یک سری به فایل متن فرم بزنید اگر علامت سوال نباشد با یک برنامه کد ها رو تنظیم کنید.

p_ooya
سه شنبه 26 خرداد 1388, 15:18 عصر
سلا
ببینید captionهای و سایر کامپوننتهای موجود که دارای text هستند توسط کنترل کننده زبان سیستم ویرایش میشوند اصلا به نوع فونت بستگی ندارند.بلکه به نوع زبانی هست که شما در قسمت کنترل زبان فارسی روی آن تیک زده اید این زبانها برای خودشون یک کد پیج خاص بکار میبرند.
البته فکر کنم یک راهی باشه که اون هم یک سری به فایل متن فرم بزنید اگر علامت سوال نباشد با یک برنامه کد ها رو تنظیم کنید.
روی فرم کلیک راست کردم و view as text رو زدم. کپشن ها همگی به صورت علامت سوال بودند. حالا چکار کنم؟؟؟ :گریه:
صحبت یکی و دو تا نیست. ماشاالله خیلی زیادند. کسی راه حلی داره؟

p_ooya
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 15:09 عصر
تو فایل dfm~. که نگاه کردم، کپشن ها رو به صورتی مشابه

#1606#1575#1605' '#1705#1575#1585#1576#1585#1610
نشون داده بود.
کسی نیست که راه حلی داشته باشه؟ دلفی کاران عزیز، مدیران گرامی!

ariana4
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 15:18 عصر
ميشه توضيح بدين

ariana4
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 15:19 عصر

نشون داده بود.

کجا زدين که نشد

p_ooya
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 15:34 عصر
کجا زدين که نشد

سلام. تو پست اول توضیح دادم. بعد از نصب ویندوز، تمام آنچه که فارسی نوشته بودم به صورت علامت سوال نمایش میده. مشکل از regional نیست. مطلب اینجاست که تعداد این المان های فارسی آنقدر زیاده که نمی تونم یکی یکی از اول بنویسمشون. روی فرم که کلیک راست می کنم view as text رو که می زنم فارسی ها علامت سوال هستند و فایل dfm~. رو که باز می کنم به صورت یک علامت شارپ و یک عدد 4 رقمی برای هر حرف.

tdkhakpur
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 18:18 عصر

نشون داده بود.
سلام
خوب اون اعداد هرکدام نشانگر عدد مربوط به کاراکتر هستند که بین #قرار دارند.
شما یک تحلیل از کدها انجام بده و در برابر هر کد یک کاراکتر باید قرار بگیرد با یک برنامه کوچک فایل ~dfmرو باز کرده و کاراکتر های درست را با اعداد بین دو # عوض کنید.