PDA

View Full Version : چگونگی ذخیره فونت در دیتابیس

rezaei manesh
سه شنبه 26 خرداد 1388, 19:49 عصر
سلام
من می خوام فونتی که توسط کاربر انتخاب می شه رو در بانک ذخیره کنم و بعد از اون استفاده کنم
الان فونت رو به استرینگ تبدیل می کنم و ذخیره می کنم اما نمی تونم اون استرینگ رو دوباره به فونت تبدیل کنم
؟؟؟

sari-1369
سه شنبه 26 خرداد 1388, 21:24 عصر
چرا ، میشه نام فونت رو به صورت string داد ، من خودم تو برنامه هام استفاده می کنم .

فرض اسم فونت توی textbox نوشته شده و مخوام این فونت برای فرم اعمال بشه .

Me.Font = New Font(textbox1.text, 11)

alimanam
سه شنبه 26 خرداد 1388, 21:32 عصر
دوست عزیز سلام

ببین برای این جور کارها ( ذخیره نام فونت ) بهترین روش و ساده تر راه ذخیره در رجیستری هست . نیازی نداری واسه این جور کارهای ساده پایگاه داده رو شلوغ کنی .

rezaei manesh
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 11:24 صبح
با سلام
خدمت همه دوستان
ببینید من فکر کنم آنقدر تجربه کسب کردم که ببینم فونت رو یا امسال ان رو کجا باید نگهدارم
بله درصورتی حق با شماست که بخواهید مثلا فونت فرم ها و متن های هر کاربر رو واسه خودش سفارشی کنی .. که من این کار رو قبلا با رجیستری و الان با settingخود دات نت انجام می دم
اما مشکل من الان ذخیره فقط نام فونت نیست که ان دوستمون ان مثال رو زدن من می خوام کل خواص پنجره فونت ذخیره بشه !
و اینکه حالا چرا من می خوام در بانک ذخیره کنم اینه که برای استفاده در گزارش ساز می خوام و گزارشات طراحی شده امکان داره به سیستم های دیگر در سازمان دیگر برده شود و در همون ساط مان هم باید همه کاربران شبکه بتونند از همون تنظیمات استفاده کنند.
من می تونم با splitقسمت های مختلف فونت رو استخراج و استفاده کنم اما می خوام بدون روش اصولی برای این کار چی هستش
از هر دو شما دوستان هم که سعی کردین کمک کنید خیلی ممنونم

sari-1369
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 12:16 عصر
خوب ، اگه از اول این توضیحاتو میدادی بهتر نبود ؟ :D

آقا اگه ردیفش کردی ، sampel بزار ما هم استفاده کنیم .

rezaei manesh
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 10:30 صبح
من نگفتم ردیفش کردم گفتم می تونم با split این کار رو انجام بدم
از اساتید می خوام که روش استاندارد برای اینکار رو بگن وآیا واقعاً روش روتینی وجود نداره؟

milad.biroonvand
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 16:57 عصر
بنظر من باید کل کلاس فونت رو بصورت سریالیز ذخیره کرد.