PDA

View Full Version : سوال: مشکل در تهیه یک کیوری که از تکرار یک اسم جلوگیری نماید

Fardeen Safdari
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 11:30 صبح
سلام خدمت تمام مدیران و دست اندرکاران سایت محبوب و زیبای برنامه نویس. سوال من قرار ذیل است

یک تیبل که حاوی اسم یک تعداد ممالک میباشد که هر کدام آن بیشتر از ده باردر یک تیبل ثبت گردیده است اکنون میخواهم توسط یک کیوری و یا ریپورت لست ممالک را تهیه کنم که از هر مملکت فقط یک بار اسم شان ذکر گردد و از تکرار آن جلو گیری گردد.

مثلا:

ایران

تاجکستان

ایران

افغانستان

هندوستان

افغانستان

ایران

ایران

من ضرورت دارم که لست بالا به این تریبت توسط یک کیوری و یا ریپورت تنظیم گردد

ایران

تاجکستان

افغانستان

هندوستان

wolfstander
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 12:04 عصر
شما برو توی کوئریت
تو قسمتی که اسم تیبل هاتو نشون میده
کلیک راست کن و Properties
Unique Values=Yes
یعنی مقادیر رو یکتا نشون بده
تو قسمتی هم که اسم فیلدهات هست ، روی فیلد اسم کشور کلیک کن
Sort ==> Ascending
اینجوری مشکلت حل میشه
اگه بازم بود ، بگو تو پی ام برات حلش کنم

Fardeen Safdari
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 13:23 عصر
برادر محترم از رهنمائی تان خیلی ممنون
این کار را انحام دادم اما مشکل حل نشد. یک نمونه این دیتابیس که مربوط یک کتابخانه میشه برایت گذاشتیم که میخواهم در کیوری فیلد عنوان Unique گردد تا از تکرار عناوین جلوگیری گردد به امید همکاری بیشتر تان

dadsara
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 13:56 عصر
سلام
باتوجه به سوال اول نمونه زیر را ببینید
اما باتوجه به اینکه شما مابقی فیلدها را هم در کوئری خود اضافه نموده اید فکر کنم چنین چیزی غیرممکن باشد
ولی اگر در ریپورت بخواهید می شود هر عنوان را یکبار تکرار کرد

Fardeen Safdari
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 14:36 عصر
برادر محترم از تصحیح دیتابیس خیلی ممنون
اگر زحمت نمیشود لطف نموده طریقه آنرا از طریق ریپورت برایم معلومات بدهید. حد اقل باید دو فیلد را در آن اضافه کنم که از طریق کیوری به گفته شما نا ممکن است
باز هم از کمک و همکاری تان جهان سپاس

ariana4
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 15:14 عصر
لينک خراب است
از دوستان خواهش ميکنم رفع کنند

Fardeen Safdari
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 10:02 صبح
لطفا دوستان برنامه نویس که از طریق گزارش (ریپورت) این مشکل را حل کرده میتوانند تقاضا میرود تا با من همکاری نموده ممنون سازند از لطف تان بعید نخواهد بود. من لحظه به لحظه منتظر جواب شما میباشم

amirzazadeh
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 10:23 صبح
لطفا دوستان برنامه نویس که از طریق گزارش (ریپورت) این مشکل را حل کرده میتوانند تقاضا میرود تا با من همکاری نموده ممنون سازند از لطف تان بعید نخواهد بود. من لحظه به لحظه منتظر جواب شما میباشم
دوست من يك كوئري append و يك جدول خالي به برنامه اضافه كردم اجراش كن و در ديالوگ باكس ظاهر شده yes انتخاب كن .تمامي فيلدها بدون تكرار به جدول جديد منتقل ميشن.
..................................
موفق باشيد

مهدی قربانی
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 18:15 عصر
لينک خراب است
از دوستان خواهش ميکنم رفع کنند

سلام
كدوم لينك خرابه ؟

Fardeen Safdari
شنبه 30 خرداد 1388, 09:27 صبح
دوست من يك كوئري append و يك جدول خالي به برنامه اضافه كردم اجراش كن و در ديالوگ باكس ظاهر شده yes انتخاب كن .تمامي فيلدها بدون تكرار به جدول جديد منتقل ميشن.
..................................
موفق باشيد

برادر محترم آقای امیرزاده از رهنمائی و تصحیح دیتابیس خیلی ممنون مشکل من به کلی حل گردید باز هم تشکر از همه دست اندرکاران این سایت که به نظر من بهترین استاد و رهنما در بخش برنامه نویسی برای تمام مردم فارسی زبان در جهان میباشد. خداوند پاک یار و مدت گار تان