PDA

View Full Version : درخواست صورت مسئله برای GA !

p_ooya
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 13:05 عصر
سلام بر همه.
بعد از مدتها فرصت کرده ام که کمی روی GA کار کنم. از اونجایی که در دوران دانشجویی از سر کم عقلی روی این مطلب به صورت عملی کار نکردم حالا می خوام تلافی کنم. مشکل اینجاست که اکثر صورت مسئله هایی که هست (مثل nQueen و یا TPS) ، خیلی کلاسیکه و راه حل های زیادی براش ارائه شده و من یه پیش زمینه ذهنی ازشون دارم. می خواستم از دوستان بخوام که اگر مسئله ای که بشه با GA حلش کرد و تا حدودی هم بکر باشه سراغ دارند، معرفی کنند.

سپاس.
پویا.

p_ooya
شنبه 30 خرداد 1388, 12:22 عصر
از سیل پاسخهایی که سرازیر می شوند سپاسگذارم.

yadamnareh
یک شنبه 31 خرداد 1388, 22:48 عصر
سلام بر همه.
بعد از مدتها فرصت کرده ام که کمی روی GA کار کنم. از اونجایی که در دوران دانشجویی از سر کم عقلی روی این مطلب به صورت عملی کار نکردم حالا می خوام تلافی کنم. مشکل اینجاست که اکثر صورت مسئله هایی که هست (مثل nQueen و یا TPS) ، خیلی کلاسیکه و راه حل های زیادی براش ارائه شده و من یه پیش زمینه ذهنی ازشون دارم. می خواستم از دوستان بخوام که اگر مسئله ای که بشه با GA حلش کرد و تا حدودی هم بکر باشه سراغ دارند، معرفی کنند.

سپاس.
پویا.

سلام. میتونید یک دستگاه n معادله-n مجهول رو با GA حل کنید. خوبه؟

talasefid
شنبه 06 تیر 1388, 07:52 صبح
خب اینطور که مشخصه ما میتونیم با هم همزیست بشیم!
من دارم روی مساله timtabling یا class schuling کار می کنم خیلی هم برام مهمه.و البته الگوریتم ژنتیک یه راه معقول واسه این مساله ست.
اما از اونجاییکه کد کردن یه مساله به این بزرگی کار حضرات فیله من حسابی گیر کردم.یعنی با این روشی که من پیش گرفتم یک رشته کروموزم یک متری!(واحد اندازه گیری رو داری؟)تولید میشه.یه آدم خلاق و علاقمند می تونه به راه حل خوبی فکر کنه بشرطی که مثل من شونصدتا امتحان نداشته باشه.
یه mail بزن به soory63@yahoo.com اگه می خواستی صورت مساله رو واست تشریح کنم وبفرستم.ولی خلاصه اش اینه که با تعداد محدودی کلاس و استاد و ساعات درسی طی هفته میخوایم یه زمانبند بهینه بسازیم

star_n
دوشنبه 08 تیر 1388, 00:45 صبح
چه جالب
پروژه هوش مصنوعی منم این بود
کلی روش کار کردیم اما بازم خوب جواب نمی داد
همین جوری تحویل دادیم
منم هستم.