PDA

View Full Version : حذف درون فرم

دنیا فراهانی
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 17:17 عصر
سلام دوستان و همگی خسته نباشید
از شما دوستان برنامه نویس راهنمایی می خوام .من یک فرم طراحی کردم که کلیه ی تکست باکس های آن با فیلد های جداول متناظر در ارتباط است مثلا فرم مشخصات دانشجو که با تمامی فیلد های جدول دانشجو مرتبط شده می خوام اگر کاربر اشتباهی مقداری را وارد کرد در داخل فرم بدون اینکه این رکورد اشتباه را ذخیره کند بتوانیم ویرایشش کنیم و اینکه در داخل فرم این امکان باشد که یک رکورد را انتخاب و حذف کنیم.

مهدی قربانی
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 00:22 صبح
سلام
ببينيد براي كنترل و ارزيابي داده ها ابزارهاي متنوعي مثل Input Mask يا Validation Rule‌ يا Allow Zero Length‌ و .... در جداول موجوده كه شما به دلخواه مي تونيد از اونها براي مقصودتون بهره بگيريد و يا در رخدادهاي مربوط به كنترلهاي موجود در فرم داده هاي ورودي رو كنترل و ارزيابي كنيد در بعضي مواقع برنامه نويسها براي جلوگيري از مخدوش شدن ديتاهاي موجود در جداول ترجيح ميدن از فرمهاي Unbound استفاده بشه و فرم مستقيماً به سورسش مرتبط نميكنن .

دنیا فراهانی
سه شنبه 02 تیر 1388, 11:39 صبح
سلام
ممنون آقای قربانی
مطلبی را که شما فرمودید(در مورد شرط گذاشتن دریافت ورودی ) درست است ولی مشکل من این نیست .فرض کنید شما در لیست دانشجوها یی که ذخیره کرده اید و نمرات هر دانشجو را همراه با کد فرد در فرمی وارد کردید اما چند روز بعد استاد تصمیم می گیرد که به همه افراد یا عده ای خاص دو نمره اضافه کند پس رکورد قبلی یا باید کامل پاک شود و یا ویرایش آن هم از طریق فرم.مشکل من درست اینجاست وقتی رکوردی وارد جدول شده و از طریق فرم بخواهیم این رکورد را تغییر داده یا حذف کنیم .
دوستان راهنمایم کنید.

dadsara
سه شنبه 02 تیر 1388, 13:03 عصر
سلام
دوست عزیز شما ابتدا توسط رکوردست رکورد مورد نظر را پیدا می کنید سپس با استفاده از Rst.edit آنرا ویراش می کنید سپس rst.Updata می کنید

دنیا فراهانی
چهارشنبه 03 تیر 1388, 22:48 عصر
دوست گرامی من منظور شما را درست متوجه نشدم شایدم بلعکس.
ببینید من می خوام خود کاربر وقتی داره داده از طریق فرم وارد می کنه و توسط navigation buttonبین رکورد ها حرکت می کنه این امکان باشه که همان لحظه رکوردی را حذف کنه یا ویرایش کنه.
خواهش می کنم راهنماییم کنید یه طوری که گیج نشم.

dadsara
شنبه 06 تیر 1388, 07:53 صبح
سلام
دوست عزیز معمولا فرمها مستقیما به جدول متصل نمی شوند بلحاظ اینکه اگر کوچکترین تغییری روی رکورد جاری برروی فرم اعمال کنید مستقیما روی جدول تاثیر می گذارد ، پس عمل پیمایش (Navigate)روی رکورد از طریق فرم را کنار بگذارید
من توصیه می کنم جهت کلیه عملیات : مشاهده ، ایجاد ، حذف و پیمایش از رکوردست استفاده کنید در این حالت ضریب اطمینان شما از جهت صحت اطلاعات به 100% نزدیک می شود
(برای هریک از عملیات فوق می توانید کلید گذاشته و کد مربوطه را زیر آن بنویسید )

دنیا فراهانی
شنبه 06 تیر 1388, 14:14 عصر
با تشکر از شما دوست گرامی ممکنه یک نمونه برای من بگذارید تا من بهتر متوجه شم چون در پروژه ی خودم متاسفانه تمامی فرم ها مستقیم به جداول وصل شده و من با این مدل شما آشنایی ندارم .
لطفا راهنماییم کنید.

dadsara
شنبه 06 تیر 1388, 14:17 عصر
سلام
یک جدول و یک فرم از برنامه خودت را آپلود کن تا روی همان توضیح ارائه شود

دنیا فراهانی
یک شنبه 07 تیر 1388, 14:10 عصر
سلام دوستان این هم یک نمونه

dadsara
یک شنبه 07 تیر 1388, 15:24 عصر
سلام
با اجازه جنابعالی نام فیلدها انگلیسی شد