PDA

View Full Version : كار با Access

vandermond
شنبه 30 خرداد 1388, 00:11 صبح
چه جوري ميتونم يك ديتابيس كه با اكسس طراحي شده و پسوندش mdb هست رو بدون كد نويسي به يك DataGridView متصل كنم؟
از قسمت Data روي گزينه اي كه ديتابيس رو معرفي كنم ميزنم و جايي كه روي گزينه NewConnection ميزنم هيچ كاري انجام نميشه و فقط پنجره رو ميبنده.
مشكل چي هستش؟

مهدی رحیم زاده
شنبه 30 خرداد 1388, 08:22 صبح
هیچ فرقی نداره . شما همونطور که به SQL متصل میشید ، می تونید به Access هم متصل کنید.
اگر نشد بفرمایید تا مراحل کار رو توضیح بدم .
البته با جست و جو حتما به نتیجه میرسید.
موفق باشید.

vandermond
شنبه 30 خرداد 1388, 14:29 عصر
من گفتم مشكلم چي هست و اصلا ربطي به SQL يا Access نداره(من عذر ميخوام كه سوالم رو خوب مطرح نكرده بودم).
وقتي روي گزينه New Connection ميزنم هيچ انتخابي برام نمياره. و فقط پنجره رو ميبنده. من ميخوام بدون كد و از قسمت پروپرتي Data اين كار رو بكنم.(راستش طبق يك كتاب آموزشي كه از همين سايت گرفتم دارم پيش ميرم و اين بحث رو هم خيلي نياز دارم)
من كلا كار با DataBase رو ياد ندارم چهSQL و چه Access لطفا راهنمايي كنيد. سرچ هم كردم ولي موضوع اونا تفاوت داشت.

مهدی رحیم زاده
شنبه 30 خرداد 1388, 18:29 عصر
تفاوت داشت؟
ببینید اصلا سخت نیست .
البته من پیشنهاد می کنم که از کد نویسی استفاده کنید ، چون من قبلا با ویزارد کار می کردم و به مشکل بر خوردم . (دو سال پیش). در هر حال اگه کد نویسی رو بخوایین ساده و در چند خط کوتاه براتون توضیح میدم . اما من برا ویزارد باید چک کنم و بعد براتون بنویسم . درهر حال اگه امشب وقت کردم اون رو هم چک می کنم و خبرشو به شما میدم .
موفق باشید .

Open-Source
شنبه 30 خرداد 1388, 18:34 عصر
data->show data source->add new data source

بعد فایل اکسس رو بهش میدی.
بعد در مراحل بعد جداول مورد نظرتو انتخاب میکنی.
بعد هر وقت خواستی connection بسازی راحتی.

اگه منظورت چیزه دیگه ای هست واضح تر بگو.:لبخندساده:

vandermond
شنبه 30 خرداد 1388, 19:31 عصر
من اينجوري مينويسم:
DataGridView.DataSource --> Add Project Data Source

(اينا كد نيست ، كارهايي هست كه با موس انجام ميدم. يا مثل بالا ميرم يا روي مثلث كوچك كنار DataGridView ميزنم و بعد Choose Data Source و بعد همون Add Project Data Source )

اينجا پنجره ي Data Source Configuration Wizard باز ميشه و ميگه مدل رو انتخاب كن.
بعد از سه گزينه اي كه مياد DataBase رو انتخاب ميكنم و Next ميزنم. حالا اين صفحه كه مياد ميگه:
Choose Your Data Connection
و تنها گزينه فعالش هم همون دكمه ي New Connection هست. روي اين دكمه كه ميزنم هيچ جايي براي انتخاب DataBase باز نميشه و كل پنجره Data source Configuration Wizard رو ميبنده و به برنامه بر ميگرده بدون اينكه هيچ كاري بكنه.(اونجايي كه دكمه رو زدم ليست كشويي هم خالي بود)

در ضمن من از دات نت 2008 استفاده ميكنم.

اگه ميشه لطف كنيد و جواب بديد. ممنون از لطفتون.

مهدی رحیم زاده
شنبه 30 خرداد 1388, 23:26 عصر
شما اونجا چیزی یه اسم سرور نمیبینید؟
اگه هست اونو برابر با (local) بزار ببین چی مبشه.

vandermond
یک شنبه 31 خرداد 1388, 13:44 عصر
اگه منظور شما تو پراپرتي DataGridView هست كه من گزينه اي با اين نام پيدا نكردم.
يك نكته ديگه ميگم شايد مشكل از اون باشه:
من تو اكسس از Northwind 2007 استفاده كردم(براي نمونه) و از قسمت QueryDesign يك كوئري به نام CustomerQuery ساختم(با چند تا فيلد). وقتي گزينه Export رو ميزنم در قسمت Access Database پسونيدي كه ميده .accdb هست. يعني ممكنه به خاطر اينكه V.Studio فايلي با پسوند هاي ديگه مثلا .mdb ندارم هيچ انتخابي رو برام نمياره؟
اصلا ويژوال استوديو ميتونه يك فايل با پسوند .accdb به عنوان ديتابيس بگيره؟

اگه ميشه حداقل فعلا كدش رو هم بدين كارم راه بيفته. چند روز براي همين موضوع كارم عقب افتاده. ولي اگه مشكل رو پيدا كردين لطف كنيد و براي بدون كدش كمكم كنيد.
لطفا كمك كنيد ... (با تشكر از كمكهايي كه تا حالا كردين)

vandermond
یک شنبه 31 خرداد 1388, 20:56 عصر
يك چيز ديگه هم برام ايجاد شد شايد مشكل از اين باشه :
تو پنجره Server Explorer روي DataConnection كه كليك راست ميكنم و بعد Add Connection رو ميزنم ، اين پيام رو ميده:

The event log file is full

از قسمت Server همين پنجره تو قسمت كامپيوتر خودم چند تا از زيرگزينه هاي Event Logs رو كه از نرم افزار هاي جانبي بود پاك كردم ولي باز اين پيام رو ميده. مشكلش پس چيه؟
من فكر ميكنم با اين حال كد هم چاره ساز نباشه چون مشكل مثل اينكه از جاي ديگه هست.
پاك كردن كامل Event Logs ميتونه مفيد باشه يا اين كارو نبايد بكنم؟
لطفا كمك كنيد ...

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 31 خرداد 1388, 21:26 عصر
در مورد مشکل اولتون، فکر کنم مشکل از VS باشه اگه میتونید دوباره نصبش کنید چون باید بعد از زدن New Connection پنحره Add Connection ظاهر بشه که بتونی نوع بانکت و مسیر اونو انتخاب کنی.
VS 2008 فایلهای accdb رو میشناسه (بصورت ویزارد). mdb پسوند بانکهای اکسس 2003 است.
کد برای وصل شدن به بانک اکسس 2007 (بصورت خیلی ساده)

OleDbConnection con = new OleDbConnection("provider=microsoft.ace.oledb.12.0; data source=BankName.accdb");
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("select * from TableName", con);
DataSet ds = new DataSet();
da.Fill(ds, "t1");
dataGridView1.DataMember = "t1";
dataGridView1.DataSource = ds;

vandermond
دوشنبه 01 تیر 1388, 14:28 عصر
با سلام و تشكر از همه دوستاني كه كمك كردن من دليل مشكلم رو پيدا كردم. اينجا ميگم كه اگه كسي مشكل مشابه داشت بتونه حلش كنه.(البته اين مشكل رو تو سايت
www.developercenter.ir مطرح كردم و از اونجا جواب رو يكي از دوستان گفت):

Right click My Computer | Manage | System Tools | Event Viewer | Right Click on Application | Properties | Select Clear Log button (it will ask if you want to save), Select Option 'Overwrite Events as Needed'. OK.
Reboot

صفحه اصلي: http://www.developercenter.ir/forum/showthread.php?t=17623

Afshin160
دوشنبه 01 تیر 1388, 15:08 عصر
سلام ...
يه سري مثال در پست زير گذاشتم كه ديتابيسش اكسس

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=165068

چيزهايي براي آموزش داره .