PDA

View Full Version : فرم پیشرفته

دنیا فراهانی
چهارشنبه 03 تیر 1388, 22:57 عصر
سلام
یکی نیست یه جواب درست به من بده برای چندمین بار دارم کمک می خوام شایدم آخرین بار.
بابا اساتید من یک فرم دارم می خوام وقتی کاربر داره با فرم کار می کنه و توسط نویگیشن باتن پیمایش می کنه بتونه از طریق همان فرم رکوردی را حذف بکنه و هم بتونه از طریق همان فرم رکوردی را که قبلا وارد کرده تغییر بده طوری که رکورد قبلی پاک بشه و این رکورد جدید جای گزین بشه .
:عصبانی++:
خواهش می کنم یکی یه جواب درست حسابی بهم بده واقعا ممنون می شم.

alirezabahrami
پنج شنبه 04 تیر 1388, 07:39 صبح
سلام
یکی نیست یه جواب درست به من بده برای چندمین بار دارم کمک می خوام شایدم آخرین بار.
بابا اساتید من یک فرم دارم می خوام وقتی کاربر داره با فرم کار می کنه و توسط نویگیشن باتن پیمایش می کنه بتونه از طریق همان فرم رکوردی را حذف بکنه و هم بتونه از طریق همان فرم رکوردی را که قبلا وارد کرده تغییر بده طوری که رکورد قبلی پاک بشه و این رکورد جدید جای گزین بشه .
:عصبانی++:
خواهش می کنم یکی یه جواب درست حسابی بهم بده واقعا ممنون می شم.
با سلام
فكر نكنم با ايجاد تاپيك جديد به جواب سؤالت برسيد ، چرا كه در تاپيك قبلي سؤال و جواب هائي مرتبط با خواسته شما وجود دارد كه با توجه به آنها ، دوستان بهتر ميتوانند براي پيدا كردن راه حل سؤال شما به نتيجه برسند .
موفق باشيد

nabeel
پنج شنبه 04 تیر 1388, 22:44 عصر
سلام دنیا فراهانی

سئوال شما به دلایل زیر ممکنه تا حالا بی جواب مونده باشه و بی جواب باقی بمونه

مشکل شما اونقدر گنگ و مبهم مطرح شده که تعابیر مختلفی رو میتونه به دنبال داشته باشه

- در حالت اولی که متصور هست , پاسخ سئوال اونقدر بدیهی و ساده هستش که کسی نمیدونه باید چه جوابی بده . جهت حذف و یا ویرایش در داخل یک فرم کار خاصی نیاز نیست که انجام بشه , خوب هر کدوم از این کارها رو که میخواید انجام بدید اگه امکانش وجود نداره پس شما دستکاری خاصی رو در داخل فرم انجام دادید که این خاصیت ذاتی فرم رو از اون گرفتید . در این حالت تنها راهکار ارسال نمونه فایل معیوب هستش و لاغیر ( برای اینکه لااقل زودتر به پاسختون برسید )

- در حالت دوم هم , پاسخگویی پیچیده تره ولی انجام اون مستلزم داشتن زمانی بیشتر برای فرد پاسخ دهنده هستش ( حالا اگه طرف زحمت نکشه و بعد معلوم شه , سئوال یک چیز دیگه بوده ) , که البته بخشی از پاسخ رو یکی از دوستان در تاپیک تکراری قبلیتون داده بودن ( استفاد از رکوردست )

ضمناً سئوال باید جذابیت داشته باشه تا ضریب امکان پاسخ دهیش بالاتر بره , سئوالات گنگ مطمئناً پاسخهایی گنگ رو به دنبال دارن

در نهایت من توصیه میکنم نمونه فایلتون رو قرار بدید

موفق باشید

دنیا فراهانی
شنبه 06 تیر 1388, 14:24 عصر
خیلی ممنون از راهنمای شما دوست گرامی در اولین فرصت یک نمونه قرار خواهم داد امیدوارم شما هم روی حرف تان باشید و یک هم فکری بکنید.
در ضمن خیلی اتفاقی متوجه شدم امروز تولد شماست چون تا حالا چنین بار من را راهنمای کردید وظیفه خودم می دانم تولد تان را تبریک بگم.

دنیا فراهانی
شنبه 06 تیر 1388, 15:14 عصر
سلام
در نمونه ای که گذاشتم فرض کنید فردی را که با کد 50 وارد کرده ایم را بخواهیم فقط از طریق فرم (نه جدول)مثلا دکمه حذف پاک کنیم.

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 06 تیر 1388, 16:09 عصر
ببين منظورت به اين شكل اگه اطور تت روش كاملتر و بهتري بهت بگم و سعس كن نامه فيليدها را فارسي انتخاب نكي چون در كد نوسي با مشكل بر مخوريد

bahraman
شنبه 06 تیر 1388, 16:28 عصر
با سلام
شما باید در فرمتون از ساب فرم هایی استفاده کنید که به جداولتون مربوط بشه اون موقع می تونی هم ادیت کنی هم حذف کنی و لی اینجوری خیلی اطلاعاتت در دسترس هست و ممکنه با هر تغییری اطلاعات داخل جدول تغییر کنه بهتره که از کیوری ها استفاده کنی

nabeel
شنبه 06 تیر 1388, 17:58 عصر
سلام دنیا فراهانی

تنها مشکلی که وجود داره , همونطوری که دوستمون ; دل شکسته هم گفتن اسامی فیلدهای موجود در داخل جدولتون هست
شما مرتکب دو خطا شدید :
- اسامی رو فارسی انتخاب کردید
- اسامی رو به صورت دو تکه نوشتید در هنگام نوشتن اسامی بهتره به یکی از دو حالت زیر نام فیلدها رو بنویسد : FirstName و یا First_Name

اسامی رو به صورت انگلیسی بنویسید , مشکل شما حل میشه

از توجهی که به تاریخ تولد بنده داشتید سپاسگزارم , ولی متاسفانه تمامی دوستان ما در سایت برنامه نویس امروز به دنیا اومدن و همیشه به دنیا میان و تاریخ تولدشون به روز میشه !!! ( تاریخ تولد همون تاریخ روزه )
تاریخ اون بخش مشکل داره که تا این لحظه هم این اشکال حل نشده .

موفق باشید و در پناه خدا

دنیا فراهانی
یک شنبه 07 تیر 1388, 14:18 عصر
از شما دوست گرامی (دل شکسته) تشکر می کنم ولی این راهی که شما گفتید باز دو مرحله ای خواهد شد ودر یک پنجره جدید باید کد را وارد کرد من می خوام فقط با یک بار کلیک کردن رکوردی که در آن لحظه فعال هست را حذف کنم.مدتی هست دارم اکسس کار می کنم کار با کوئری را خوب می دونم.
در برنامه Northwindمشابه خواسته ی من هست البته با کد ولی انقدر پیچیده است که نتوانستم به کا ر ببرم.

dadsara
یک شنبه 07 تیر 1388, 15:28 عصر
سلام
فکر کنم در تاپیک بالائی جواب شما را نوشته باشم