PDA

View Full Version : فراخوانی sub ها از دیتابیس

هواشناس
پنج شنبه 04 تیر 1388, 08:19 صبح
بنام خدا
با سلام خدمت تمام دوستان
تابستان خوبی داشته باشید
یه پرتال دارم مینویسم که در اون کاربر برای سمت راست و چپ صفحه یک سری آبجکت تعریف می کنه مثلا برای صفحه اول دوست داره در سمت راست آبجکت "ورود اعضا" و "اوقات شرعی" باشه. من تمام آبجکت ها رو بصورت function و یا sub در فایل ضمیمه ای تعریف کردم و در هنگام تیک زدن و انتخاب اونها توسط مدیر پرتال برای هر صفحه نام انگلیسی اونها مثل "Oghat" و یا "loginmember" رو در فیلدی در دیتابیس ذخیره میشه حال برای فراخوانی از دیتابیس مشکل دارم و اون اینکه نمیشه بصورت مثلا زیر فراخوانی کرد چکار باید کرد راهی بنظرتون میره؟ پرتالی میشناسید که اینجوری باشه و ابجکت های اون قابل انتخاب باشه البته بصورت asp

call rds("nameobject")یا علی

هواشناس
پنج شنبه 04 تیر 1388, 08:33 صبح
به نام خدا
یه راه بنظرم رسید و جواب داد خواستم ببینم راه بهتری بنظرتون نمیرسه که ساده تر باشه

--راه امتحان شده من این هست که کد function یا sub رو بطور کامل در فیلدی از دیتابیس ذخیره کنم مثلا در فیلد "code" بعد کد زیر رو برای محل مربوطه اجرا کنم
Response.Write(Rds("code"))

--یه راه دیگه هم کپی کردن کد تابع یا ساب در یک فایل مستقل مثل file.asp می باشد و بعد برای آبجکت انتخاب شده در مثلا فیلد code نام file.asp رو ذخیره کردم و بعد
server.Execute(Rds("code")) رو اجرا کردم و آبجکت بطور کامل اجرا شد

اما فکر کنید که میشه ساده تر این کار رو کرد تا کد کامل در دیتابیس ذخیره نشه؟
یاعلی

لوک خوش شانس
جمعه 05 تیر 1388, 11:42 صبح
من يه پيشنهاد دارم

من فكر مي كنم اين كدها رو در چند تا Sub يا Function ( البته برحسب نياز ) در يه فايل ذخيره كني ( مثل همون كار خودت ولي در قالب تابع ) و اون فايل رو در Header يا Footer صفحه Include كني خيلي بهتر باشه تا اين كه اون تابه از ديتابيس فراخوني بشه يا توسط Server.Execute اون در يه صفحه ديگه اجرابشه .

يه چيز ديگه . گفتي كه برنامه اوقات شرعي رو داري ؟؟؟؟ خوب بزارش ما هم استفاده كنيم .

هواشناس
شنبه 06 تیر 1388, 08:43 صبح
بنام خدا
با سلام و تشکر
من قبلا تمام فایل ها رو بصورت تابع و ساب تعریف کرده بودم ولی بدلیل اینکه می خوایتم از حالتی مثل نصب پلاگین در پرتال های پی اچ پی استفاده کنم این خاصیت رو بیان داشتم
در اصل می خواستم مثلا اگر فرداروزی پلاگین یا برنامه ای مثلا برای آب و هوا در در سایت آپلود کنم تنها برای استفاده از اون در پرتال کافی باشه به قسمت پلاگین ها معرفی بشه و کاربر هم فقط با یه تیک انتخاب پلاگین بتونه از اون استفاده کنه، نه اینکه دوباره برم داخل سایت و برنامه رو برای اون هم ویرایش کنم

در مورد برنامه اوقات شرعی هم من چند مدلش رو دارم ولی این مدلی که اینجا گذاشتم خیلی کامله، می تونی هر روز از سال رو که می خواهی انخاب کنی و همچنین هر شهری که بخواهی ، و درضمن برای اضافه کردن شهرهای دیگه هم فقط طول و عرض جغرافیایی اون رو بهش معرفی کنید من سورس اون رو از سایت nahad.ir گیر آوردم (این بخاطر رعایت کپی رایت!)

یا علی موفق باشید - ماه رجب بر همگان مبارک - التماس دعا

هواشناس
شنبه 06 تیر 1388, 09:03 صبح
بنام خدا
یه کار دیگه من کردم که از querystring استفاده نکنم و در حالت هایی که نیاز به querystring داشتم بجای اینکه از مثلا files.asp?s=not استفاده کنم اومدم نام فایل رو به files=note.asp تغییر دادم و در خط اول فایل نوشتم که نام فایل رو split کنه و بنابر قسمت بعد از = کد مربوطه رو بر اساس دیتابیس اجرا کنه مشکلی هم در اجرا نداره ولی یه مشکل دیگه بوجود اومد اون هم اینکه وقتی نام و آدرس فایل رو با Request.ServerVariables("SCRIPT_NAME") فراخوانی میکنم در صورت اجرای فریمی و مستقل فایل میشه نامش رو اسپلیت کرد ولی اگر با server.execute بعنوان قسمتی از صفحه اجرا بشه دیگه آدرس فایل رو برنمیگردونه بلکه آدرس url بروزر رو میده؟ چی کنم؟

فهمیدین مشکل چیه: میخواهم با اجرای فایل توسط server.execute آدرس فایل -url- رو داخل همون فایل توسط کدی بدست بیارم نه اینکه ادرس بروزر رو؟