PDA

View Full Version : سوال: عدم شركت فيلدهاي خالي در جستجو

bahraman
شنبه 06 تیر 1388, 11:11 صبح
با سلام
ضمن عرض تشكر از همه دوستان يك مشكل دارم كه نتونستم از جوابهاي موجود حلش كنم
وقتي در يك فرم يك subform رو با يك كمبو باكس فيلتر مي كنم از دستور :
("*"; [آدرس كمبو در فرم‌‌]) like nz استفاده مي كنم ولي فيلدهايي رو كه داراي ركورد خالي در جدول رو بهم نشون نمي ده
ممنون ميشم كمكم كنيد

dadsara
شنبه 06 تیر 1388, 14:20 عصر
سلام
دلیل نوشتن کلمه Like در عبارت فوق چیست

dadsara
شنبه 06 تیر 1388, 14:26 عصر
سلام
اگر منظور شما عبارت شامل شود باید شکل صحیح دستور فوق به شکل زیر است

Like nz(("*"+[forms]![form1]![combo0]+"*");"*")
در ضمن یک نمونه مشابه خواسته ات در فایل ضمیمه ارسال شد

bahraman
شنبه 06 تیر 1388, 15:09 عصر
با عرض معذرت سوالم رو با استفاده از فايل شما ارسال انجام دادم . در فرم با انتخاب ايرانسل ملاحظه مي فرماييد كه فقط يك مورد ايرانسل مياد و مورد دوم كه داراي يك ركورد خالي هست انتخاب نميشه. اميدوارم متوجه منظورم شده باشين . ممنونم از راهنماييتون منتظر جوابتون هستم

dadsara
یک شنبه 07 تیر 1388, 08:29 صبح
سلام
دوست عزیز کد نوشته شده ایرادی ندارد
در دستور Like دقت کنید مفهوم عبارت فوق به این ترتیب می باشد
مقدار کومبور شامل عبارت . . . باشد و درصورت خالی بودن هرچه باشد
دقت داشته باشید موضوعی که شما مطرح کردید فقط در خصوص Irancell صدق می کرد چون رکورد دوم فیلد B اصلا مقداری درج نشده بود و یا به عبارت دیگر Null بود ، توجه داشته باشید که هیچ چیز ، همه چیز نیست

bahraman
یک شنبه 07 تیر 1388, 09:46 صبح
ممنونم از راهنماييتون
من دنبال يك راهي مي گردم كه بتونم اين كار رو انجام بدم
با دستورات ديگه اين كار شدني هست يا نه ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد چون جدول واقعي ركوردهاي زيادي داره كه نبايد در فيلتر شدن ناديده گرفته بشن و اين رو هم بگم ركوردهاي داخل جدول null نيستند بلكه blank هستند

dadsara
یک شنبه 07 تیر 1388, 10:40 صبح
سلام
اگر دنبال راه حل خاصی نیستی و عجل داری می توانی به یک دستور Update همه رکوردهائی که فیلد موردنظرتان Blank هستند را یافت نموده سپس به . و یا - ، Update کنی برای از این به بعد هم زیر کلید ذخیره خود این شرط را اعمال کنی

bahraman
یک شنبه 07 تیر 1388, 16:15 عصر
ممنونم از راهنماییت من همینکار رو کردم و همه فیلدهای خالی رو به صفر تغییر دادم ولی به محض اینکه راه حلش رو پیدا کردی یا کردم بهم یا بهت خبر میدم ازت خیلی متشکرم ممنون