PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از وارد نمودن جدول، کیوری، فارم، ماژول از یک دیتابیس به دیتابیس دیگر

Fardeen Safdari
شنبه 06 تیر 1388, 11:32 صبح
سلام خدمت تمام مدیران و بازدید کنندگان این سایت!
میخواهم دیتابیس را که تهیه نموده ام کسی دیگر نتونه از طریق Import جدول، فورم، گزارشات، کیوری، مکرو و ماژول را وارد دیتابیس خود نماید . من از طریق Hide تمام آنها را مخفی نمودم اما آنقدر موثر تمام نشد برای اینکه اگر هر کس گزینه Show Hidden Filles را از اپشن انتخاب نماید دوباره تمام اسناد دیتابیس برایش ظاهر میگردد و میشه تمام محتویات یک دیتابیس کاپی نماید. لطفا برای جلوگیری از وارد نمودن آن اگر کدام راهی وجود دارد برایم معلومات بدهد.

alijoon2000
شنبه 06 تیر 1388, 11:44 صبح
سلام براي فرم و ماژول ميتوني در قسمت ديزاين پسورد بزاري اينطوري جواب ميده اما براي كويري و ماكرو و جدول منم نمي دونم
شرمنده

bita_ziba77
شنبه 06 تیر 1388, 12:23 عصر
شما مي توانيد ابتدا تمام منو ها را غير قابل دسترس كنيد:
در اكسس 2007
access option-->current database
و تيك هاي مربوط به نمايش منوها و نوارها را برداريد.
سپس يك ماكرو از نوع Autoexec تعريف كنيد كه فرم شما را در حالت dialog باز كند.
سپس اگر خواستيد مي توانيد كليد شيفت كه در پست هاي مختلف دوستان توضيح داده اند را غير فعال كنيد.

Fardeen Safdari
شنبه 06 تیر 1388, 13:27 عصر
شما مي توانيد ابتدا تمام منو ها را غير قابل دسترس كنيد:
در اكسس 2007
access option-->current database
و تيك هاي مربوط به نمايش منوها و نوارها را برداريد.
سپس يك ماكرو از نوع Autoexec تعريف كنيد كه فرم شما را در حالت dialog باز كند.
سپس اگر خواستيد مي توانيد كليد شيفت كه در پست هاي مختلف دوستان توضيح داده اند را غير فعال كنيد.

از کمک و رهنمائی تان خیلی ممنون!
اما فکر میکنم با این کار به کسی اجازه داده نمیشود که در دیتابیس که در آن هدایت شما عملی شده چیزی را وارد کنند. در حالیکه من میخواهم هنگامیکه دیتابیس خود را برای کسی بدهم از آن چیزی برای خود Import نتونه و یک چیز دیگه این که من از اکسیس 2003 استفاده میکنم.

مشتاق یادگیری
شنبه 06 تیر 1388, 23:14 عصر
سلام
فكر نكنم اين كار امكان داشته باشد چون خاصيت اكسس همين جداولش است

bita_ziba77
یک شنبه 07 تیر 1388, 08:12 صبح
از کمک و رهنمائی تان خیلی ممنون!
اما فکر میکنم با این کار به کسی اجازه داده نمیشود که در دیتابیس که در آن هدایت شما عملی شده چیزی را وارد کنند. در حالیکه من میخواهم هنگامیکه دیتابیس خود را برای کسی بدهم از آن چیزی برای خود Import نتونه و یک چیز دیگه این که من از اکسیس 2003 استفاده میکنم.

با سلام
شما اگر يك فرم Startup استفاده كنيد وكليد هايي را براي باز كردن گزارش و يا فرم ها قرار دهيد وكليدها به گونه اي تعريف كنيد كه گزارشات و يا فرم ها را به صورت Dialog باز كند كاربر ابتدا كليد مربوط به فرم را فشار داده و در فرم باز شده ديتا را وارد كرده و سپس فرم را مي بندد و دوباره فرمي كه حاوي كليد ها است نمايش داده مي شود. براي اينكه مستقيم فرم اوليه و يا Startup نمايش داده شود يك ماكرو بنويسيد كه فرم اوليه را به حالت Dialog باز كند سپس نام ماكروي را Autoexce قرار دهيد كه هر هنگام ديتابيس خود را باز ميكنيد اين ماكرو به صورت اتوماتيك عمل كند.همچنين ميتوانيد فرم هاي ديگري بسازيد كه كليدهايي داشته با شد و با كليد تعريفي خود به نام بازگشت به صفحه اصلي به فرم Startup باز گردد.

همچنين اگر خواستيد ديتابيس شما كلا غير قابل تغيير باشد فرمت آن را به MDE تغيير دهيد.

راه ديگر استفاده از Permission به افراد مختلف است كه هر هنگام ديتابيس باز گردد Username , Password از كاربر بخواهد و طبق تعريفي كه از قبل نموده ايد آن كاربر فقط به قسمت تعيين شده دسترسي داشته باشد. با جستجو در پست ها مي توانيد اين روش را بياموزيد.
با تشكر

Fardeen Safdari
دوشنبه 08 تیر 1388, 10:56 صبح
فکر میکنم نتوانستم موضوع را به شما بهتر توضیح بدهم.
یک دیتابیس خیلی مهم که دیتا آن محرم است تهیه نموده ام و سویچ بورد آنرا توسط کد VB پاسود داده و هم کلید شفت را هنگام باز نمودن غیر فعال ساختم که فعلا کسی نمیتواند بودن دانستن کلمه رمز داخل آن گردد.
ولی بعدا خواستم تجربه کنم که آیا میشه با وجود بستن کلید شفت و فول اسکرین (maximize - no popup) کردن تمام فورم ها دیتا آنرا دزدید؟

برای حاصل تجربه یک دیتابیس دیگر جدیدا ایجاد نمودم با انتخاب
گزینده Get External Data => Import از مینوی فایل توانستم تمام تیبل ها فورم و امثال آنرا در دیتابیس جدید انتقال بدهم.

حالا سوال من این است که اگر امکان دزدیدن تمام محتویات یک دیتابیس از طریق فوق موجود باشد پس فایده بستن کلید شفت و پاسورد گذاشتن در یک دیتابیس چیست؟

لهذا از دوستانم تقاضا میکنم اگر راهی برای جلوگیری از انتقال دیتا از یک دیتابیس به دیتابیس دیگر وجود دارد مرا رهنمائی نماید.

amirzazadeh
دوشنبه 08 تیر 1388, 12:26 عصر
فکر میکنم نتوانستم موضوع را به شما بهتر توضیح بدهم.
یک دیتابیس خیلی مهم که دیتا آن محرم است تهیه نموده ام و سویچ بورد آنرا توسط کد VB پاسود داده و هم کلید شفت را هنگام باز نمودن غیر فعال ساختم که فعلا کسی نمیتواند بودن دانستن کلمه رمز داخل آن گردد.
ولی بعدا خواستم تجربه کنم که آیا میشه با وجود بستن کلید شفت و فول اسکرین (maximize - no popup) کردن تمام فورم ها دیتا آنرا دزدید؟

برای حاصل تجربه یک دیتابیس دیگر جدیدا ایجاد نمودم با انتخاب
گزینده Get External Data => Import از مینوی فایل توانستم تمام تیبل ها فورم و امثال آنرا در دیتابیس جدید انتقال بدهم.

حالا سوال من این است که اگر امکان دزدیدن تمام محتویات یک دیتابیس از طریق فوق موجود باشد پس فایده بستن کلید شفت و پاسورد گذاشتن در یک دیتابیس چیست؟

لهذا از دوستانم تقاضا میکنم اگر راهی برای جلوگیر از انتقال دیتا از یک دیتابیس به دیتابیس دیگر وجود دارد مرا رهنمائی نماید.
دوست من براي اين منظور شما بايد از اس كيو ال سرور كمك بگيرين. براي مراحل كار از اين لينك كمك بگيرين.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=148910
.....................
موفق باشيد

nabeel
دوشنبه 08 تیر 1388, 19:11 عصر
سلام

برای عدم دسترسی غیر مجاز به اطلاعات داخل جداول :

دیتا بیس رو توسط Access 2007 طراحی کنید ( فرمت accdb )
رمز عبور فایل رو فعال کنید ( از یک رمز عبور پیچیده استفاده کنید )
دسترسی به اطلاعات موجود در داخل دیتا بیس از طرق غیر مجاز غیر ممکنه
تنها مشکل باقی میمونه , اونهم الزام در کدنویسی هستش

موفق باشید