PDA

View Full Version : مقاله: همکاری در خصوص تهیه یک نمونه کامل و جامع Backup و Restore

soroush_k12
دوشنبه 08 تیر 1388, 08:09 صبح
با سلام خدمت استاید و دوستان عزیر
در تاپیک های قبلی در مورد Backup و Restore مباحث و نمونه های زیادی مطرح شد تقریبا هیچ کدام یک نمونه کامل و جامع و بدون اشکال نبودند ( البته با احترام فراوان به زحمات دوستانی که در این ضمینه کار کردند).
هدف من در این تاپیک این است که به کمک عزیزان فایل نمونه پیوست را تکمیل کرده و بصورت یک نمونه جامع و کامل و بدون اشکال در این خصوص برای همیشه استفاده نماییم .
توضیحات کمی در خصوص فایل پیوست :
در این نمونه در قسمت Back Up ابتدا مسیر ذخیره فایل پشتیبان توسط کادر محاوره ای از کاربر سوال شده و نام فایل نیز بطور پیش فرض تاریخ شمسی همان روز در نظر گرفته میشود. سپس با فشار دکمه "ایجاد فایل پشتیبان" کلیه جداول بانک اطلاعاتی در فایل پشتیبان کپی میگردد.
در قسمت Restore نام فایل پشتیبان جهت بازیابی اطلاعات توسط کادر محاوره ای از کاربر سوال شده و نام و مسیر فایل مورد نظر در باکس مربوطه درج میگردد. با فشار دکمه "بازیایبی فایل پشتیبان" عملی صورت نمیگیرد برای اینکه فعلا کدی برای آن نوشته نشده است.
خواهش من از اساتید و دوستان عزیز این است که در نوشتن کدهای بازیابی جداول (Restore) با بنده همکاری نمایند. (البته به نظر من با اندکی تغییرات در کدهای دکمه "ایجاد فایل پشتیبان" می توان کدهای مربوط به بازیابی را نوشت)
با تشکر از همه دوستان

soroush_k12
چهارشنبه 10 تیر 1388, 08:21 صبح
دوستان و اساتید محترم لطفا کمی وقت بزارید. مطمئن هستم این نمومه بدرد خیلی از ما خواهد خورد.

dadsara
چهارشنبه 10 تیر 1388, 08:31 صبح
سلام
یک نمونه ، کار هم می کنه

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 10 تیر 1388, 08:55 صبح
نمونه خيلي خوب و عالي بود ولي اگه بانك از برنامه جدا باشه چطوري ميشه اين كار كرد يعني تيبلها بصورت لينك باشه از يك فايل ديگه اگه اينهم بشه علي مشه و بعد هم فايل zipكنيم عالي مشه
البته اگه بانك از برنامه جدا حل بشه فكنم zipكردنش را بشه حل كرد

gavanbakht
چهارشنبه 10 تیر 1388, 11:00 صبح
Utility رايگان: Backup ,Compare And Sync SQLServer DataBases
(http://www.developercenter.ir/forum/showthread.php?t=188)

soroush_k12
چهارشنبه 10 تیر 1388, 17:50 عصر
سلام دوستان
از توجه همگی ممنونم. نمونه اقای dadsra هم خیلی جالب بود . فقط اگر لطف کنید و در مورد پسوند فایل پشتیبان هم توضیح بدهید ممنونم

hamed2009k
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 14:55 عصر
با سلام و تشكر خدمت دوست عزيز. اين برنامه تهيه بك آپ در كار با جدواولي كه بين آنها روابط برقرار شده و شامل فيلدهاي دارنده خصوصيت index هستند مشكل داره. به اين صورت كه بك آپ رو كامل مي گيره ولي در برگردوندن اطلاعات مشكل داره و در اطلاعات جداول مربوط شده را كامل وارد نمي كنه، اگه اين مشكل برطرف بشه يه برنامه كاربردي و مفيد خواهد بود

soroush_k12
شنبه 17 مرداد 1388, 18:16 عصر
با سلام و تشكر خدمت دوست عزيز. اين برنامه تهيه بك آپ در كار با جدواولي كه بين آنها روابط برقرار شده و شامل فيلدهاي دارنده خصوصيت index هستند مشكل داره. به اين صورت كه بك آپ رو كامل مي گيره ولي در برگردوندن اطلاعات مشكل داره و در اطلاعات جداول مربوط شده را كامل وارد نمي كنه، اگه اين مشكل برطرف بشه يه برنامه كاربردي و مفيد خواهد بود
سلام دوست عزیز
حق با شماست باید برای رفع این مشکل اقدام کنیم

hamed2009k
دوشنبه 19 مرداد 1388, 19:08 عصر
با سلام. یه راه برای رفع مشکل بازیابی اطلاعات جداول دارای روابط با این برنامه، حذف روابط قبل از عمل بازیابی توسط کد است و بعد از بازیابی هم دوباره روابط رو باید برقرار کرد. اونم با کدنویسی، چون اگه قرار باشه اینکار دستی انجام بشه از ارزش این برنامه backup & restore کم میشه. از اساتید خواهشمندم جهت حذف و ایجاد روابط و تنظیم خصوصیت index فیلد های مرتبط و سایر خصوصیات بوسیله کد نویسی، کمک کنند

soroush_k12
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 19:32 عصر
با سلام. یه راه برای رفع مشکل بازیابی اطلاعات جداول دارای روابط با این برنامه، حذف روابط قبل از عمل بازیابی توسط کد است و بعد از بازیابی هم دوباره روابط رو باید برقرار کرد. اونم با کدنویسی، چون اگه قرار باشه اینکار دستی انجام بشه از ارزش این برنامه backup & restore کم میشه. از اساتید خواهشمندم جهت حذف و ایجاد روابط و تنظیم خصوصیت index فیلد های مرتبط و سایر خصوصیات بوسیله کد نویسی، کمک کنند
سلام آقای hamed2009k
ممنونم از نظرات شما امید وارم دوستان کمک کنند

sh_mary1
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 17:46 عصر
با سلام
من وقتی داده‌ها رو بازیابی میکنم حروف فارسی به‌ ؟ تبدیل میشن اگه‌ میشه‌ کمک کنید

amir4_1363
شنبه 07 شهریور 1388, 07:33 صبح
سلام
یک نمونه ، کار هم می کنه

از نمونه ای که گذاشتین ممنون اما چند تا مشکل داره اول اینکه بعد از بک اپ گرفتن رکوردها بازهم سر جای خودشون هستن یعنی نمیشه کاری کرد که بعد از بک اپ گرفتن برنامه اتوماتیک وار رکوردها رو خالی کنه برای تاریخ جدید وبعد اون فایل ارسالی ( بک اپ ) به صورت زیپ بشه و مشکل بعدی اینکه اگه هر تعدادی جدول وجود داشته باشه تمام اونا رو بک اپ میگیره و برای این موضوع که کاربر دسترسی داشته باشه که از جدول خاصی بک اپ گرفته بشه رو نداره

amir4_1363
شنبه 07 شهریور 1388, 08:58 صبح
البته من با اجازه دوستان نمونه دادسرای عزیز رو یه خورده تغییر دادم ( به اینصورت که که بعد از بک آپ گیری کل رکوردها خالی وبرای ایجاد یک دوره جدید اماده میشه ) حالا من یک سئوال دارم با توجه به ایرادات پست قبلی مثلا تو یک برنامه ای بعد از یک تاریخ خاص مثلا بعد از شروع روز جدید برنامه به کاربر اجازه کار کردن رو نده مگر اینکه عملیات پروسه ( که شامل عملیات بک آپ گیری وحذف رکوردها وامده کردن برنامه برای یک روز کاری جدید رو بده ) انجام بشه ایا دوستان میتونن برنامه رو به اونجا برسونن وکاملتر کنن

amir4_1363
یک شنبه 08 شهریور 1388, 09:02 صبح
البته من با اجازه دوستان نمونه دادسرای عزیز رو یه خورده تغییر دادم ( به اینصورت که که بعد از بک آپ گیری کل رکوردها خالی وبرای ایجاد یک دوره جدید اماده میشه ) حالا من یک سئوال دارم با توجه به ایرادات پست قبلی مثلا تو یک برنامه ای بعد از یک تاریخ خاص مثلا بعد از شروع روز جدید برنامه به کاربر اجازه کار کردن رو نده مگر اینکه عملیات پروسه ( که شامل عملیات بک آپ گیری وحذف رکوردها وامده کردن برنامه برای یک روز کاری جدید رو بده ) انجام بشه ایا دوستان میتونن برنامه رو به اونجا برسونن وکاملتر کنن

دوستان واساتید همت کنند تا در این موضوع خصوصا بحث پروسه به جاهای کامل وخوبی برسه انشاء الله

amirali111
چهارشنبه 13 آبان 1388, 13:49 عصر
سلام
یک نمونه ، کار هم می کنه

با سلام به همه دوستان
dadsara عزیز .
1- من وقتی از فرم بک آپ استفاده میکنم ، بعد از تعیین مسیر (مثلا" desktop) هنگام زدن کلید بک آپ خطای "invalid argument.3001" و بعد هم به خط "set dbbackup=dbengine.workspace(0).opendatabase(dbfile ,false,false)" میره !
خواهشمندم راهنمائی بفرمائید که چکارباید انجام بدم؟
2- در جواب سوال دوستمون که فرمودند در مورد پسوند و فایل بک آپ توضیح نفرمودید؟
باتشکر

amirali111
یک شنبه 01 آذر 1388, 15:07 عصر
لطفا راهنمائی کنید .
چرا در نمونه آقای dadsara یعنی نمونه بک آپ و ریستور (Backup & Restor Data) زمانی که مسیر رو انتخاب میکنم نام فایل رو بصورت پیشفرض در نظر نمی گیره؟؟
لطفا"لطفا"لطفا"...