PDA

View Full Version : REST or SOAP

esfahany
دوشنبه 08 تیر 1388, 15:58 عصر
سلام
من می خوام یک wiki (تغریبا مثل wikipedia) با استفاده از تکنولوژی وب سرویس بنویسم. در مورد روش های مختلف پیاده سازی مطالبی رو خونم ولی نمی دونم برای این نرم افزار باید از روش REST استفاده کرد یا SOAP
ممنون می شم اگه کسی کمکم کنه

Saeed_m_Farid
سه شنبه 09 تیر 1388, 11:17 صبح
سلام
من می خوام یک wiki (تغریبا مثل wikipedia) با استفاده از تکنولوژی وب سرویس بنویسم. در مورد روش های مختلف پیاده سازی مطالبی رو خونم ولی نمی دونم برای این نرم افزار باید از روش REST استفاده کرد یا SOAP
ممنون می شم اگه کسی کمکم کنه
دوست عزیز،
این پروتکل REST که میگید رو من ندیدم کسی دور و برم استفاده کنه، معمولاً واسه کلاس گذاشتن! از این پروتکل استفاده میشه (مثلاً سرویسهای Flickr) ؛ API های خیلی کمی در مورد توسعه وب سرویس های مبتنی بر این پروتکل انتشار پیدا کرده و در برابر SOAP که میلیونها نمونه کد برای پلت فرمهای مختلف براش وجود داره، واقعاً ارزش نداره که شما بری سراغش.
تنها مزیت REST قابل فهم بودن قابل فهم بودنش نسبت به WSDL که فقط ساختار متدها رو در بر میگیره هست و من که تا حالا چیزی در مورد Development tools ای مبتنی بر REST ندیدم (این دلیل بر نبودنش نیست ولی اگه هم باشه خیلی کم هست!)؛ بنابراین با رفتن به سمت RESTفقط واسه خودتون دردسر درست می کنید، مگه اینکه واسه کار تحقیقاتی بخوای بری سراغ وب سرویسها ...

خلاصه اش RESTاصلاً پروتکل استاندارد و فراگیری نیست.