PDA

View Full Version : سوال: فيلتر كردن ساب فرم با كمبو باكس

bahraman
سه شنبه 09 تیر 1388, 09:28 صبح
سلام خدمت همه اساتيد
يك فرم داريم كه تو اين فرم يك ساب فرم هست كه منبعش يك كوئري و يا مي تونه فرم باشه و تعدادي كمبو باكس در بالاي اين سابفرم.
حالا من ميخوام ببينم امكان اين هست بدون اينكه در كوئري شرط بنويسم با دستورات وي بي از داخل كمبو باكس هايي كه انتخاب مي كنم بتونم اين سابفرم رو فيلتر كنم به طوري كه بعد از اعمال فيلتر ها اثر اون در كمبوي بعدي از بين نره. البته با recordsource ميشه ولي با انتخاب هر كمبو اثر اون براي كمبوي بعدي از بين ميره
يك مثال هم ضميمه كردم در فرم 1 بوسيله كمبو باكسهاي 2 و 4 بتونم سابفرم رو فيلتر بكنم.
ممنون ميشم طبق مثال ضميمه جواب منو بدين

dadsara
سه شنبه 09 تیر 1388, 10:15 صبح
سلام
نمونه ضمیمه را یک نگاه بیندازید
راه دیگر اینکه شما بجای اینکه سابفرم را مستقیما به کوئری متصل کنید می توانید در قسمت VBA بنویسید ( پس از رخداد موردنظر ) منبع داده فرم = . . . (سلکت کوئری) شود

bahraman
سه شنبه 09 تیر 1388, 11:38 صبح
سلام خوبي ممنون از جوابتون
ولي من همون كد ويژوال بيسيك رو ميخوام شرط نوشتن در كوئري ها مشكلاتي رو ايجاد مي كنه كه قبلا هم با شما راجع به اون صحبت كردم اگر لطف كني و كد ويژول رو بنويسي و دستوري كه بشه اينكار رو انجام داد من با Applyfilter كردم ولي فرمت صحيحش رو بلد نيستم
ممنون ميشم كمكم كني

dadsara
سه شنبه 09 تیر 1388, 12:47 عصر
به منبع داده F_Sub در قسمت VBA توجه کنید

bahraman
سه شنبه 09 تیر 1388, 14:31 عصر
با سلام متاسفانه قابل اجرا نبود برنامه و با كد خطا روبرو بود دارم دنبال لينك مي گردم. باز هم ممنون از لطفتون

dadsara
سه شنبه 09 تیر 1388, 14:53 عصر
رفرنسهای موجود در VBA را کنترل کنید

bahraman
چهارشنبه 10 تیر 1388, 15:24 عصر
با سلام خدمت شما من تونستم با دستور Recordsource انتخاب يك كمبو باكس رديف مربوط به اون رو بيارم ولي متاسفانه هر كدوم از كمبوباكس ها مستقل از يكديگه عمل مي كنند نمونه فايل رو براتون ميزارم شايد به درد كسي بخوره ولي هنوز مشكل من حل نشده من ميخوام هر كمبويي رو كه فيلتر مي كنم با انتخاب كمبوي بعدي از فيلتر كمبوي قبلي خارج نشم ممنون ميشم از دوستان كسي كمكم كنه

bahraman
پنج شنبه 11 تیر 1388, 09:16 صبح
[راه دیگر اینکه شما بجای اینکه سابفرم را مستقیما به کوئری متصل کنید می توانید در قسمت VBA بنویسید ( پس از رخداد موردنظر ) منبع داده فرم = . . . (سلکت کوئری) شود ][/QUOTE]
ميشه راجع به اين مورد توضيح بيشتري بدين ممنون ميشم

dadsara
یک شنبه 14 تیر 1388, 07:24 صبح
سلام

ميشه راجع به اين مورد توضيح بيشتري بدين
شما بعد از AfterUpdate کومبوهای خود این کار را انجام داده اید

bahraman
یک شنبه 14 تیر 1388, 13:26 عصر
با سلام خدمت همه دوستاني كه اين مشكل رو دارند بايد به عرضتون برسونم متاسفانه با دستور recordsorce هم اين مشكل حل نشد تنها راه حلي كه تونستم حلش كنم تو ستونهايي كه در كوئري دستور nz به كار بردم نبايد ريكوردي خالي بمونه و بايد پر باشن. فقط با اين روش مشكلم حل شد گفتم شايد به درد كسي هم بخوره