PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد کارشناسی ارشد

s.k711
سه شنبه 09 تیر 1388, 13:43 عصر
سلام دوستان.
خسته نباشید.
من میخوام برای ارشد نرم افزار بخونم .
قبلا نمیدونم تو این انجمن بود یا جای دیگه لیست منابع را به همراه پیشنهادات دوستان در رابطه با بهترین کتاب در اون زمینه را دیده بودم اما الان هر چی میگردم پیدا نمیکنم.
اگه لطف کنید و بفرمایید که برای هر درسی چه کتاب و کدام نویسنده و همینطور کتاب کمک آموزشی مفید است , خیلی خیلی ممنون میشم.(البته اگه به تفکیک دروس باشد بهتره)
بازهم پیشاپیش از راهنمایی دلسوزانه شما سپاسگذارم.
:لبخندساده:

b581102
سه شنبه 09 تیر 1388, 14:43 عصر
زبان : هیچ توصیه ای در این باره ندارم

دروس ریاضی : این دروس ضریب ۲ دارن و به نسبت مهم تر از زبان هستند . شامل ۴ تا درسه که تک تک بررسی می کنیم :

۱. ریاضی مهندسی : خیلی ها به کتاب نیکوکار اعتقاد دارند اما من به تجربه بهم ثابت شده که بهترین کتاب واسه این درس چیزی نیست جز کتاب :مدرسان شریف کتاب های بعدی هم کتاب های حاجی جمشیدی و نیکوکار هستند.

۲. ساختمان گسسته : واسه این کتاب هم بهترین منبع کنکوری کتاب پوران پژوهش و واسه منبع هم کتاب جانسون باگ هست.

۳. محاسبات عددی : من به کتاب اسماعیل بابلیان ایمان دارم . واسه کنکوری هم کتاب آنالیز عددی پوران بد نیست.

۴. آمار و احتمالات مهندسی : شکی نیست که کتاب پارسه حرف اول رو می زنه اما اگه می خواین یه خورده سطح بالاتر باهاش برخورد کنید از کتاب مدرسان شریف استفاده کنید.

دروس مشترک : سرنوشت شما رو این دروس مشخص می کنند . اگه درصد های این دروس پایین باشه فاتحه و اگه بالا باشه (مثل من می شین دیگه!) ضریب ۴ دارن و از همه مهمتر هستند:

۱. نظریه زبان ها و ماشین ها : شدیداً توصیه می کنم که کتاب های پیتر لینز و توماس سودکمپ رو بخونید منبع کنکوری هم کتاب های مدرسان شریف و پوران پژوهش رو مطالعه کنید.

۲. ساختمان داده ها : جزوه دکتر قدسی واسه این کار بد نیست اما از کتاب خوب مقسمی نمی شه به راحتی رد شد.

۳. سیستم عامل : کتاب های دکتر زمانی فر (راهنمای Schoam در طراحی سیستم عامل) و کتاب استالینگز کتاب های مرجع و خوبی هستند بخصوص کتاب زمانی فر . اما اگه کنکوری می خونید کتاب مقسمی رو فراموش نکنید.

۴. مدار منطقی : بی معطلی یکی از کتاب های کنکوری رو شروع کنید و نیازی به خوندن کتاب مرجع پیدا نمی کنید . کتاب پوران پژوهش و برومند نیا رو پیشنهاد می کنم.

۵. معماری : توی این سالها خیلی سخت شده واسه همین کتاب راهیان ارشد رو ورق بزنید و کتاب پوران پژوهش رو خوب بخونید.

دروس تخصصی نرم افزار : همیشه کم اهمیت جلوه داده می شه اما اهمیتش شاید از ریاضی بالاتر باشه ولی به اهمیت دروس مشترک نمی رسه . ضریبش ۲ هست . شامل ۴ تا درس که تست های کمی می تونین از اونها پیدا کنید:

۱. کامپایلر : جزوه قاسم ثانی بد نیست ولی کتاب AHO رو باید حتماً بخونید . منبع کنکوری سراغ ندارم.

۲. زبان های برنامه سازی : کتاب پرات خوب و کتاب سبستا عالیه اما شما همون اولی رو بخونی کافیه.

۳. طراحی الگوریتم : منبع اصلیش کتاب نیپولیتان معروفه و برخی هم توصیه می کنن که کتاب CLRS رو هم بخونید.(ما که نخوندیم)

۴. پایگاه داده ها :گلابی ترین درس کنکور شاید همین باشه . به نظر من کتاب مقسمی در این باره کامل و جامع هستش و نیاز به منبع دیگه ای پیدا نمی کنید.

mahshab14
سه شنبه 13 مرداد 1388, 11:54 صبح
اقا یا خانم b581102 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35436):
شما کی کنکور ارشد دادید؟نتیجه چی شد؟ کجا قبول شدید ؟
mehdi_turbo
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 12:11 عصر
سلام دوستان

در مورد كتابها و منابع و جزوات پيشنهادي براي مطالعه كنكور ارشد هر كسي نظر متفاوت داره !
شايد اگر بگم به اندازه داوطلبان كنكور منبع پيشنهادي براي دروس مختلف وجود داره دروغ نگفته باشم .

من شخصا خيلي گيج شدم وقتي تو اينترنت دنبال منبع بودم چون هر كسي نسبت به صليقه خودش يه كتابي را معرفي كرده ...

حالا نمي دونم واقعا كدوم يكي از همه بهتره و كدوم يكي وقت تلف كردن خوندنش ؟

منم يه pdf دارم كه خيلي كامل منابع را توضيح داده بزودي پيداش مي كنم و مي ذارم اينجا

azade.kazemi33
جمعه 16 مرداد 1388, 20:49 عصر
سلام دوستان
منم همین مشکلو دارم .نمیدونم چه کتابایی رو بخونم؟از کدام انتشارات؟چه منابعی؟
کسی در مورد مدرسان شریف اطلاعاتی نداره؟

mehdi_turbo
شنبه 17 مرداد 1388, 08:23 صبح
سلام دوستان
منم همین مشکلو دارم .نمیدونم چه کتابایی رو بخونم؟از کدام انتشارات؟چه منابعی؟
کسی در مورد مدرسان شریف اطلاعاتی نداره؟

در كل ميشه گفت انتشارات پوران پژوهش - مدرسان شريف - ازاده و مقسمي به ترتيب كتابهاي خوبي را به بازار عرضه كردند و بيشتريا راضي بودن از اينها
ولي اصلا سراغ جزوات پارسه نرويد كه فقط به كلاساش مي خوره و اينكه استاد بياد سره كلاس نقص هاي تو جزوه را بر طرف كنه ؟

azade.kazemi33
شنبه 17 مرداد 1388, 18:46 عصر
به نظرتون غیر از کتاب تست و کنکور نیاز میشه کتاب منبع خووند؟

kiani_behzad
شنبه 17 مرداد 1388, 19:40 عصر
به نظرتون غیر از کتاب تست و کنکور نیاز میشه کتاب منبع خووند؟
به نظر من نیازی نیست همین کتابای تست و کنکور رو اگه خوب بخونی حله. به شرط اینکه واقعا مفهومی یاد بگیری.

mehdi_turbo
شنبه 24 مرداد 1388, 14:56 عصر
سلام
از الان هم ميشه شروع كرد و هم منبع رو خوند و هم تست ، چيزي كه داريم تا كنكور " وقته "

hamidinejad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 14:43 عصر
منابع رو خودتون پيدا كنيد

اگه حساب كنيم دروس رشته كامپيوتر 10 تا است

پوران پژوهش - پارسه - مدرسان - ماهان - سنجش تكميلي - منابع اصلي و...

با يه حساب ساده توسط اصل ضرب

10 به توان 6 حالت يعني 1 ميليون حالت!

اينم يه تمرين آماري براي بچه كامپيوتر ارشد خون!

mehdi_turbo
سه شنبه 31 شهریور 1388, 06:36 صبح
اگه حساب كنيم دروس رشته كامپيوتر 10 تا است

ُسلام !‌
چطوري حساب كردي دروس رشته كامپيوتر 10 تا شد ؟
دروس رشته كامپيوتر براي قبولي در گرايش نرم افزار 14 تا است !

اينم يه تمرين آماري براي بچه كامپيوتر ارشد
اي كاش همه ي امار مهندسي ما از همين اصل ضرب بود !

hamidinejad
جمعه 03 مهر 1388, 14:24 عصر
والا ما دانشگاه آزادی حساب کردیم!

majidmt
یک شنبه 05 مهر 1388, 04:27 صبح
دوست عزیز (b581102) مطلبی که از خودتون نیست به رسم امانت داری بهتره منبع اون را هم ذکر کنید.
در مورد منابع من پارسال که تحقیق میکردم عین مطلب شما(زبان : هیچ توصیه ای در این باره ندارم.
دروس ریاضی : این دروس ضریب ۲ دارن و به نسبت مهم تر از زبان هستند . شامل ۴ تا درسه که تک تک بررسی می کنیم...) رو از سایت : http://www.manesht.ir/?p=93=1 پیدا کردم.
مطلب مفید بود ولی با ذکر مشخصات نویسنده اصلی.
با تشکر

icegirl_f2r
جمعه 10 مهر 1388, 18:04 عصر
به این تایپیک هم سر بزنید:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=176025

!Hamed!
یک شنبه 12 مهر 1388, 22:25 عصر
سلام
منم به یه راهنمایی احتیاج دارم!
تاپیک های دیگه بخش رو نگاهی انداختم و دیدم شرایط ام انگار کمی فرق میکنه!
رشته تحصیلی من مهندسی آب هست و فعلا توی دانشگاه فردوسی مشهد مشغولم!
بنا به شرایطی توی این رشته دارم درس میخونم اصلا راضی نیستم.
علاقه و ... من توی چیزای دیگه س.
میخوام برای کنکور 89 بخونم. نظر دوستان رو در این باره میخواستم بدونم. (ارشد نرم افزار)
پیشاپیش ممنونم.

Yama12
دوشنبه 13 مهر 1388, 00:49 صبح
سلام
منم به یه راهنمایی احتیاج دارم!
تاپیک های دیگه بخش رو نگاهی انداختم و دیدم شرایط ام انگار کمی فرق میکنه!
علاقه و ... من توی چیزای دیگه س.
میخوام برای کنکور 89 بخونم. نظر دوستان رو در این باره میخواستم بدونم. (ارشد نرم افزار)
پیشاپیش ممنونم.

:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر::م فکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر:
کار خیلی سختی رو می خواهی انجام بدی
چقدر با سرفصل های درس های نرم افزار آشنا هستی (آخه حداقل 2 سال از بچه های کامپیوتر عقب هستی)
فکر کنم 4 ماه برای این کار وقت بسیار بسیار کمی باشه

!Hamed!
دوشنبه 13 مهر 1388, 07:30 صبح
:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر::م فکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر:
کار خیلی سختی رو می خواهی انجام بدی
چقدر با سرفصل های درس های نرم افزار آشنا هستی (آخه حداقل 2 سال از بچه های کامپیوتر عقب هستی)
فکر کنم 4 ماه برای این کار وقت بسیار بسیار کمی باشه

سلام
برای کنکور امسال نه. سال بعد رو میگم.
یعنی حدود 1 سال و 4 ماه وقت هست. چند تا واحد برای ترم 9 نگه داشتم که کنکور بدم.

sanaz e
دوشنبه 13 مهر 1388, 07:41 صبح
سلام
برای کنکور امسال نه. سال بعد رو میگم.
یعنی حدود 1 سال و 4 ماه وقت هست. چند تا واحد برای ترم 9 نگه داشتم که کنکور بدم.

دوست عزيز بايد خيلي خيلي خيلي تلاش كني
حال و روز ما كه كامپيوتريم رو ببين:عصبانی++::لبخند:
به هر حال اگه يك رشته آسونتر رو انتخاب كني زودتر موفق ميشي

!Hamed!
دوشنبه 13 مهر 1388, 07:52 صبح
دوست عزيز بايد خيلي خيلي خيلي تلاش كني
حال و روز ما كه كامپيوتريم رو ببين:عصبانی++::لبخند:
به هر حال اگه يك رشته آسونتر رو انتخاب كني زودتر موفق ميشي

سلام
بله، بعضی چیزا راحت بدست نمیان.
فکر کنم حال و روز شما بهتر از ما باشه!
خب رشته ی آسونتر پیدا میشه اما به درد من نمیخوره.
چند ساله به جای درس پای کامپیوتر بودم و الکی وقتم تلف شد.
نه به رشته فعلیم رسیدم و نه به چیزای دیگه.
البته درصد معدل رو نمیدونم برای کسایی که از رشته های دیگه میان، چقدر هست؟
چون معدلم هم بنا به این شرایط جالب نیست! :اشتباه:

Yama12
دوشنبه 13 مهر 1388, 14:43 عصر
اگر برای سال دیگه می خواهی سرمایه گزاری کنی باید برنامه ریزی دقیق کنی. یعنی حداکثر تا اواسط تابستون باید تمام منابع درسی رو مثل دانشگاه بخونی و یاد بگیری تا به جایگاه فعلی بچه های فارق التحصیل کامپیوتر برسی . بعد هم شروع کنی 5 یا 6 ماه برای کنکور بخونی. (البته موقع خوندن منابع اگر تست هم همراهش بزنی بد نیست)
یک نکته خیلی خیلی مهم اینه که لازم نیست درس هایی مثل فارسی و وصیت امام و ... رو بخونی:لبخند::لبخند::لبخند::ل خند::لبخند::لبخند: ( خیلی مهم بود )
اما دور از شوخی اگر هنوز دانشگاه میری میتونی برخی از دروس سخت و کلیدی رو مثل نظریه زبان و کامپایلر و معماری رو سر کلاس بچه های کامپیوتر بری

icegirl_f2r
سه شنبه 14 مهر 1388, 22:37 عصر
سلام

شاید شما بعضی از دروس ما را گذرونده باشین؟! که اگه اینطور باشه میتونید سریعتر پیش برید.
یه نصیحت از من: اگه خواستید واسه کنکور بخونید جزوه های موسسه ها را نخونید مگر اینکه کلاس هاش را برید و اول از همه با خوندن منابع شروع کنید.
موفق باشید.

!Hamed!
چهارشنبه 15 مهر 1388, 13:15 عصر
سلام
در مورد درس های ریاضی مشکلی نیست.
فقط مساله ترتیب اولویت های دروس برای مطالعه میمونه.

از دوستان هم به خاطر راهنمایی ممنونم.

icegirl_f2r
چهارشنبه 15 مهر 1388, 22:07 عصر
سلام
در مورد درس های ریاضی مشکلی نیست.
فقط مساله ترتیب اولویت های دروس برای مطالعه میمونه.

از دوستان هم به خاطر راهنمایی ممنونم.

اولویت را اول بر دروس مشترک بزارید بعد تخصصی ها، ریاضیات هم که جا خود دارد.