PDA

View Full Version : Combo Box

mehrnaz_saa
چهارشنبه 10 تیر 1388, 00:23 صبح
سلام دوستان عزیز من بعنوان یه جوجه برنامه نویس تازه شروع کردم و نیاز فراوانی به کمک شما دارم.
من در حال نوشتن یه برنامه کاربردی هستم که توی یکی از قسمتهاش نیاز هست یه جستجو انجام بشه تو این صفحه من می خوام زمانی که کاربر اولین حرف از شماره حساب را وارد می کنه اسامی موجود در بانک که همین شماره حساب رو دارن در Combo Box نمایش داده بشن
داخل Datagrid تونستم این کارو بکنم ولی اینجا نتونستم ممنون میشم کمکم کنید.

Please Help Me

hozouri
چهارشنبه 10 تیر 1388, 07:50 صبح
خب شما با یه Query به بانک اطلاعاتی می تونی اول اون شماره حساب هایی که یک هست رو پیدا کنی بعد که اطلاعات رو درون DataTable یا DataSet حالا فرقی نمی منه ریختی یه حلقه بزن و هر سطر رو به ComboBox اضافه کن یه روش دیگه هم اینه که به جای نوشتن حلقه ComboBox رو به Data ها لینک کنی.

mehrnaz_saa
چهارشنبه 10 تیر 1388, 23:17 عصر
ممنون دوست عزیز
من موفق شدم دادهارو داخل Combo boxبریزم ولی یه مشکل کوچیک هست داخل combo اینو نشون می ده نمی دونم کد خاصی باید بنویسم که مطالبو درست نشون بده یا نه
من اطلاعاتو داخل یهTable ریختم و datasource کومبو رو tableگذاشتم ولی اینارو نشون میده :
system.data.datarowview
به ازای هر سطر از مطالب یافت شده اینو نشون میده

mehrnaz_saa
جمعه 19 تیر 1388, 20:55 عصر
واقعا کسی نیست که بدونه این پیغام به چه معناست؟
و چطور می شه حلش کرد

Mohsen229266
جمعه 19 تیر 1388, 21:59 عصر
سلام دوست عزیز باید در قسمی پروپرتیها DisplayMember رو به فیلد مورد نظر ست کنی
بعد برای لیست باز شو AutoCompleteSource رو به List Items و AutoCompleteMode رو هم به SuggestAppend یا دیگر ایتم هاش تنظیم کن

__Genius__
شنبه 20 تیر 1388, 00:07 صبح
اضافه میکنم ، برای Run Time Search باید روی combo box دوبار کلیک کنی و اونجا کد select رو از بانک اطلاعاتی بنویسی .

نمونه کد ، مثال در داخل text box :

SqlConnection con = new SqlConnection();
con.ConnectionString = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\ClinicDB.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = con;
con.Open();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
DataTable dt = new DataTable();
string sql = "SELECT * from baseInfoT where family like N'%{0}%'";
sql = string.Format(sql, textBox1.Text);
cmd.CommandText = sql;
da.SelectCommand = cmd;
da.Fill(dt);
cmd.ExecuteNonQuery();
dataGridView1.DataSource = dt;