PDA

View Full Version : سوال: فیلد کلید در اکسس پروجکت

alirezabahrami
پنج شنبه 11 تیر 1388, 18:15 عصر
با سلام
یکی دو روز است که با اکسس پروجکت شروع به کار کرده ام . موردی که ذهنم را به خود مشغول کرده است اینست که : ظاهراً در جدول اکسس پروجکت اگر فیلد کلید معرفی نشود حالت ویرایش ، اضافه و حذف رکورد وجود ندارد (بر خلاف اکسس معمولی ). حال اگر در یک جدول که حاوی مثلاً اطلاعات متغیر یک کارمند است و فیلد های آن از جمله کد پرسنلی قابل تکرار است و از طرفی اگر آن را بعنوان فیلد کلید معرفی کنیم نمیتواند تکرار پذیر باشد چگونه باید عمل کنیم ؟

شایان ذکر است که این کد پرسنلی در جدول اطلاعات ثابت میتواند بعنوان فیلد کلید معرفی شود . چون در این جدول فیلد کد پرسنلی قابلیت تکرار پذیری را ندارد ولی برعکس در جدول اطلاعات متغیر این حالت وجود ندارد .
با تشکر

amirzazadeh
شنبه 13 تیر 1388, 09:26 صبح
با سلام

یکی دو روز است که با اکسس پروجکت شروع به کار کرده ام . موردی که ذهنم را به خود مشغول کرده است اینست که : ظاهراً در جدول اکسس پروجکت اگر فیلد کلید معرفی نشود حالت ویرایش ، اضافه و حذف رکورد وجود ندارد (بر خلاف اکسس معمولی ). حال اگر در یک جدول که حاوی مثلاً اطلاعات متغیر یک کارمند است و فیلد های آن از جمله کد پرسنلی قابل تکرار است و از طرفی اگر آن را بعنوان فیلد کلید معرفی کنیم نمیتواند تکرار پذیر باشد چگونه باید عمل کنیم ؟

شایان ذکر است که این کد پرسنلی در جدول اطلاعات ثابت میتواند بعنوان فیلد کلید معرفی شود . چون در این جدول فیلد کد پرسنلی قابلیت تکرار پذیری را ندارد ولی برعکس در جدول اطلاعات متغیر این حالت وجود ندارد .
با تشکر
دوست عزيز شما ميتونين كليد رو به صورت تركيبي از چند فيلد انتخاب كنين تا مشكل تكراري بودن برطرف بشه.

alirezabahrami
شنبه 13 تیر 1388, 18:53 عصر
دوست عزيز شما ميتونين كليد رو به صورت تركيبي از چند فيلد انتخاب كنين تا مشكل تكراري بودن برطرف بشه.
سلام
ممکن است با توجه به نمونه فایل ضمیمه قدری بیشتر توضیح بدهید . منظور شمارا از جمله كليد رو به صورت تركيبي از چند فيلد انتخاب كنين تا مشكل تكراري بودن برطرف بشه را زیاد متوجه نشدم .
با تشکر

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 13 تیر 1388, 22:12 عصر
دوست عزير فايل اكسس پروجكت مثل اكس نيست كه شما فايل ارسال كرد فايل اكسس برو جكت تيبلهاش داخل اسكيول نه فايل اكسس پرو جكت

alirezabahrami
یک شنبه 14 تیر 1388, 00:19 صبح
دوست عزير فايل اكسس پروجكت مثل اكس نيست كه شما فايل ارسال كرد فايل اكسس برو جكت تيبلهاش داخل اسكيول نه فايل اكسس پرو جكت
با سلام
بله تا زمانیکه اسکیو ال سرور بر روی سیستم نصب نباشد تیبلهای اکسس پروجکت نمایان نیست ولی اگر اسکیو ال نصب شده باشد تیبل ها در اکسس پروجکت نیز وجود دارد همانند برنامه NorthwindCS.adp . و فایل فوق را بدین منظور ارسال کردم که فکر کردم شاید برنامه اسکیو ال سرور بر روی سیستم دوستان نصب باشد .
موفق باشید

amirzazadeh
یک شنبه 14 تیر 1388, 08:27 صبح
سلام
ممکن است با توجه به نمونه فایل ضمیمه قدری بیشتر توضیح بدهید . منظور شمارا از جمله كليد رو به صورت تركيبي از چند فيلد انتخاب كنين تا مشكل تكراري بودن برطرف بشه را زیاد متوجه نشدم .
با تشکر
دوست من منظور من اينكه به جاي كد پرسنلي تنها مثلا فيلد تاريخ ثبت رو هم در كليد وارد كنين يعني كليد شما از دوفيلد تشكيل شده كه اگر يكي از اونها مشابه باشه به دليل متفاوت بودن فيلد دومي خطاي ورود ركورد تكراري رو نخواهيد داشت البته اين فقط يك مثاله و شما به صلاحديد خودتون ميتونين فيلدهاي مورد نياز براي كليد رو انتخاب كنين.
در ضمن براي اينكه من بتونم فايل شما رو ببينيم لازمه كه شما ابتدا ديتابيستون رو detach بكنين و بعد يك كپي از فايل mdf خودتون رو كه معمولا در مسير C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data هست برام بفرستين.
...........................
موفق باشيد