PDA

View Full Version : چگونگی اتصال به SQL Server در #C برای ساخت یک برنامه ویندوزی و نصب روی Client.

hamed_63
جمعه 12 تیر 1388, 19:17 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز برنامه نویس
من دارم روی یک پروژه عملیاتی کار می کنم. این برنامه مرتبط با Database و همون کارهای معمول دیتابیس(Add,Edit,Delete) و ... روش انجام می شه. برنامه رو می خوام با 2005 #C , SQL Server 2005 بنویسم. این برنامه بعد از نوشتن باید به صورت فایل Setup در بیاد تا قابلیت نصب بر روی هر Client رو هم داشته باشه. اگه ممکنه به من بگید از چه روشی در #C جهت اتصال به SQl استفاده کنم تا بتونم بعد از اتمام برنامه براش Setup بسازم؟ Connection String برنامه من باید چطوری باشه؟ در کل از چه روشی استفاده کنم تا بعد از ساخت نصب درگیر تنظیمات مختلف نشم؟ اگه اطلاعاتی بهم بدید ممنون می شم.

مهدی رحیم زاده
جمعه 12 تیر 1388, 21:33 عصر
منظورتون رو درست متوجه نشدم . ببینید شما وقتی به SQL کار می کنید که نیازی بهکسیر دادن برای بانک و این چیزا ندارین و چون این کارها توسط خود SQL انجام میشه و شما فقط باید بانک رو َ Attach کنید . برای این کار هم باید یک کد کوچولو بنویسیکه توی سایت زیاد در موردش بحث شده .

اگه درست متوجه منظورتون شدم که هیچی اگه نه بفرمایید تا تونستم کمک کنم/
موفق باشید

hamed_63
شنبه 13 تیر 1388, 11:29 صبح
منظورتون رو درست متوجه نشدم . ببینید شما وقتی به SQL کار می کنید که نیازی بهکسیر دادن برای بانک و این چیزا ندارین و چون این کارها توسط خود SQL انجام میشه و شما فقط باید بانک رو َ Attach کنید . برای این کار هم باید یک کد کوچولو بنویسیکه توی سایت زیاد در موردش بحث شده .

اگه درست متوجه منظورتون شدم که هیچی اگه نه بفرمایید تا تونستم کمک کنم/
موفق باشید

ممنون از شما دوست عزیزم
شاید من بد گفتم. ببینید من می خواهم یک برنامه بنویسیم با SQl Server کار کنه. حالا می خوام وقتی برای این برنامه Setup بسازم و اونو ببرم روی یک Client دیگه نصب می کنم مشکلی در اتصال با دیتابیسم نداشته باشه. حالا می خوام بدونم چطوری باید این کارو انجام بدم ؟ Connection String من چطوری باید باشه؟

Yasersadegh
شنبه 13 تیر 1388, 11:44 صبح
سلام به دوستان
خوب ببينيد دوست عزيز اصلا sql server برايه همينه ديگه وقتي شما اسم سرور رودر كانكشن استرينگ مي نويسي اگه كلاينتت به شبكه و سرور متصل باشه به راحتي به ديتابيس رويه سرور كانكت ميكنه. يعني شما بايد در كانكشن استرينگ اسم يا ip سرورت رو بنويسي بعدش برنامه رو رويه هر كلاينتي كه با شبكه به سرور وصله كپي كني براحتي كار ميكنه!!:لبخندساده:
اميدوارم كمكي كرده باشم!:چشمک:

hozouri
شنبه 13 تیر 1388, 15:03 عصر
خلاصه , مفید و مختصر از Connection String زیر استفاده کن :

Persist Security Info=False;User ID= userID;Password= password;Initial Catalog= DataBaseName;Data Source= ServerName