PDA

View Full Version : سوال: جايگزاري ديتاهاي يك جدول در دو جدول ديگر

alijoon2000
شنبه 13 تیر 1388, 16:54 عصر
با سلام
من در حال نوشتن يه برنامه كتابخانه هستم
اين برنامه بنا به خواسته كارفرما داراي 2 تا جدول هست
كه يكي از اين جدول ها كتاب هاي فارسي و ديگري كتابهاي انگليسي هستند
من ميخوام جدولي داشته باشم كه در آن اگر كسي كتابي را گرفت در اين جدول ثبت شود و اگر كتابي به اين جدول انتخاب كردم با انتخاب گزينه اي مثل (فارسي يا انگليسي) اين كتاب به جدولهاي كتابهاي فارسي يا انگليسي اضافه شود
جدولهاي اول را براي يه جستجوي صرفا انگليسي و فارسي درست كردم بازم بنا به درخواست كارفرما
ميخوام سه جدول و داشته باشم و انورو ادغام نكنم

ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد

ياحق

حسن شاهدوست
شنبه 13 تیر 1388, 19:14 عصر
دوست عزیز لازم نیست شما برای کتاب های فارسی یک جدول و برای کتابهای انگلیسی یک جدول دیگر درست کنید شما یه جدول درست کنید و در آن فیلد نوع کتاب را یا زبان کتاب بگذارید بعد یک کوئری درست کنید که در زمان اجرا شدن کوئری از شما پرسیده شود چه کتاب هایی را می خواهید از بنویسید انگلیسی کوئری می آید
و رکورد هایی را که فیلد نوع کتاب آنها انگلیسی است را برای شما لیست می کند

amir4_1363
یک شنبه 14 تیر 1388, 07:06 صبح
اقای شاهدوست دقیقا درست میگن اما در کوئری هم باید براش شرط بزارید در غیر اینصورت عمل نمیکنه

alijoon2000
یک شنبه 14 تیر 1388, 09:06 صبح
ممنون از راهنمايي شما
جسارت نباشه فقط ميخوام بدونم آيا راهي براي انجام چنين كاري بدون استفاده از كوئري هست يا نه؟
راستش اينو ميدونم كه با كوئري و شرط گذاري ميشه همچين كاري كرد اما دوست داشتم اگر بشه با كد نويسي اين كار و بكنم
اگر راهي بجز كوئري وجود داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد
بازم از اينكه وقت گذاشتين و راهنماييم كردين ممنونم

يا حق

مهدی قربانی
یک شنبه 14 تیر 1388, 09:34 صبح
سلام
در صورت تمايل به استفاده از كدنويسي شما مي تونيد عبارت SQL كه در اصل همون ساختار يك كوئري رو داره در يك متغيير رشته بريزيد و در زمان نياز اجراش كنيد البته قاعدتاً از ركوردست هم بهتره استفاده بشه و نهايتهاً نتيجه رو در يك فرم يا گزارش نمايش بديد .