PDA

View Full Version : select در گرید ویو

bahar_engineer
یک شنبه 14 تیر 1388, 14:24 عصر
از دستور select که توی گرید ویو بصورت ویزارد اضافه می شه چطور می شه استفاده کرد؟

اگه من کنار یه لیست از محصولاتم که توی گرید ویو نمایش می دم یه دکمه select هم اضافه کنم چطور می تونم کاری کنم که با زدن اون، اون محصول به سبد خرید اضافه بشه ؟

آیا کد نویسی لازم داره ؟

چطور نسبتش بدم به سبد خریدی که مختص اون مشتری هست؟

ممنون می شم راهنمایی کنین

raziee
یک شنبه 14 تیر 1388, 18:04 عصر
int Rows = e.RowIndex;
myCode = myDataGridView.Rows[Rows].Cells[0].Value.ToString();

این کد رو در رویداد
CellContentClick اضافه کن.
به این وسیله (اگر کد محصولت در ستون اول باشه) کد محصول در متغیر ذخیره میشه و میتونی بقیه کار رو انجام بدی.
توجه داشته باش که اگه کد محصولت در ستونی غیر از ستون اول هست شماره اون ستون رو به جای 0 در کد بزار.

بعد این کد رو با کد کاربرت در جدول خرید ثبت میکنی.

bahar_engineer
سه شنبه 16 تیر 1388, 11:33 صبح
این نمونه رو ببینید ... از select خود گرید ویو استفاده کردم

چون 2 تا گرید ویو تو در تو دارم اجرا نمی شه ... وقتی تکی هست اجرا می شه و کد سطر انتخاب شده رو بر می گردونه

شرمنده که این یه وب سایت هست فقط نمونه است می خوام کارم راه بیفته و شما متوجه بشین که مشکل از کجاست

من توی بانکم یه فیلد دارم به نام گروه که انواع مختلف محصولات رو شامل میشه مثل بازی، نرم افزار، آموزشی و ...

حالا طوری گریدویو ها رو قرار دادم که گرید ویو 1 فقط فیلد گروه رو نمایش می ده و یه template داره که یه گریدویو دیگه به نام گرید ویو 2 داخل اون هست که همه رکوردهایی از بانک رو نمایش می ده که گروهشون مساوی با گروهی هست که گریدویو 1 نمایش می ده . چیز سختی نیست

فقط حالا می خوام هر کدوم از این محصولات رو که انتخاب کرد کدش توی تکست باکس چاپ بشه

اما چون تو در تو هستند گریدویوها، هیچی چاپ نمی شه

اگه ممکنه بررسی کنید و پیشنهاداتتون رو بذارین

ممنون