PDA

View Full Version : سوال: connection string

haghighat-62
یک شنبه 14 تیر 1388, 22:05 عصر
دوستان عزیز سلام
این سوال را یکبار دیگر هم پرسیده بودم یکی از دوستان لطف کردند و جواب دادند اما مشکل من حل نشد. در یکی از کنترل های برنامه تغییراتی ایجاد کردم که تصادفاً connection string برای اتصال به sql server 2005 از حالت استاندارد(پیش فرض)
DataSource=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDir ectory|\\TRAFFIC.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True")
به صورت زیر تغییر کرده است
"Data Source=.\\sqlexpress;Initial Catalog=traffic;Integrated Security=True;Pooling=False"
چطور میتونم تنظیمات VS را تغییر بدهم که به حالت پیش فرض برگرده؟ آیا راهی جز remove کردن vs و نصب مجدد آن دارد؟
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

haghighat-62
دوشنبه 15 تیر 1388, 22:57 عصر
دوستان لطفاً اگر میتونید کمک بفرمایید.

programmable
سه شنبه 16 تیر 1388, 01:21 صبح
هیچ استاندارد پیش فرض و غیر قابل بازگشتی برای اتصال به پایگاه داده هاتون در VS وجود نداره و شما می توانید به راحتی به پایگاه های داده متصل شده و از اطلاعات اونا استفاده کنید . یک راه کمکی برای شماخت ملموس تر این ارتباط این است که با استفاده از VS یک کانکشن به DB بسازید :
VS رو اجرا کنید .
از منوی Tools گزینه Connect to Database رو اجرا کنید .
در صفحه ای باز میشه دکمه Change رو کلید کنید و در این صفحه گزینه Microsoft Sql Server Data Base file رو انتخاب کنید . به صفحه قبل باز خواهید گشت با کلیک بر روی Browse به پوشه حاوی فایل mdf خود رفته و انتخاب و تأیید کنید Test connection رو کلید کنید تا از صحت ارتباط اطمینان حاصل کنید . و در نهایت تأیید کنید . حالا شما به دیتا بیستون دسترسی دارید و میتونید از منوی View گزینه ی Server Explorer رو انتخاب کنید تا اونو ببینید . روی دیتا بیستون راست کلیک کنید و Properties بگیرید تا کانکشن استرینگ رو هم ببینید .