PDA

View Full Version : رفرش کردن datagridview از طریق فرم دیگر

jeniferxp
سه شنبه 16 تیر 1388, 11:57 صبح
با سلام
من خیلی جستجو کردم ولی نتیجه ای نگرفتم
من در فرم اول یه datagridview دارم که اطلاعاتو نشون میده وقتی کاربر روی دکمه افزودن می زنه یه فرم جدید باز میشه و کاربر اطلاعات جدیدی را درج می کنه و وقتی فرم دوم را می بنده میخوام در فرم اول datagridview رفرش شده باشه که من هر کاری کردم نشد که نشد
از دوستان میخوام زحمت بکشند و کدشو واسم بذارن
با تشکر

hozouri
سه شنبه 16 تیر 1388, 12:20 عصر
form2.showdialog();
// کدهای Refresh دیتا گرید ویو

اگر منظور از رفش نمایش اطلاعات جدید هم هست بعد از فراخوانی نمایش فرم 2 اطلاعات دیتاگرید ویو رو دوباره لود کنید.

jeniferxp
سه شنبه 16 تیر 1388, 14:35 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید....
ببینید من میخوام وقتی فرم دوم را بستم datagridview ایی که در فرم اول هست update شده باشه مثلا اگه در فرم دوم عمل insert یا update انجام داده باشم وقتی فرم دوم را بستم تغییرات را درون فرم اول یعنی در datagridview ببینم.

بازم ممنون که سوال منو پیگیری می کنید.
منتظر جوابتون هستم.

hozouri
سه شنبه 16 تیر 1388, 14:43 عصر
شما اطلاعاتی رو که باید نمایش بدید رو درون یک دیتاتیبل بریزید و دیتاگریدویو رو دوباره به دیتاتیبل وصل کنید.

اگر مایل هستید پروژه رو بذارید.

__Genius__
سه شنبه 16 تیر 1388, 14:51 عصر
نیازی به این همه کار نیست ، فرم اول رو یه بار دیگه فراخوانی کنید ،
پارامترهاشم null میذارید ،
مثلاً به این صورت ،

FrmFactorList_Load(null,null);

jeniferxp
چهارشنبه 17 تیر 1388, 09:01 صبح
ببینی دوستان فرم اول من که شامل گریدویو هست ثابت می ماند و فرم درو که حاوی تعدادی textbox هست و عمل درج اطلاعات را انجام میدهد بر روی فرم اول دیده می شود که وقتی فرم دوم بسته می شود فرم اول همچنان ثابت قرار گرفته بدون اینکه بخواهیم از طریق فرم دوم از فرم اول شی ساخته و آن را show کنیم

من اون دستور form1_load(null,null را انجام دادم و در صورتی جواب می دهد که از form1 شی ساخته و آن را show کنم که در این صورت 2 تا فرم 1 دارم

لطفا کمکم کنید دوستان

hojjat_gh
چهارشنبه 17 تیر 1388, 10:23 صبح
با سلام
میتونی تو فرم دومت یه دیتا گرید ویو کپسوله کنی به گرید فرم اولت بعد تو رویداد فرم کلوزینگ فرم دومت این گرید کپسوله رو رفرش کنی

hozouri
چهارشنبه 17 تیر 1388, 10:42 صبح
دوست عزیز من براتون یه پروژه خیلی ساده گذاشتم اگر مشکلی داشتید در خدمت هستم.

jeniferxp
یک شنبه 21 تیر 1388, 14:46 عصر
بازم سلام
ببخشید من نمیتونم کد شما را با استفاده از datatable به پروژه خودم ربط بدم
ببینیم من در Form1_load() ابتدا datagridview را به صورت دستی به جدولم وصل کردم (یعنی با کمک دستور select )
و در فرم دوم هم با دستور insert محتویات درون textbox ها را هم درون جدولم درج می کنم .

نمونه برنامه ای که برام گذاشتید همون چیزیه که میخوام ولی ارتباط دستوراتمو با کد شما یعنی استفاده از datatable نمیدونم آخه تو برنامه شما به صورت مجازی داده ها را ایجاد و نشان میدهد که با بستن برنامه و دوباره باز کردن نتیجه ای نمیبینیم.

ممنون میشم کمکم کنید تا حالا داشتم روش کار میکردم که دیگه مزاحم شما نشم ولی شرمنده ، بازم نیاز به کمک شما دارم

Mahdi.Kiani
یک شنبه 21 تیر 1388, 19:04 عصر
سلام
سوال تکراری است./
جواب هایی هم که داده شده اند، به هیچ عنوان مناسب و صحیح نمی باشند.!
جستجو کنید.