PDA

View Full Version : جلوگيري از دادهي تكراري همراه با اعلام

goli2020
سه شنبه 16 تیر 1388, 11:29 صبح
سلام :
چيكار كنم كه داده هاي تكراري در جدولم وارد نشود . مثلادر فرمم نام شركتي وارد شده مي خوام مجددا وارد نشود. كه اگر خواست كسي وارد كند اعلام نمايد كه اين داده وارد شده است.جستجو كردم اما چيز مفيدي بدست نياوردم چند نفر تايپيك ديدم كه با عنوان من است اما جواب خوبي بدست نياوردم .اگه ميشه راهنماييم كنيد.

amir4_1363
سه شنبه 16 تیر 1388, 11:39 صبح
خوب میتوانید در تیبلتون از گزینه primary kay یا همان کلید استفاده کنید

amir4_1363
سه شنبه 16 تیر 1388, 11:54 صبح
البته با وجود گزینه primary kay یا همان کلید امکان تکرار نیز هست مثال اگر در ثبت نام یک شرکت حتی یک کاراکتر فاصله ایجاد شود در ثبت نام همان شرکت اگر ان کاراکتر فاصله ایجاد نشود این دو از هم متمایز میگردند به همین خاطر به نظر بنده یک تیبل دیگر اضافاه کن وفیلد نام شرکت را با استفاده از کامبو با ان متصل کن که نخواهی داده را وارد کنی در اینصورت مشکلی پیش نخواهد امد من یک نمنوه هم برای شما اماده کردم امیدوارم که کارتان با این حل شود

" ما نميتوانيم به کسي چيزي ياد دهيم فقط ميتوانيم به ديگران کمک کنيم تا خودش چيزي را ياد بگيرد " سقراط

goli2020
سه شنبه 16 تیر 1388, 12:57 عصر
لطف كردين جواب دادين اما داخل همون جدول اول هم از كجا معلوم ميشه كه نام شركت 2 بار وارد نشده؟
با اين كاري كه شما ميگين انجام بدم كارم 2 برابر ميشه يه جورايي يا اصلا نه حجم برنامه بالاتر ميره.

dadsara
چهارشنبه 17 تیر 1388, 15:26 عصر
سلام
یک نمونه بدون استفاده از کلید اصلی ، کومبو
فقط با نوشتن یک کد ساده

pmoshir
پنج شنبه 18 تیر 1388, 22:47 عصر
این نمونه رو هم ببینید بدون فیلد کلیدی طراحی شده.

goli2020
چهارشنبه 01 مهر 1388, 15:54 عصر
سلام ممنون از دوستاني كه به اين تايپيك من جواب دادن اما يه مشكل دارم اونم اينه كه وقتي به صفحهي دگر ميخوام برم براي ورود اطلاعات جديدم هر اسمي كه در نام مشتري بزنم ميگه تكراريه!!!! چرا؟ ايرادم چيه؟