PDA

View Full Version : آموزش winsock و ارتباط آن با كامپيوتر هاي داخل يك شبكه

relax_cp
سه شنبه 16 تیر 1388, 12:27 عصر
با سلام
من در مورد winsock كلي جستجو كردم و تمامي تاپيكهاي اين سايت را خوندم ولي مطلب آموزشي نداشت يا اگه داشت لينكش فعال نبود.
به هر حال من مي خوام روش برنامه نويسي تحت شبكه را ياد بگيرم و طبق جستجوهاي من راه آن كامپوننت winsock هست و براي همين از تمامي اساتيد مي خوام اگر برنامه اي دارند يا فايل آموزشي دارند برام بذارند.
ممنون

butterfly8528
سه شنبه 16 تیر 1388, 15:33 عصر
سلام دوست من. بفرما این هم کتاب آموزشی Winsock

موفق باشی . :لبخندساده:

relax_cp
سه شنبه 16 تیر 1388, 16:14 عصر
سلام دوست من. بفرما این هم کتاب آموزشی Winsock

موفق باشی . :لبخندساده:

خيلي ازتون ممنونم. مطالعه كردم بسيار خوب بود.
آيا مرجع كامل تري از اين سراغ داريد. چه Ebook و يا كتاب كه بايد تهيه شود.
اگر نمونه هايي از كدهاي قوي سراغ داريد برام بذاريد.
ضمنا من با اين مقاله تونستم يك نرم افزار چت داخل شبكه بسازم ولي سوال اساسي من اين است كه چطور ميشه با اين كار از روي يك سيستم ديگه و از بانك اون كه داراي رمز و پس مي باشد مي توان ركوردهايي را برداشت كرد. (ضمنا رمز و پس بانك را مي دانيم.) اين كار مانند يك نرم افزار سرور كلاينت عمل خواهد كرد كه سرور مي تواند در صورت نياز از بانك هر كدام از كلاينتها اطلاعات لازم را برداشت كند.
بسيار ممنون مي شم كمكم كنيد.

relax_cp
پنج شنبه 18 تیر 1388, 00:40 صبح
اگه ميشه بگين چطور ميشه با winsock با يك بانك در سيستم client ارتباط برقرار كرد و از جداول اون اطلاعات برداشت. چطور ميشه از ADO استفاده كرد و از بانك اطلاعات را برداشت و نوع پروتكل فكر مي كنم از نوع TCP باشه بهتره چون حجم فايلهاي برداشتي شايد نزديك 700 كيلو بايت باشه. لطف كنيد راهنمايي كنيد. ممنون

shs_night
پنج شنبه 18 تیر 1388, 04:43 صبح
تقدیم به شما

shs_night
پنج شنبه 18 تیر 1388, 04:46 صبح
آيا مرجع كامل تري از اين سراغ داريد. چه Ebook و يا كتاب كه بايد تهيه شود.
بسيار ممنون مي شم كمكم كنيد.

اگه به برنامه نویسی اینترنت علاقه داری کتاب برنامه نویسی اینترنت با vb6 از انتشارات نص (http://www.nasspub.com/)رو میتونی تهیه کنی

relax_cp
جمعه 19 تیر 1388, 00:51 صبح
shs_night (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=86709) عزيز ممنونم.
مطالعه كردم و از مقاله چهارم بسيار خوشم آمد. سه مقاله ديگر را داشتم.
بسيار مقاله خوبي بود. بازم اگر گير آورديد برام بياريد.

ولي سوال اصلي من كه هنوز كسي نتونسته جواب درستي بده. همه مقالات و پست ها مي گن كه چطور ميشه يك رشته را فرستاد و يا دريافت كرد.
من مي خوام ببينم چطور ميشه يك فايل را فرستاد. و چطور ميشه از ADO استفاده كرد و از بانك، اطلاعات را برداشت.
اگر كسي مي دونه لطفا بگه شديدا منتظر هستم
يا علي

relax_cp
جمعه 19 تیر 1388, 01:51 صبح
يك سوال ديگه:
اگه سرور و كلاينت همزمان اطلاعاتي را بفرستند (پروتكل UDP ) چه اتفاقي مي افتد؟ اگر خواسته باشيم اين اتفاق نيافتد بايد چه كاري انجام دهيم؟
هدف از بين نرفتن اطلاعات است.

shs_night
جمعه 19 تیر 1388, 04:10 صبح
ولي سوال اصلي من كه هنوز كسي نتونسته جواب درستي بده.

شاید به خاطر این باشه که سوال(اتت) خیلی جسته و گریخته هست ؟!
شما تو پست اولتون درخواست مقاله کردید که فکر میکنم به مرادتون رسیدید
بخش دوم سوالاتتون درمورد بانک اطلاعاتی(استفاده از ADO) هست که تو همین انجمن الی ماشاا.. بحث شده
و اما در بخش سوم (پست شماره 8): شاید بهتر باشد که این سوال را در بخش شبکه هم مطرح کنید

من مي خوام ببينم چطور ميشه يك فايل را فرستاد

برای دیدن منبع برنامه اینجا را کلیک کنید (http://planet-source-code.com/vb/scripts/BrowseCategoryOrSearchResults.asp?txtCriteria=file +transfer&blnWorldDropDownUsed=TRUE&txtMaxNumberOfEntriesPerPage=10&blnResetAllVariables=TRUE&lngWId=1&B1=Quick+Search&optSort=Alphabetical)

shs_night
جمعه 19 تیر 1388, 04:22 صبح
این هم درباره ADO

shs_night
جمعه 19 تیر 1388, 04:26 صبح
بسيار مقاله خوبي بود. بازم اگر گير آورديد برام بياريد.

نوش جانتان :لبخند: :قهقهه: :لبخند:

relax_cp
یک شنبه 21 تیر 1388, 11:58 صبح
این هم درباره ADO

مشتي اينكه همش يك فايل هست با 3تا عنوان مختلف. ضمنا من كار با ADO را بلدم و حتي بدون ocx كدشو مي نويسم. مشكل من اينه كه چطور مي شه با نسخه كلاينت سرور با ado كار كرد.

shs_night
جمعه 09 مرداد 1388, 05:26 صبح
مشتي اينكه همش يك فايل هست با 3تا عنوان مختلف.

:قهقهه::قهقهه::قهقهه:
relax_cp عزیز این یک فایل RAR هست که به 3 قسمت تقسیم شده است و شما باید هر 3 فایل را دانلود بفرمایید تا بتوانید آن را از حالت فشرده خارج نمایید .

و دلیل اینکه آن را به سه قسمت تقسیم کردم محدودیت 488.3 کیلوبایتی سایت برنامه نویس برای آپلود فایلهای با پسوند RAR میباشد.

موفق باشید

relax_cp
جمعه 09 مرداد 1388, 21:09 عصر
:اشتباه: اينم يك جورشه .
گرفتم :چشمک: