PDA

View Full Version : مینیمایز در سیستم ترای

Mask
سه شنبه 16 تیر 1388, 17:53 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز
من یه برنامه دارم می نویسم . می خام وقتی روی دکمه مینیمایز کلیک شد برنامه بره تو سیستم تری.
و همچنین وقتی روی آیکن برنامه تو سیستم تری راست کلیک کردم یه پاپاپ منو باز شه و بتونم از اونجا دستوراتی هم به برنامم بدم.
حالا چنتا مشکل.
من کد رفتن برنامه تو سیستم ترای رو دارم اما نمی دونم چطوری به دکمه مینیمایز باید وصل شه.
و دوم رو برنامم پاپاپ منو میزارم اما نمی دونم چطوری باید بگم رو آیکن در سیس تری راست کلیک شد بیاد.
خیلی جستجو کردم و دوستان کد هم گذاشته بودند اما من چیزی متوجه نشدم(ببخشید هنوز آماتورم:لبخند:)
اینم سورس رفتن برنامه رو سیستم ترای.

سعید صابری
سه شنبه 16 تیر 1388, 18:37 عصر
از كامپوننت system try استفاده كن راحتره اين همه درد سر هم ندارد دلفي 2009 هم خودش داره

Mask
سه شنبه 16 تیر 1388, 20:24 عصر
سلام دوست عزیز من این کامپوننت رو ندارم اگه میشه برام بزارید.
و همچنین من از delphi7 استفاده می کنم. حالا باید چیکار کرد.

p_ooya
چهارشنبه 17 تیر 1388, 09:56 صبح
تا اونجا که من می دونم راه مناسبی برای اینکار نیست. ولی Raize یه کامپونت به اسم rzTray یا rzTrayicon برای اینکار داره که خیلی راحته و popup manu هم داره. متاسفانه پولیه ولی اگه توی سایت های فارسی بگردی می تونی یه نسخه Raize که قابل استفاده است رو پیدا کنی. ارزشش رو داره.

Felony
چهارشنبه 17 تیر 1388, 23:35 عصر
از کامپوننت CoolTry استفاده کنید ( فایل ضمیمه ) ، به راحتی میشه یه poUpMenu رو بهش وصل کرد .

_abiriamir
جمعه 19 تیر 1388, 14:50 عصر
دوست عزیز
اگر مثل من تازه واردین بهتون توصیه میکنم از ABF Components استفاده کنین چون به نظر من از CoolTrayIcon خیلی ساده تره.
من با دوتاش کار کردم و به نظرم abf خیلی ساده تره.
علاوه بر اون لینکی که من گذاشتم مجموعه کامپوننت های abf هست و میتونید باهاش کارای زیادی بکنید
اگه مشکلی پیش اومد هم همینجا مطرح کنید یا بهم ایمیل بزنید
ایمیل من هم تو دموش هست
از تب abf non-visual که اضافه میشه abftrayicon را انتخاب کنید
در این باره یه سورس کد هم خودم گذاشتم تا دانلود کنین

موفق باشید . . .