PDA

View Full Version : گفتگو: مشکل در شمارش- برنامه کتابخانه

amin_rj
جمعه 19 تیر 1388, 18:44 عصر
در برنامه ای که من نوشتم سه جدول داده داریم
امانات با ID منحصر به فرد
اسناد با کد منحصر به فرد
اعضاء با کد منحصر به فرد
هر عضو که امانت می گیرد کد عضو و شماره سند همراه با موارد دیگر در جدول امانات ثبت می شود و با بر گر داندن سند آن ردیف در جدول امانات حذف می شود
من می خواهم در آخر هر سال تحصیلی ( آخر خرداد) تعداد کتابهایی که هر عضو در طول سال گرفته ببینم و بعد صفر کنم و دوباره شمارش از اول شروع بشود
ممنون می شم کمک کنید

مشتاق یادگیری
شنبه 20 تیر 1388, 00:12 صبح
در برنامه ای که من نوشتم سه جدول داده داریم
امانات با ID منحصر به فرد
اسناد با کد منحصر به فرد
اعضاء با کد منحصر به فرد
هر عضو که امانت می گیرد کد عضو و شماره سند همراه با موارد دیگر در جدول امانات ثبت می شود و با بر گر داندن سند آن ردیف در جدول امانات حذف می شود
من می خواهم در آخر هر سال تحصیلی ( آخر خرداد) تعداد کتابهایی که هر عضو در طول سال گرفته ببینم و بعد صفر کنم و دوباره شمارش از اول شروع بشود
ممنون می شم کمک کنید
دوست عزيز اگر شما از يك سابفرم استفاده كنيد و بجاي حذف ركورد آن را آرشيو كنيد در پايان سال ضمن داشتن تعداد كتاب مي توانيد مشخصات كتابها و تاريخها را و ديگر مشخصات را نيز داشته باشيد و در پايان سال يك جدول جديد ايجاد كنيد حتي آن را ادامه دهيد و به تفكيك سال تعداد كتابها را داشته باشيد - كسي در پايان 4 سال دبيرستان چند كتاب گرفته و چه كتابهايي

majid325
شنبه 20 تیر 1388, 01:21 صبح
شما اصلا نباید حذف کنید ، حداقل 2 تا فیلد به عنوان تاریخ خروج و تاریخ ورود باید داشته باشین
با استفاد از اختلاف این 2 تا فیلد میتونید دیرکد رو محاسبه کنید و با چک کردن عدم null بودن تاریخ ورود میتونید عودت یا عدم عودت سند رو چک کنید.

amin_rj
شنبه 20 تیر 1388, 14:25 عصر
سلام به شما عزیزان که کمک کردید
ولی برنامه اکسس من درواقع سورس یک برنامه غیر اکسس دیگر است که من دارم داخلش برنامه می نویسم و این برنامه خودش تاریخ گرفتن امانت به صورت شمسی و میلادی و پایان اعتبار را وارد جدول امانات می کند فقط پاک کردن جدول امانات در صورت بازگردانی سند است که کارو خراب کرده اما اگر من بتوانم موارد ورودی به این جدول را در یک جدول اکسل خارج از برنامه ذخیره کنم یا در یک مکان داخل برنامه و امکانی که اپراتور بتواند در پایان سال یا هر زمان که خواست جدول یا این مکان ذخیره را خالی کند مسئله حل می شود واین فایل اصلی بدون تغیرات اضافه شده است و فقط شامل جداول است که من فقط از سه تا از این جداول در برنامه ام استفاده کردم برنامه اصلی که من نوشتم و تکمیل کردم کردم 14 مگ شده و و وقتی با کمک شما تکمیل شد می گذارمش
من در کار با اکسس اماتور هستم اگر لطف کنید نمونه برنامه بگذارید ممنون می شوم
از توجه و وقتی که گذاشتید واقعا ممنونم

amin_rj
دوشنبه 22 تیر 1388, 14:05 عصر
کسی نیست در باره این موضوع اطلاعاتی داشته باشد

dadsara
شنبه 27 تیر 1388, 07:25 صبح
سلام
فکر کنم مواردی را که دوست عزیزمان Majid325 فرمودند صحیح باشد
اما درصورتیکه جنابعالی نمی توانید به ساختارجداول فوق دست بزنید می توانید یک جدول دیگر ایجاد کنید و هنگام پاک کردن رکورد آنرا داخا آن جدول بریزید در انتها نسبت به شمارش و یا . . . اقدام نمائید