PDA

View Full Version : راهنمایی برای شروع کارشناسی نرم افزار

titan_550
یک شنبه 21 تیر 1388, 22:02 عصر
سلام
من امسال کنکور آزاد امتحان دادم برای مهندسی نرم افزار شیراز و مطمعن هستم که امسال قبول می شم چون پارسال با این که درس ها رو ضعیف بودم قبول شدم. امسال وضعیتم خیلی بهتر شده.
خوب من چند سوال اساسی دارم:
1.من رشته تجربی دیپلم گرفتم و به همین دلیل نتونستم ریاضی رو جواب بدم و می دونم 100% پیش نیاز می خواد.حالا می خوام بپرسم این پیشنیاز چطوری هست من باید چه چیز هایی رو بخونم. کلا می خوام بدونم از ریاضی چه مباحثی رو برم کلاس تا اول سال توی دروس مشکل نداشته باشم؟
2.اگر تعریف از خود نباشه:لبخند: من در کامپیوتر استعداد داشتم و از بچگی که کامپیوتر گرفتم (10 سالگی) خیلی با کامپیوتر کار کردم و با این که تو یک شهر نسبتا محروم زندگی می کنم ولی تونستم تقریبا بدون معلم و فقط با جزوه و راهنمایی اینترنتی و ور رفتن با کامپیوتر خیلی چیز ها یاد بگیرم و در المپیاد های کامپیوتر هم همیشه در شهر اول بودم ولی به دلیل فشار اطرافیان و جنون پزشکی:کف::قلب::عصبانی++: رفتم رشته تجربی و هیچ وقت هم قسمت نشد زبان برنامه نویسی یاد بگیرم (کمی فقط php) حالا شما پیشنهاد می دید من در این مدت سعی کنم چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم؟
3. من از الان به فکر کارشناسی ارشد هستم و می خوام از همین ترم اول با قدرت شروع کنم برای این که بتونم با قدرت درس ها رو بخونم و اینکه همزمان خودم رو ب رای ارشد هم آماده کنم چه پیشنهادی دارید؟(خلاصه نویسی...کار کردن زیاد روی مبحث خاص و...)
4.با توجه به این که هزینه دانشگاه آزاد زیاده فکر می کنید بتونم بدون لطمه خوردن به درس هام یک کافی نت رو هم اد اره کنم؟(من قبلا کافی نت داشتم ولی بستمش اما هنوز سیستم ها رو دارم)
5.می تونم در حین تحصیل mcse یا ccna ... رو بگیرم؟ آیا این مدارک موازی مدرک دانشگاه نیست؟
6. در آخر نصیحت و پندی برای من که تازه می خوام شروع کنم ندارید؟خواهش می کنم شما که این دوران رو گذروندید هر چیزی که فکر می کنید به درد من می خوره رو بگید.

پیشاپیش متشکرم...

kiani_behzad
شنبه 17 مرداد 1388, 23:25 عصر
1- نیازی نیست از اول به فکر ارشد باشی همین که درساتو خوب پاس کنی کافیه سال آخر بچسب به ارشد.
2- سعی کن از همین الآن به کوب عملی کار کنی برنامه نویسی- طراحی سایت و کارای شبکه از همه بهترن.
3-درساتو شب امتحانی نکنی ها.
4- کار کردن تو کافی نت خوبه چون هم پول در میاره هم همونجا میتونی با کامپیوترت کلی چیز یاد بگیری.
5-راستی یادم رفت قبولیتو تبریک بگم پیشاپیش.
موفق باشی دوست عزیز.

Mamdos
یک شنبه 18 مرداد 1388, 13:06 عصر
چند تا پیشنهاد:
۱. سعی کنید از همین اول درس‌ها رو از منابع انگلیسی بخوانید یا این که از eBook و مطالب انگلیسی تحت وب زیاد استفاده کنید.
۲. در مورد درس‌ها به هیچ وجه به چشم «درس» به آن‌ها نگاه نکنید، سعی کنید به موضوع علاقه‌مند بشید و در وب بگردید ببینید در هر زمینه‌ای دنیا چه خبره. کلی بهتون انگیزه می‌ده چون متأسفانه خیلی از دانشجویان کامپیوتر درس‌ها را جدی نمی‌گیرند و فقط به نیت پاس کردن می‌خوانندشان (خیلی‌ها بعداً پشیمان می‌شوند).
۳. سعی کنید درس‌ها را مفهومی بخوانید. در این راه به جزوه اکتفا نکنید بلکه اصل کتاب را بخوانید، بیشتر وقت می‌گیرد ولی کیفیت مطالبی که یاد می‌گیرید خیلی بیشتر می‌شود. سعی کنید تمام مطالب کتاب را بفهمید و چیزی را حفظ نکنید؛ سعی کنید استدلال و مفهوم پشتش را بفهمید. اگر قصد دارید آدم واقعاً قوی‌ای شوید درس‌های ظاهراً «بی‌ربط» مثل ریاضی را جدی بگیرید. کتاب و مطلب زیاد بخوانید، به خصوص کتاب‌های مرتبط با درس ولی غیر از منابع رسمی درس. البته خود منابع درس معمولاً ارجحیت دارند.

راستی اینجا را حتماً بخوانید: پندهایی به دانشجویان کامپیوتر: چشمان خود را باز کنید (http://bos.opatan.com/160/advice-for-computer-students/)

mehdi5106
یک شنبه 18 مرداد 1388, 21:07 عصر
با سلام
وضعيت شما دوست عزيز تقريبا شبيه به من هست.من هم ديپلم تجربي داشتم .اما بعد از خدمت سربازي به دنبال رشته كامپيوتر رفتم.ابتدا كارداني رو با معدل عالي فارغ التحصل شدم و الان هم دانشجوي مهندسي نرم افزار كامپيوتر كه اگر ان شاء ا... خدا بخواهد امسال سال آخر مي باشد.
اينو بهت بگم اگر خودت هر چي رو بخواي ميتوني بدست بياريش فقط بايد خودت بخواي.

در مورد درسهاي مهندسي نرم افزار هم مي توني به سايت گروه كامپيوتر دانشگاه بنده يه سر بزني و فلوچارت درسي مهندسي نرم افزار كامپيوتر رو يه نگاه بندازي.
cs.iaus.ac.ir

اگه سئوالي داشتي من در خدمتم.