PDA

View Full Version : تشخیص پایین بودن دکمه های ماوس

Mohsen_Fotouhi
سه شنبه 23 تیر 1388, 01:27 صبح
سلام دوستان:ببخشید شاید این سوال زیادی تکراری باشه ولی من جستجو کردم چیزی دستگیرم نشدمی خواستم اگه می شی برام یه کد بزارید تا بتونم پایین بدوم دکمه چپ یا راست ماوس را تشخیص دهم با تشکر

منصور بزرگمهر
سه شنبه 23 تیر 1388, 04:53 صبح
در رخداد MouseDown متغیر e(که از متد رخداد آمده است) نشان دهنده عناصر مناسبی برای ویژگیهای ماوس است، از جمله دکمه آن

e.Button == MouseButtons.Right

Mohsen_Fotouhi
سه شنبه 23 تیر 1388, 13:13 عصر
سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون ولی این کافی نیستمن می خوام مثلا تو یه برنامه مثل Paint وقتی کاربر یه خط رو رسم می کنه تا وقتیکه دکمه ماوس پایین است خط رسم شود و در غیراینصورت ّFalse برگرداند اگه میشه یه راهنماییه دقیقتر بفرمایید

hozouri
سه شنبه 23 تیر 1388, 13:26 عصر
یه متغیر سراسری تعریف کنید

در رویداد MouseDown این متغیر رو True کنید

در رویداد MouseMove چک کنید اگر متغیر True است خط ترسیم شود

در رویداد MouseUp متغیر رو False نمایید .

نمی دونم منظور رو تونستم برسونم یا نه ؟؟؟

منصور بزرگمهر
سه شنبه 23 تیر 1388, 17:27 عصر
یک کتابی در بازار هست بنام راهنمای جامع ویژوال بیسک.NET نوشته Deitel نشر اتحاد و فروشگاه مرکزی م انقلاب - روبروی دبیر خانه دانشگاه - بازارچه کتاب کتاب آیلار- این کتاب دقیقاً موردی که می خواهی در فصل گرافیک خود مثال زده، و البته برای وی بی است، ولی تو می توانی بفهمی، و به جوابت برسی، و البته همین نویسنده کتابی برای سی شارپ نیز دارد که فکر می کنم، سرفصلها و مثالهای آن یکی باشد، و فارسی و نمی دانم انتشارت کدام انتشاراتی. ولی بهر ترتیب یا می توانی از کتب فوق استفاده کنی، یا مطابق توضیح دوستمان در بالا یک متغیر را True کنی و با اشیا گرافیک، Pen, Brush, ... جواب خود را بگیری.

متشکرم - بزرگمهر

منصور بزرگمهر
سه شنبه 23 تیر 1388, 17:30 عصر
راستی تا یادم نرفته، عجب کتاب خوبی در مورد آموزش وی بی و مطمئناً برای سی شارپ خواهد بود. اگر توانستی انها را بخر و استفاده فراوان ببر. کتابهای مرجع و آموزشی کامل می باشد.