PDA

View Full Version : چگونگي شمارش كد يك text box

bita_ziba77
سه شنبه 23 تیر 1388, 08:38 صبح
با سلام
من در فرمي كه ساخته ام يك Text Box دارم كه مربوط به كد فرد مي باشد و ميخواهم هر زماني كه نام فرد جديدي اضافه شد كد فرد قبلي را با عدد يك جمع كرده و به عنوان كد اين فرد قرار دهدبه اصلاح Autonumber لطفا در اين رابطه راهنمايي نماييد.

alirezabahrami
سه شنبه 23 تیر 1388, 09:10 صبح
با سلام
من در فرمي كه ساخته ام يك Text Box دارم كه مربوط به كد فرد مي باشد و ميخواهم هر زماني كه نام فرد جديدي اضافه شد كد فرد قبلي را با عدد يك جمع كرده و به عنوان كد اين فرد قرار دهدبه اصلاح Autonumber لطفا در اين رابطه راهنمايي نماييد.
با سلام
چرا در جدول مربوطه ، ديتاتايپ كد افراد را از نوع Autonumber قرار نمي دهيد ؟

مهدی قربانی
سه شنبه 23 تیر 1388, 09:50 صبح
سلام
شما مي تونيد با استفاده از دستور Move Last شيئ ركوردست به مقدار كد آخرين ركورد مراجعه و بعد از اضافه كردن يك واحد به اون مقدار جديد رو در فيلد مورد نظر ثبت كنيد .

bita_ziba77
سه شنبه 23 تیر 1388, 10:41 صبح
سلام
شما مي تونيد با استفاده از دستور Move Last شيئ ركوردست به مقدار كد آخرين ركورد مراجعه و بعد از اضافه كردن يك واحد به اون مقدار جديد رو در فيلد مورد نظر ثبت كنيد .

با تشكر از راهنمايي شما
اگر ممكن است يك نمونه در اين رابطه بياوريد.
با تشكر

مهدی قربانی
سه شنبه 23 تیر 1388, 11:14 صبح
سلام
نمونه خدمت شما :

dadsara
سه شنبه 23 تیر 1388, 13:56 عصر
سلام
با اجازه دوستان، یک نمونه به همراه ویرایش و ایجاد

nabeel
سه شنبه 23 تیر 1388, 20:56 عصر
سلام bita_ziba77

تا حدی که ممکنه از Recordset در جایی که امکانات داخلی اکسس به صورت کامل نیاز شما رو مرتفع میکنه ( وشاید یک گام جلوتر ) استفاده نکنید
تابع DMax به صورت کامل جوابگوی شماست ( اون رو در داخل مشخصه Default Value فیلد مورد نظر بنویسید ) و قید کد نویسی Recordset رو بزنید , و زمانتون رو صرف کارهای دیگه کنید

موفق باشید