PDA

View Full Version : گذاشتن پسورد روی بانک access

coral
شنبه 24 بهمن 1383, 07:54 صبح
من روی بانک اکسس خودم پسورد گذاشتم. اما می گویند این پسورد باز می شود؟آیا واقعا به سادگی می شه پسورد اکسس را به دست آورد؟ اگر تعداد کاراکتر ها زیاد تر شود چی؟ شانس پیدا کردن پسورد کم نمی شود؟

سنبله کار
شنبه 24 بهمن 1383, 11:09 صبح
بهترین روش برای بالا بردن امنیت اطلاعات انتقال جداول و پرس و جو ها به Sql server از طریق Upsize کردن بانک اکسس و ساختن Access Project می باشد .

payam59
شنبه 24 بهمن 1383, 11:19 صبح
من روی بانک اکسس خودم پسورد گذاشتم. اما می گویند این پسورد باز می شود؟آیا واقعا به سادگی می شه پسورد اکسس را به دست آورد؟ اگر تعداد کاراکتر ها زیاد تر شود چی؟ شانس پیدا کردن پسورد کم نمی شود؟
به راحتی آب خوردن. :mrgreen:
برنامه های زیادی هست که پسوردهای اکسس رو پیدا می کنه . اگر در اکسس کار می کنید و قصد تبدیل یا انتقال بانک رو به برنامه های دیگر مثل Sql server ندارید اول فایل رو به mde تبدیل کنید. اینجوری امنیتش بیشتره .
اگر در مورد افزایش امنیت اکسس اطلاعات بیشتری کسب کردید من رو هم خبر کنید. :wink:

coral
شنبه 24 بهمن 1383, 12:55 عصر
من فقط جدولم اکسس است و برنامه ام با وی بی است .نگفتین چطور این پسورد باز میشه و تعداد کاراکترها نقش داره یا نه؟

payam59
شنبه 24 بهمن 1383, 13:04 عصر
در مورد تعداد کارکترها باید بگم تقریبا نه!
تعداد ونوع کارکترها فقط باعث می شه کمی بیشتر طول بکشه تا پسورد پیدا بشه ولی از کشف شدنش جلوگیری نمی کنه .
درمورد نحوه عملکرد برنامه هایی که پسورد ها رو پیدا می کنند دقیقا چیزی نمیدونم ولی اینجور که از ظاهر بعضیهاشون پیداست یکی از راهها اون اینکه کارکترهارو یکی یکی امتحان می کنند. :گیج:

reza2006
جمعه 19 آبان 1385, 23:13 عصر
من روی فایلم قفل گذاشته ام ولی فراموش کرده ام چکار کنم که فایلم باز شود
--------------------
کلی اطلاعات روی فایل access من هست ولی با فراموش کردن آن دوچار مشکل شده ام لطفاٌ من را راهنمائی کنید

daglararan
شنبه 20 آبان 1385, 00:15 صبح
سنبله کارعزیزمیتونن بیشتروبازبان اموزشی توضیح دهند؟

mohsenna30ri
شنبه 20 آبان 1385, 07:12 صبح
من یادمه یک موقع از حروف فارسی جهت پسورد استفاده کردم و کسی نتونست اونو باز کنه
اگر از دوستان برنامه هک رو دارند با پسورد فارسی امتحان کنند فکر بدی نیست

samaneh_h
شنبه 20 آبان 1385, 08:42 صبح
من روی فایلم قفل گذاشته ام ولی فراموش کرده ام چکار کنم که فایلم باز شود
--------------------
کلی اطلاعات روی فایل access من هست ولی با فراموش کردن آن دوچار مشکل شده ام لطفاٌ من را راهنمائی کنید
فایلتون رو آپلود کنید، تا مشکلتون رو برطرف کنم
--------------------

تعداد کاراکترها و نوع آنها هیچ تاثیری ندارد. برنامه هایی هست که خیلی ساده می‌تواند پسورد را در اختیار کاربر(هکر) قرار دهد
--------------------

من یادمه یک موقع از حروف فارسی جهت پسورد استفاده کردم و کسی نتونست اونو باز کنه
اگر از دوستان برنامه هک رو دارند با پسورد فارسی امتحان کنند فکر بدی نیست
پسورد فارسی هم تاثیری ندارد

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 20 آبان 1385, 11:31 صبح
اگه از کدهای اسمبلی استفاد کنیم چی.؟

mohsenna30ri
شنبه 20 آبان 1385, 11:44 صبح
اگه از کدهای اسمبلی استفاد کنیم چی.؟
یک روش وارد کردن کاراکترها گرفتن کلید آلت بعلاوه شماره اسکی مورد نظر اون کاراکتر می باشد
البته شماره ها باید از شماره های موجود در قسمت سمت راست صفحه کلید زده شوند

samaneh_h
شنبه 20 آبان 1385, 12:00 عصر
منظورتون از کدهای اسمبلی همون کدهای اسکی است یا &^$#@*(&!
بازهم در هر صورت می‌شه..خیالتون راحت..فایده نداره دوستان.باید دنبال راهی غیر از پسورد روی اکسس پیدا کنیم

mohammadgij
شنبه 20 آبان 1385, 12:07 عصر
بهترین روش استفاده از WorkGroup هستش که من یه برنامه دارم که تمام User ها و PassWord ها رو نمایش میده.
از اکسس معمولی دل بکنید، اگر تا این حد امنیت برنامه واستون مهمه.
برای دسترسی به فرم ها که بهترین روش MDE یا ADE کردنه و برای امنیت جداول هم به شخص معتقدم بهترین کار سپردن امنیت به Sql هستش.

mansori
شنبه 20 آبان 1385, 15:46 عصر
بهترین روش استفاده از WorkGroup هستش که من یه برنامه دارم که تمام User ها و PassWord ها رو نمایش میده.
از اکسس معمولی دل بکنید، اگر تا این حد امنیت برنامه واستون مهمه.
برای دسترسی به فرم ها که بهترین روش MDE یا ADE کردنه و برای امنیت جداول هم به شخص معتقدم بهترین کار سپردن امنیت به Sql هستش.

من متوجه خط اول فرمایشتون نشدم یعنی اگه ورک گروپ بذاریم با اون برنامه هایی میفرمائین عمل نمیکنه؟

mohammadgij
شنبه 20 آبان 1385, 15:51 عصر
منظور اینه که WorkGroup بیچاره هم دوای این موضوع نیست و من یه برنامه دارم که به WorkGroupهم نفوذ میکنه

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 20 آبان 1385, 20:21 عصر
رمزش چی؟:خجالت:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=5671&d=1163265745

samaneh_h
یک شنبه 21 آبان 1385, 07:43 صبح
رمزش چی؟:خجالت:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=5671&d=1163265745
ادرستون اشتباه می باشد

Ali_Fallah
یک شنبه 21 آبان 1385, 10:47 صبح
در مورد امنیت در برنامه اکسس هیچ راهی وجود ندارد(البته برای مخفی کردن از نفوذ گرهای حرفه ای) . به جز استفاده صحیح از برنامه و استفاده کنندگان از برنامه وگرنه رمز sql راهم میشود بدست آورد البته به مراتب سخت تر از اکسس.(برای هر ویروسی یک ضد ویروس خلق شد همچنین برای رمز عبور برنامه ها)
در روزنامه جام جم و در ضمیمه کلیک شخصی اعتراض کرده بود که چرا شما نحوه ورود به SETUP را به همه آموزش می دهید درجواب آمده بود که چون شما یاد گرفتید و بلد شدید دوست دارید که بقیه چیزی ندونند؟
اگر شخصی بخواد دسترسی به اطلاعات داشته باشه براحتی میتونه هارد دستگاه رو دربیاره و با خودش ببره ونیازی هم به رمز شبکه یا ویندوز نیست ! کار از این راحت تر

mohammadgij
یک شنبه 21 آبان 1385, 13:58 عصر
با عرض پوزش از دوست عزیز آقای کامرانی.
دوست من این حرف کاملا درسته که (برای هر ویروسی یک ضد ویروس خلق شد همچنین برای رمز عبور برنامه ها) اما ببین گلم، شما وقتی که امنیت رو به Sql میسپارید، همین جور الکی که هر کسی نمیتونه وارد سرور بشه. معمولا یه مسئولی هست. یه پسوردی. یه سطح دسترسی. هر کسی هم که نمیتونه بلندشه بره هارد دستگاه رو برداره ببره. شما وقتی با Sql کارتون رو انجام میدید خیلی از مسائل رو در نظر میگیرید و یک سری مسئولیت ها رو برای اشخاص تعریف می کنید و حتما یه DBA دارید که مسئولیت Server و اطلاعات روی اون رو پس از برقراری کامل دسترسی ها و رمز گذاری توسط شما ، در دست دارد.
اینجور که شما میفرمایید شما نباید از Windows، Internet,و کلیه نرم افزارها و سیستم عامل ها استفاده کنید چون حتما علاوه بر شرکت سازنده ، اشخاصی هستند که بتوانند به اطلاعات و کلیه مواردی که ناشی از کار با آنها شما ایجاد کرده اید ، دسترسی پیدا کنند.
هدف از پیشنهاد Sql و رمز گذاری و ... فقط ایجاد موانع بیشتر برای Hacker ها هستش وگرنه هیچ کس به جز خدا نمیتونه ادعا کنه که نمیشه به فلان قسمت دسترسی پیدا کرد

لینک زیر در مورد امنیت در SQl
http://dev.ir/articles/show.asp?id=143

samaneh_h
یک شنبه 21 آبان 1385, 14:32 عصر
نتیجه؟؟!!!

mohammadgij
یک شنبه 21 آبان 1385, 15:18 عصر
Access Project & SQL SERVER

Ali_Fallah
یک شنبه 21 آبان 1385, 18:49 عصر
با تشکر از دوست خوبمان آقای محمد...
مطالب شما متین و درست هست وشکی در آن نیست و آن چیزی هم که من نوشتم اگر دقت کرده باشید داخل پرانتز نوشتم هکرها و در واقع ایجاد امنیت اطلاعات برای کاربران معمولی کار شدنی ست ولی برای هکرها هکرها هکرها هاهاها...
حتماً شما روزنامه ، مجله و... مطالعه می کنید و می بینید که عین آب خوردن به رایانه ها و اطلاعات سری حمله می برندو اونها رو از بین می برند یا اینکه اخاذی می کنند که همین چند وقت پیش در استرالیا اتفاق افتاد
و مطمئن باش که کار نشد ندارد به هر حال رمز اکسس را براحتی میشه ولی بقیه را کمی مشکلتر ولی باز هم نباید خیلی اطمینان داشت.
و به نظر من درست هست که Sql و دارای امنیت مناسبی هست ولی...
همانطوریکه sql را آدمها نوشتند و برایش امنیت تعریف کردند همونها هم میتونند برایش ضد امنیت تعریف کنند.
فکر می کنید که تمامی ویروسها کار آدمهای مخرب و بیکار هست ؟
که اینها از یکطرف برنامه مخرب بنویسندو از طرف دیگر هم شرکتهایی نظر مک آفی و سیمانتک و... سریعاً ضد ویروس بنویسندو به ما بفروشند....

mohammadgij
سه شنبه 23 آبان 1385, 12:10 عصر
نه دوست من. من فکر نمیکنم که تمام ویروسها کار آدمهای مخربه و فقط هکرها میتونن وارد برنامه ها بشن. اما یه جایی باید این قضیه کات بشه و بادید شما هیچگاه به امنیتی که باید و مورد نظر شماست نخواهیم رسید. میدونید حتما و خوندید دوست دارم یه مثال بزنم.
ما آدمها خیلی به مسائل خصوصی و داشتن امنیت در زندگی خوصوصیمون بها میدیم. مثلا واسمون مهمه که هیچ سرویس امنیتی به اطلاعات ما دسترسی نداشته باشه. و همه از تکنولوژی هم استفاده میکنیم.
و میدونید که (البته من در جایی خوندم) تمام سرویس های امنیتی در سطح جهان میتونن از طریق موبایل خاموش هم به صحبت های اشخاصی که در آن مکان صحبت می کنند گوش بدن و جاسوسی بکنند. شاید مثال من زیاد به این موضوع ربط نداشته باشه اما میخوام اینو بگم که اگه بخوایم به بدبینیمون ادامه بدیم ، حتی موبایل هم نباید داشته باشیم و ........

samaneh_h
سه شنبه 23 آبان 1385, 14:50 عصر
فکر خوبیه

Ali_Fallah
سه شنبه 23 آبان 1385, 18:12 عصر
با تشکر مجدد از شما
البته من بد بین نسیتم و منظورم در کل این بود که نبایستی به صرف داشتن رمز عبور خیالمان از هر بابت راحت باشه و این مطالبی هم که من نوشتم شاید در ایران چنین اشخاصی پیدا نشند و یا اصولاً کم باشند که بتونند کارهای خارق العاده ای انجام بدهند و بتونند به اطلاعات محرمانه و... دسترسی پیدا کنند.
حال خود اکسس هم مثال بارز و روشنی میتونه باشه" یک کاربر معمولی را درنظر بگیریم که رمز عبور برای بانک اطلاعاتی خودش که اطلاعات محرمانه داره تعریف کرده ، در حالی که شخص دیگری که مسلط تر هست به راحتی میتونه با همین نرم افزارهایی که در همین سایت هم بارها اونو معرفی کردیم و آدرس لینک دادیم بتونه به اونها دسترسی داشته باشه و..."
----------------------------------------------------------------------------------------
این مطلب را هم اضافه کنم که حتی مطالبی که ما در یک فایل اکسل یا ورد نوشته و بعداً اونها رو پاک کرده و مطلب جدیدی در یک صفحه مشخص می نویسیم هم قابلیت بازیافت داره ...

mohammadgij
چهارشنبه 24 آبان 1385, 11:32 صبح
exactly..........