PDA

View Full Version : لایه بندی عکس ها: قرار دادن عکس کاربر زیر قاب

bahar_engineer
پنج شنبه 25 تیر 1388, 18:39 عصر
چطور می شه یه قاب توی فرم قرار بدم و عکس کاربر زیر قاب بیفته ؟ یعنی حاشیه قاب روی عکس کاربر باشه ... از tranceparent هم که استفاده می کنم نمی شه ... وقتی sent to back می کنم عکس کاربرو ، اصلا میفته پشت قاب و بر عکس دو تا عکس نمونه ضمیمه کردم که منظورمو بهتر متوجه بشین ... لطفاً اگه راهی به ذهنتون می رسه دریغ نکنین

bahar_engineer
شنبه 27 تیر 1388, 10:12 صبح
کسی نبود لینک یا راه حلی سراغ داشته باشه ؟

ببینید توی عکس ضمیمه من قابی که دورش مشخص شده و از چهار مستطیل سفید رنگ در چهار گوشه تشکیل شده.. رو به حالت .PNG ذخیره کرده و در یک PICTUREBOX قرار دادم و خاصیت TRANSPARENT اون رو تنظیم کردم و می خوام این قاب رو روی عکس مشکی رنگ قرار بدم یعنی اون عکس مشکی یه قاب روش داشته باشه... اما همونطور که توی عکس می بینید قاب بر اساس بک گراند صفحه TRANSPARENT می شه و هر جا که قرارش می دم با بک گراند صفحه منطبق می شه نه با عکس مشکی ... توی فتوشاپ با پسوندهای مختلف هم ذخیره کردم اما هر بار نتیجه همین شد.

آیا راهی هست که بشه خاصیت TRANSPARENT اون قاب، بر اساس عکس مشکی که درون یک PICTUREBOX هست تنظیم بشه ؟

bahar_engineer
شنبه 27 تیر 1388, 10:59 صبح
از یه کلاس transparent که توی همین برنامه نویس بود و یکی از دوستان نوشته بودن استفاده کردم ... درست شد... قبلاً هم استفاده کردم اما چون عکسم با پسوند .jpg بود درست نمی شد اما حالا با پسوند .png درست شد

ممنون از همگی

seven7777777
شنبه 27 تیر 1388, 12:32 عصر
خیلی که دقت می کنم می بینم شما خیلی از تاپیک های خودتونو خودتون جواب می دید . خیلی برام جالبه !!!

راستی من راه حل سختی به نظرم میاد اونم اینه که آدم بیاد روی عکس با Bitmap پیکسل های قاب رو که می خواد وارد کنه . نمی دونم خوب گفتم یا نه ؟؟؟

bahar_engineer
شنبه 27 تیر 1388, 12:43 عصر
من این تاپیک رو روز 5شنبه ایجاد کردم و دیدم کسی جواب نداد ... خودم این مدت روش کار کردم ... یهو درست شد گفتم اعلام کنم که درست شده و راه حل رو هم می ذارم تا هر کسی که همین سوال براش پیش اومده بود ، راه حلی داشته باشه تا دیگه تاپیک ایجاد نکنه

در ضمن راه حل شما واقعا پیچیده و سخته و راه حلی که من گفتم بسیار ساده هست و سریع هم جواب می ده... فقط پیدا کردن راه حلش یه کم سخت بود

احمد سامعی
شنبه 27 تیر 1388, 14:40 عصر
خیلی که دقت می کنم می بینم شما خیلی از تاپیک های خودتونو خودتون جواب می دید . خیلی برام جالبه !!!

سلام ببخشيد اما اين درست ترين كار هست
چون ممكن اين سوال براي كسي پيش بياد و سرچ بزن تو تالار و انجمن ... اگر جواب نباشه فكر مي كنه اعضاء اين انجمن نسبت به سوالات بي تفاوتند و كم كم انجمن غير فعال مي كشه و هدف اصلي كه رشد اتقاء همديگر هست فراموش مي شه
با هم به هم بياموزيم اين اصل اول انجمن ها هست

چقدر شعار دادم :لبخند::لبخند::قهقهه::شیطان: