PDA

View Full Version : استفاده از چند یوزر درشبکه از بانک اکسس

amini699
پنج شنبه 25 تیر 1388, 18:02 عصر
با سلام
من برنامه تحت شبکه نوشتم مشکلی توی برنامه ندارم ولی وقتی از برنامه 4نفر استفاده میکنند مشکلی نداره ولی نفر پنجم که میخواد وارد بشه پغام خطا ازado میده و برنامه باز نمیشه با تشکر

میلاد علوی
پنج شنبه 25 تیر 1388, 20:56 عصر
اقا اگه بخوام یک فرد جدید در دیتا بیسم ایجاد کنم و مثلا نرم افزار کد جدید 1009 را به من بدهد و با یوزر 1 وصل شم و در حال ثبت شرکت 1009 شوم اما همان لحظه یوزر 2 هم در حال معرفی فرد جدید باشد کد 1010 را میدهد اما اگر یوزر 1 کنسل کند کد 1009 از دستم می رود لطفا کمکم کن چون دیدم تجربه داری پرسیدم

HjSoft
جمعه 26 تیر 1388, 09:47 صبح
سلام ، دوستان .
1- اولا access براي محيط شبكه اصلا مناسب نمي باشد ، براي يكي و دوتا مشكلي نداره اما براي 4 تا !!!!!!!!!
چون حجم زيادي از شبكه را مختل مي كند و باعث كندي شبكه ، كامپيوتر و نرم افزار مي شود .
2- پيشنهاد مي كنم حتما از Sqlserver استفاده كنيد ، چون خيلي راحتر با سرعت بيشتر ، امنيت بالاتر ، بدون محدوديت حجمي مي باشد .
اما واسه هر چيز يك راه حل هم داريم :
اول يك مثال مي زنم تا متوجه بشيد :
شما سيستم بانكي كنوني ما را در نظر بگيريد ( با توجه به اين كه از Sql استفاده مي كنند ) . يك سري اطلاعات خاص و مهم به محض تغيير در همه جا تغيير مي كند ؛ اما يك سري اطلاعات در ساعات خاصي از روز Update مي شوند .
اين Update به چه صورت است ؟ اين كار به راحتي با sql انجام مي شود و ديتابيس ها همه با هم Match مي شوند كه اصلاحا به آن Replication مي گويند . اما براي Access هم راه حلي وجود دارد . . براي مثال شما راس هر يك ساعت بياي يك بار عمل replication رو انجام بدي . و در اين ساعت ها برنامه به مدت چند ثانيه قفل شود تا ديتابيس ها هماهنگ شوند . شما مي توني اين طور عمل كني كه بياي راس ساعت اطلاعات تمام ديتابيس ها رو جمع كني و يكي يكي با دستورات For اضافه كني و اون هايي رو كه هم وجود داره ثبت نكني . در ضمن توجه داشته باش در اين نوع Replication براي عدم اشتباه بايد براي هر كاربر يك Range براي Id در نظر بگيري كه مثلا از رنج 100 تا 800 مال اين سيستم و از 800 تا 1500 مال اين سيستم است . و بياي اين ها رو با هم مچ كني .
البته اين فقط يك فرضيه است و خوش حال مي شم دوستان نظرشون رو بيان كنند .
البته بازم مي گم Sql server و قابليت Replication اين كار رو به راحتي انجام مي ده .

--------- در ضمن اين به درد دو تا دوستامون كه سوال رو مطرح كردند مي خوره و اين جوري لازم نيست كه همه باهم Online باشند --------

amini699
جمعه 26 تیر 1388, 13:16 عصر
اقا اگه بخوام یک فرد جدید در دیتا بیسم ایجاد کنم و مثلا نرم افزار کد جدید 1009 را به من بدهد و با یوزر 1 وصل شم و در حال ثبت شرکت 1009 شوم اما همان لحظه یوزر 2 هم در حال معرفی فرد جدید باشد کد 1010 را میدهد اما اگر یوزر 1 کنسل کند کد 1009 از دستم می رود لطفا کمکم کن چون دیدم تجربه داری پرسیدم

سلام
دوست عزیز اینکه کاری نداره شماره موقع ذخیره شدن اطلاعات هر کاربر میتونی بگی که اگه این شماره مثلا1009 تغییرکرده بود بشه1010 وگرنه همان 1009 ذخیره بشه
دوست عزیز میدونم که اکسس مشکل زیادی داره ولی نمی خوام بانکم رو عوض کنم چون نمی دونستم درموقع 4کاربر به بلا خطا میده وطوری که شما گفتید نمیشه مشکلات زیادی برام پیش میاد راحل مفیدی برام سراغ ندارید ممنون

HjSoft
جمعه 26 تیر 1388, 15:33 عصر
نه ، متاسفانه هيچ راهي نداره ، والا خودمم نمي دونستم كه در 4 يوزر ارور ميده .
يك سوال ، شما خودتون تا 3 يوزر رو در شبكه تست كردين ؟
اگه تست كردين ، چطور برنامه رو Share كردين ، اونا رو توي SharedDoucment گذاشتين ؟

amini699
دوشنبه 29 تیر 1388, 11:32 صبح
سلام
اره من تست کردم با 4 یوزر مشکلی نداره ولی وقتی یوزر 5 میخواد وارد بشه خطا میده درضمن من پوشه بانک برنامه رو Share کردم و بقیه یوزرها مسیر بانک از اون سیستم میخونه
ممنون

HjSoft
سه شنبه 30 تیر 1388, 17:52 عصر
دوست عزيز . من امروز خودم تست كردم والا من هرچقدر كه برنامه مو باز كردم ، اروري نداد . ( البته تو شبكه رو نمي دونم ) اما خودم به تعداد 20 بار برنامه رو باز كردم مشكلي نداشت ؟؟؟؟؟؟؟؟

fooladvb
چهارشنبه 23 دی 1388, 00:43 صبح
سلام

ازشما ودوستان گرام محترمانه و دیگر عاجزانه درخواست میکنم که کمک کنید

من یه بانک اکسس دارم میخواه تو 2 سیستم یا چهارسیستم آخرش شبکه بشه

من اشتباها قبلاقولش رو دادم اما کمکم کنید که چگونه بانک را به اشتراک بزارم اگر سیستم ها 2شبکه هم باشند عالیست

اگریک نمونه برنامه برام بزارید یابهایمیل fooladvb@gmail.comارسال کنید خیلی دعاگوی شما میشوم

عجرکم عندالله