PDA

View Full Version : مشگل در استفاده از cookie در php

نعیم رضاییان
شنبه 24 بهمن 1383, 23:07 عصر
سلام

من وقتی یک کوکی در php می سازم برای صفحه login حالا وقتی کاربر وارد صفحه میشه نام کاربری و کلمه عبور رو می ده تا اینجا درسته و کوکی کار می کنه حالا من می خوام تا زمانی که کاربر کلید خروج از سایت رو نزده کوکی با قی بمونه و برای دفعه بعد دیگه کلمه عبور نخواد که اینجوری نیست یعنی همون موقع که صفحه بازه اگه در پنجره جدید وارد همون صفحه بشی ازت نام کاربری و کلمه عبور می خواد

Farhadi
یک شنبه 25 بهمن 1383, 07:01 صبح
سلام،

بهتره از session ها استفاده کنی.

اگر هم میخوای از کوکی استفاده کنی باید یک کوکی دلخواه ارسال کنی و هر بار چکش کنی.

برای مثال باید دفعه اول که login میکنن نام کاربر و کلمه عبور رو چک کنی و یک کوکی با مقدار دلخواه به عنوان sid ایجاد کنی و این کوکی رو داخل یک جدول به همراه مشخصات کاربر ذخیره کنی و دفعات بعد این کوکی رو بخونی ببینی توی جدول هست یا نه. و اگر بود کاربر رو login کنی.
البته برای بالا رفتن امنیت میتونی user_agent و ip کاربر رو هم توی کوکی ذخیره کنی و هر بار اونها رو هم چک کنی.

نعیم رضاییان
یک شنبه 25 بهمن 1383, 09:06 صبح
سلام

اقا منظور من این نبود استفاده از session مشگل داره یعنی وقتی کاربر یک بار login کرده اگه دوباره یک صفحه جدید دیگه از همون سایت رو بیاره دوباره باید کلمه عبور رو وارد نده چون session برای هر صفحه یک فایل جدید می سازه فقط راه این کار cookie هستش مگل من این بود که قایل در temp ساخته نمی شد که من کد رو به این شکل استفاده می کردم

setcookie("nam",$nam);

که کد درست باید اینجوری باشه تا cookie ساخته بشه

setcookie("name","$name",time()+"10000000","");

:flower: مرسی

Farhadi
یک شنبه 25 بهمن 1383, 09:28 صبح
حالا فهمیدم منظورتون چی بوده :wink:

اگر زمان expire شدم کوکی رو مشخص نکنید، کوکی فقط تا زمانی که مرورگر بازه باقی می مونه.