PDA

View Full Version : مشکل با Rave

ELABAA
جمعه 26 تیر 1388, 15:38 عصر
مشکل با Rave سلام دوستان
من می خواهم درگزارشی که با Rave طراحی کردم کاغذم به جای حالت عمودی(Portrait) به حالت افقی(landscape) باشه برای این کاراز edit preference قسمت defaults ، page width , page height روتغییر دادم ولی وقتی خواستم چاپ کنم بازم حالت قبلی(حالت عمودی )بود .:عصبانی++::عصبانی++:

باتشکر
ٍElabaa

Hsimple11
جمعه 26 تیر 1388, 19:06 عصر
Rave تون قدیمی نیست؟

p_ooya
جمعه 26 تیر 1388, 20:06 عصر
ببین شما سایز کاغذت رو از همون جایی که گفتی به صورت مناسب تغییر بده و بعد گزارشت رو به صورت عادی ایجاد کن، موقع پرینت توی تنظیمات پرینتر و قبل از چاپ landscape رو انتخاب کن.

Hsimple11
جمعه 26 تیر 1388, 23:13 عصر
ببین شما سایز کاغذت رو از همون جایی که گفتی به صورت مناسب تغییر بده و بعد گزارشت رو به صورت عادی ایجاد کن، موقع پرینت توی تنظیمات پرینتر و قبل از چاپ landscape رو انتخاب کن.

ممکنه ایشون بخوان نرم افزارشون رو Distribute کنن و کاربرشون خودشون نباشند. منطقی اینه که ریپورترشون رو درست کنن.

p_ooya
شنبه 27 تیر 1388, 08:13 صبح
ممکنه ایشون بخوان نرم افزارشون رو Distribute کنن و کاربرشون خودشون نباشند. منطقی اینه که ریپورترشون رو درست کنن.
صحیح می فرمایید.
اینو امتحان کنید (rave نسخه 5) : در treeview سمت راست، به ترتیب report library سپس report 1 (بسته به نام منتخب شما ممکنه فرق کنه) بعد از اون هم صفحه مورد نظرتون رو انتخاب کنید (مثلاً page1). حالا از property ها (سمت چپ) ، orientation رو به poLandscape تغییر بدید. فکر میکنم با این روش حتی بتونید چند صفحه از گزارش رو پرتره و چند صفحه رو لنداسکیپ چاپ کنید.
یه راه دیگه هم می تونه این باشه که (می نویسم "می تونه" چون خودم امتحان نکرده ام) شما موقع execute کردن گزارشتون، پارامترهای چاپگر رو خودتون ست کنید و بعد گزارش رو مستقیم به چاپگر ارسال کنید یا preview ازش بگیرید.

Hsimple11
شنبه 27 تیر 1388, 21:42 عصر
راه حل های زیادی برای LandScape گرفتن ریپورت هست ولی اینکه بخواهید خود ریپورتر شما اینکار رو بکنه و شما حتی در زمان طراحی هم نخواین تغییری بدید به نظر من راه حلی است که به تمام برنامه نویسان پیشنهاد میکنند. اینکه Rave ریپورتر ضعیفی است. سعی کنید کم کم بذارینش کنار و از reporter های قوی تری استفاده کنید.